Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 09:25, 11 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
antracyt napisał(a)
Z takimi widokami to można długo ryć

ps. jakoś pustawo Ci się na tej rabacie zrobiło


No pustawo .

Rojodziejowa napisał(a)


No właśnie… co tam wsadzisz?


Na razie nie wiem. Wbrew pozorom tam wcale tak dużo wolnego miejsca nie ma bo w centrum mam hosty Praying Hands. Ale one tak wolno przyrastają, że zastanawiam się nad dwoma opcjami - albo je przesadzić w inne miejsce albo dosadzić do tej kępki dwie pozostałe.

Helen napisał(a)
Fajnie wygląda po.
Ale masz miejsca na nowe chciejstwa.


Dzięki Helen, patrzę z ulgą na to miejsce .

Magara napisał(a)
Kasiu-Mrokasiu, pytanie mam o kanzana. Czy je się tnie? Jak to jest z tą odwrotnie stożkową koroną? Faktycznie taki odwrócony stożek czy raczej luźny pokrój? Jak to odbierasz?

Pytam bo albowiem :

Mam przy płocie śliwę wiśniową (nie wiem czy nigrę czy pissadii). Myślałam żeby jej dosadzić towarzystwo w celu przesłonięcia się od ostatniej wolnej działki, którą zaraz ktoś kupi. Plan odległy, ale dostałam w prezencie drzewko opisane jako wiśnia japońska (może to być kiku, ale pewności nie mam). No i teraz szukam czegoś co by pasowało w rzędzie, w środek pomiędzy śliwą wiśniową a kiku-nie kiku Kanzan mi przyszedł do głowy bo w miarę łatwo dostać i cena nie zabija


Wiesz co, trudno mi odpowiedzieć na Twoje pytanie. Ja swoich nie cięłam, bo chcieliśmy ograniczyć przyszłym sąsiadom panoramiczny widok na nasz ogród. Były kupione duże i eM by padł na zawał, gdybym je skróciła . Ania Kwartet mówiła, żebym przycięła to się zagęszczą ale widzę, że one i tak się zagęszczają same z siebie. Moim na razie daleko do odwróconego stożka, mają raczej luźny pokrój.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
DariaB 10:02, 11 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Kasiu czy to są jakieś konkretne zawilce, że się tak sieją? Ja mam jakieś które kwitną na jesień i nie zauważyłam żeby tak się siały.
Potwierdzam, że kanzany się same ładnie zagęszczają.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
malgol 11:04, 11 maj 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
mrokasia napisał(a)


Co to za trawy że takie juz wielkie???
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
mrokasia 11:23, 11 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Gocha, to chyba przekłamanie na zdjęciach, wcale takie wielkie nie są .
Te na pierwszym zdjęciu to carex Spring, na następnych są seslerie Heufleriana. Wszystkie sięgają mi do połowy łydki chyba.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
malgol 11:33, 11 maj 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No może faktycznie seslerie już są widoczne. Bo myslałąm,że to może trzeslica ED, moja z ziemi dopiero wyłazi i jż się wystraszyłam ,ze mój ogród w niedoczasie
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Kawa 12:46, 11 maj 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Kasiu -Mrokasiu ale masz pięknie
maj to taki miesiąc mój ulubiony gdzie nagle wszystko sie zieleni i ta zieleń jest wtedy najpiękniejsza

Kanzany cudne zazdroszczę pozytywnie .... i żałuję że mój padł i nawet nie zakwitnął- taki bezczelny

psiaki do wymiziania
pieknie jest u Ciebie
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Helen 21:58, 11 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
mrokasia napisał(a)
Gocha, to chyba przekłamanie na zdjęciach, wcale takie wielkie nie są .
Te na pierwszym zdjęciu to carex Spring, na następnych są seslerie Heufleriana. Wszystkie sięgają mi do połowy łydki chyba.

Kasia, gdzie kupiłaś carex spring?
____________________
Helen - Hortensjowo
Magara 23:42, 11 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Kasia dzięki
Kanzany pokazuj z każdej strony to może będzie mi łatwiej coś postanowić
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Johanka77 07:06, 12 maj 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ojej! To one takie ekspaziiiv??
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 07:09, 12 maj 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
mrokasia napisał(a)
Parę majowych fotek .



Kasia! Ale Wam już ten ogród urósł!
Pełnia szczęścia!

Szczeniory tulam!
Mój wczoraj dziurę w drzwiach szafy wygryzł…
Pax Ikea… Dramat totalny.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies