Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

galgAsia 09:54, 12 maj 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ja coś bym powiedziała o kanzanach...
Z obserwacji moich parkowych wynika, że one początkowo mają pokrój taki letko rozwichrzony (jak u Ciebie i u mnie), z czasem same z siebie dostają odwróconego stożka. Nie podejrzewam, i nie widziałam, żeby w parku ktoś się bawił w przycinanie
A jeśli chodzi o Praying Hands, to ja naprawdę nie wiem, jak w szkółkach je rozmnażają. Ja swoje podzieliłam 3 lata temu i muszę powiedzieć, że przez te 3 lata nic im nie przybyło. Nic a nic. Więc chyba musisz dokupić
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 10:20, 12 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
malgol napisał(a)
No może faktycznie seslerie już są widoczne. Bo myslałąm,że to może trzeslica ED, moja z ziemi dopiero wyłazi i jż się wystraszyłam ,ze mój ogród w niedoczasie




Kawa napisał(a)
Kasiu -Mrokasiu ale masz pięknie
maj to taki miesiąc mój ulubiony gdzie nagle wszystko sie zieleni i ta zieleń jest wtedy najpiękniejsza

Kanzany cudne zazdroszczę pozytywnie .... i żałuję że mój padł i nawet nie zakwitnął- taki bezczelny

psiaki do wymiziania
pieknie jest u Ciebie


Dzięki Kami, ja tez lubię maj

Twój Kanzan padł? A wiesz czemu?

Helen napisał(a)

Kasia, gdzie kupiłaś carex spring?


Uuuu, koleżanka Ania Kwartet mi kupiła. Ale chyba widziałam gdzieś w necie.

Magara napisał(a)
Kasia dzięki
Kanzany pokazuj z każdej strony to może będzie mi łatwiej coś postanowić


Oki

Johanka77 napisał(a)
Ojej! To one takie ekspaziiiv??


No te takie właśnie ekspansiv . I w dodatku nie wiem co one za jedne bo dostałam wraz z innymi roślinami maluteńką kępkę i tak się dziadostwo rozeszło.
Na frontowej mam wiosenne, odmianowe i też się mnożą ale nie aż tak...

Johanka77 napisał(a)


Kasia! Ale Wam już ten ogród urósł!
Pełnia szczęścia!

Szczeniory tulam!
Mój wczoraj dziurę w drzwiach szafy wygryzł…
Pax Ikea… Dramat totalny.


No urósł, urósł .

Aaron szafę zjadł? Ożesz...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:25, 12 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Mam trzy kłopoty roślinne - po pierwsze choruje mi moja wielka karagana - połowa pędów nie puszcza liści . Juz w zeszłym roku wycinaliśmy część suchelców ale w tym jest jeszcze gorzej i nie wiem o co kaman.
Druga to jedna z moich brzóz - też mi słabo odbija, pozostałe już zielone a ta dopiero listki puszcza. Czubek widzę, że suchy całkiem. Ona zresztą w porównaniu z resztą słabo rośnie, pieniek jej prawie nie grubieje, nie wiem o co chodzi. Wody ma tyle samo co inne...
A trzecia to jedna z moich trzech świdośliw Obelisk na pniu - objawy te same co w przypadku brzozy. Pozostałe już w w liściach a ta zakwitła ale tak jakby się zatrzymała - liści nie puszcza...
No i nie wiem co tu robić, jak ratować? Obdeptałam brzozę i ŚŚ bo myślałam, że może coś podryło ale ziemia stabilna...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Mgduska 10:49, 12 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Patrzyłaś na wątek choroby i szkodniki brzóz? Duży wybór przyczyn, kurczaki, nie wiedziałam, że aż tyle może być
____________________
Sałatka pokrzywowa
DariaB 11:00, 12 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
mrokasia napisał(a)
Mam trzy kłopoty roślinne - po pierwsze choruje mi moja wielka karagana - połowa pędów nie puszcza liści . Juz w zeszłym roku wycinaliśmy część suchelców ale w tym jest jeszcze gorzej i nie wiem o co kaman.
Druga to jedna z moich brzóz - też mi słabo odbija, pozostałe już zielone a ta dopiero listki puszcza. Czubek widzę, że suchy całkiem. Ona zresztą w porównaniu z resztą słabo rośnie, pieniek jej prawie nie grubieje, nie wiem o co chodzi. Wody ma tyle samo co inne...
A trzecia to jedna z moich trzech świdośliw Obelisk na pniu - objawy te same co w przypadku brzozy. Pozostałe już w w liściach a ta zakwitła ale tak jakby się zatrzymała - liści nie puszcza...
No i nie wiem co tu robić, jak ratować? Obdeptałam brzozę i ŚŚ bo myślałam, że może coś podryło ale ziemia stabilna...


A nie ma jakiejś dziury w korze? Gdzieś czytałam, o szkodnikach gnieżdżących się w korze brzóz.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
UrsaMaior 11:39, 12 maj 2022


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Eh witaj w klubie...
____________________
ogród pod lasem
tulucy 11:43, 12 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Z karaganą to bym podejrzewała zmianę stosunków wodnych po tym, jak te bliźniaki z tyłu wybudowali. Ale z pozostałymi nie mam pojęcia.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 12:55, 12 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Ojejku, to rzeczywiście masz problem. Ta karagana od zawsze kojarzyła się z Twoim ogrodem.
Spróbuj ponakłuwać dość długim drutem miejsca 30 cm od pnia, żeby napowietrzyc korzenie i podlej ta magiczna siłą startową na produkcję korzonków. Może pomoże.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 13:06, 12 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Moje dwie brzozy sadzone w 2020 ubiegłej wiosny zaczęły puszczać listki, po czym uschły, wykopaliśmy je i nie miały korzeni.
Kiedy sadziłaś swoje? Może teraz wychodzi ten mokry rok i niektóre rośliny sobie nie poradziły.

U mnie w tym roku graby kiepsko wyglądają.

Trzymam kciuki za rośliny.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sarenka 18:00, 12 maj 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasia, pokażesz mi jak wygląda Twoja ballerina?
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies