Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 17:28, 07 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
Dziś przed poludniem wydarzyły się dwie bardzo miłe rzeczy. Po pierwsze byłam u Iwony Inki na podziwianiu tulipanów - Iwona ma u siebie swój prywatny mikro Keukenhoff . Mam jednak tylko 1 zdjęcie i to dość słabe ale i tak widok rzuca na kolana.


Druga przyjemna rzecz to zakup derenia kousa Weissel Fontaine - idealnie wpasuje się w wygospodarowane wczoraj miejsce . Już nie mogę się doczekać jutrzejszego sadzenia .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 17:31, 07 maj 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Mrokasiu, obraziłaś się na zawilce?!? No wiesz... Są ekspansywne, to prawda, ale znam klika innych roślinek, które je skutecznie zagłuszają... Do mnie jakoś bardziej przemawia ich uroda, a nadmierną ekspansję tępię przerywką

Tulipany Inki absolutnie obłędne
A derenia zazdraszczam do bólu.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kasya 18:13, 07 maj 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42182
mrokasia napisał(a)
Ku pamięci - jeden z moich Kanzanów - widzę go przez drzwi kuchenne .

I dwa szerokie widoczki z kuchennych drzwi.

I moja amanogawa . W przyszłym roku liczę na więcej kwiatów.



Jak to możliwe ze do tej pory nie miałaś tam amanogawy….
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Roocika 18:14, 07 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kanzan ostro ukwiecony i całkiem spory dereń.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sarenka 20:05, 07 maj 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasia, u mnie w zeszłym roku amanogawy były obsypane kwiatami, a w tym połowa tego co było.
____________________
Magda W samym sloncu
ajka 20:30, 07 maj 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4065
Piękny Kanzan, teraz wszędzie mi się rzuca w oczy i zastanawiam się dlaczego go nigdzie jeszcze nie mam Podobbo u ciebie są juki ze stipami, wrzucisz zdjęcie?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
DariaB 20:40, 07 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Cudowny Twój Kanzan! Moje mają po kilka kwiatków, jaja sobie robią tulipany u koleżanki to jakiś obłęd
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiolka5_7 21:44, 07 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Piękne te Twoje wiśnie Kasiu

U Iwonki bajeczne widoczki

Fajny zakup!
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mrokasia 21:24, 08 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
galgAsia napisał(a)
Mrokasiu, obraziłaś się na zawilce?!? No wiesz... Są ekspansywne, to prawda, ale znam klika innych roślinek, które je skutecznie zagłuszają... Do mnie jakoś bardziej przemawia ich uroda, a nadmierną ekspansję tępię przerywką

Tulipany Inki absolutnie obłędne
A derenia zazdraszczam do bólu.


No właśnie chyba zaniedbałam tę przerywkę . Jednak nie chcę tych zawilcy w tym miejscu, mam wiosenne na frontowej i tam mogą mi się panoszyć .
Z derenia jestem mega zadowolona, lubię taki obrót spraw - zaplanowałam, wpadłam do ogrodniczego, szukany egzemplarz był, kupiłam i posadziłam .
Kasya napisał(a)


Jak to możliwe ze do tej pory nie miałaś tam amanogawy….

Sama się zastanawiam, miejscówka w sam raz dla niej .

Roocika napisał(a)
Kanzan ostro ukwiecony i całkiem spory dereń.


Prawda i prawda .
sarenka napisał(a)
Kasia, u mnie w zeszłym roku amanogawy były obsypane kwiatami, a w tym połowa tego co było.


O masz! U mnie dwie z trzech rosnących w szpalerze świdośliw okwiecone i ulistnione, trzecia ledwo ledwo. Zachodzę w głowę czemu.


ajka napisał(a)
Piękny Kanzan, teraz wszędzie mi się rzuca w oczy i zastanawiam się dlaczego go nigdzie jeszcze nie mam Podobbo u ciebie są juki ze stipami, wrzucisz zdjęcie?

Tak, Kanzany pięknie kwitną, warto je mieć.
Mam juki ze stipami . Jest taki moment, że wyglądają wręcz bosko!



DariaB napisał(a)
Cudowny Twój Kanzan! Moje mają po kilka kwiatków, jaja sobie robią tulipany u koleżanki to jakiś obłęd


Może są młodsze te Twoje Kanzany?

Wiolka5_7 napisał(a)
Piękne te Twoje wiśnie Kasiu

U Iwonki bajeczne widoczki

Fajny zakup!


Trzy razy dziękuję .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:08, 09 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
Wczoraj miałam leniwą, ogrodowo-towarzyską niedzielę. Pomiędzy gośćmi (głównie sąsiedzi) udało mi się posadzić w planowanym miejscu derenia i dołożyć mu do towarzystwa różowe jarzmianki od Łucji, wymienić na tej rabacie hakonki All Gold na turzycę Raureif (ufff, nie mogłam patrzeć na ten żółty ) oraz posadzić szałwie Caradonny na frontowej.

Z zawilcową zarazą jeszcze się nie uporałam. Od części tego dobra uwolniła mnie wczoraj April (cmok!) a od drugiej części, mam nadzieję, uwolni mnie dziś Łucja. Resztę wyskubię i odetchnę z ulgą .

A tak wygląda piesa na włościach. Bardzo wygodnie się leży na tych trawach i pasują do umaszczenia .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies