Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Kasya 21:03, 09 maj 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42182
mrokasia napisał(a)

Takie wielkie masz trawy juz ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
olciamanolcia 21:18, 09 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
mrokasia napisał(a)
Wczoraj miałam leniwą, ogrodowo-towarzyską niedzielę. Pomiędzy gośćmi (głównie sąsiedzi) udało mi się posadzić w planowanym miejscu derenia i dołożyć mu do towarzystwa różowe jarzmianki od Łucji, wymienić na tej rabacie hakonki All Gold na turzycę Raureif (ufff, nie mogłam patrzeć na ten żółty ) oraz posadzić szałwie Caradonny na frontowej.

Z zawilcową zarazą jeszcze się nie uporałam. Od części tego dobra uwolniła mnie wczoraj April (cmok!) a od drugiej części, mam nadzieję, uwolni mnie dziś Łucja. Resztę wyskubię i odetchnę z ulgą .

A tak wygląda piesa na włościach. Bardzo wygodnie się leży na tych trawach i pasują do umaszczenia .


Mój kot też się wyleguje na turzycach-jego miejscóweczka całoroczna.
Podcinasz je? Wyczesujesz?

Pieseł boski
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiolka5_7 21:38, 09 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Majowe fotki piękne bujnie już na rabatach

Psiaki słodziaki Twój wyleguje się na trawach a moja na dywanie z trzmieliny
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Martka 21:44, 09 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
mrokasia napisał(a)

Znajdź derenia Obstawiam, że tu? Prześwietliłam Twoje wszystkie drzewa przy okazji Pięknie wyrosły.

Gruszka_na_w... 22:06, 09 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Bardzo zgrabnie przesłoniłaś sąsiednie budynki nasadzeniami.
A nowy dereń niech naśladuje to, co już posadzone. Pięknie jest!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
LIDKA 22:53, 09 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7316
Kasia masz sympatyczne towarzystwo do robót ogrodowych. I jak na połowe maja to bardzo bujnie jest u Ciebie.
Podoba mi się.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Helen 05:24, 10 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Pięknie masz i jeszcze sporo miejsc na chciejstwa.
____________________
Helen - Hortensjowo
Roocika 08:15, 10 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
mrokasia napisał(a)

Baardzo przyjemne widoki

Pieski pocieszne, chociaż szkody czasami mocno denerwują.

Edit. jakie Ty masz już duże trawy, u mnie prę źdźbeł miskantów i rozplenic na krzyż, więcej ich u siebie nie planuję.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
mrokasia 09:01, 10 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
Judith napisał(a)
Bardzo smaczne fotki .




Kasya napisał(a)

Takie wielkie masz trawy juz ?


No, na fotkach są przede wszystkim różne seslerie - skalna, jesienna i Heufleriana oraz carex Spring i fakt, te już są spore. Miskanty i rozplenice dopiero niedawno ruszyły.

olciamanolcia napisał(a)


Mój kot też się wyleguje na turzycach-jego miejscóweczka całoroczna.
Podcinasz je? Wyczesujesz?

Pieseł boski


Te brązowe carexy podcinam - łapię całą kępę (jak dam radę ) i obcinam te brzydkie końce, czasem i z 10 cm ciachnę. Przy okazji wyrywam to co samo wychodzi - uschnięte czy wygnite źdźbła. Ale takie wygniecione to ciężko zreanimować, czasem je przetargam, żeby chociaż trochę wstały .
Piesa dziękuje .

Wiolka5_7 napisał(a)
Majowe fotki piękne bujnie już na rabatach

Psiaki słodziaki Twój wyleguje się na trawach a moja na dywanie z trzmieliny


Faktycznie, dość szybko ogród się wypełnia .
Moje gagatki wylegują się w różnych miejscach, czasem na świeżo posadzonych roślinach...

Martka napisał(a)

Znajdź derenia Obstawiam, że tu? Prześwietliłam Twoje wszystkie drzewa przy okazji Pięknie wyrosły.



Aaaa, wygrała pani . Dereń wystaje nieco zza kaliny na pniu .

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Bardzo zgrabnie przesłoniłaś sąsiednie budynki nasadzeniami.
A nowy dereń niech naśladuje to, co już posadzone. Pięknie jest!


Dziękuję, starałam się . Nie do końca to możliwe, by zasłonić się totalnie bo domy z każdej strony ale przynajmniej w części okna są przesłonięte. Tylko ten bliźniak za płotem... Póki co cieszę się, że nikt w nim jeszcze nie mieszka .

LIDKA napisał(a)
Kasia masz sympatyczne towarzystwo do robót ogrodowych. I jak na połowe maja to bardzo bujnie jest u Ciebie.
Podoba mi się.


Dziękuję, cieszę się, że się podoba . Towarzystwo jest sympatyczne aczkolwiek czasem uciążliwe. Wczoraj umordowałam się z Luną, która polowała na strumień wody gdy podlewałam z ręki tuje pod żywopłotem sąsiadów .

Helen napisał(a)
Pięknie masz i jeszcze sporo miejsc na chciejstwa.


Dzięki . MIejsca na duże chciejstwa już nie mam (choć jeszcze planuję dwa drzewa - trzeciego graba na frontową i brzozę za altaną) ale na mniejsze jeszcze trochę miejsca się znajdzie. A jak nie to się poprzesadza . Mam np. sporo carexa ID, który sukcesywnie usuwam z różnych miejsc i mam miejsce na nowe .

Roocika napisał(a)

Baardzo przyjemne widoki

Pieski pocieszne, chociaż szkody czasami mocno denerwują.

Edit. jakie Ty masz już duże trawy, u mnie prę źdźbeł miskantów i rozplenic na krzyż, więcej ich u siebie nie planuję.


Dzięki . Miskanty i rozplenice i u mnie jeszcze niewielkie (szczególnie rozplenice) ale seslerie dają już czadu . Ja mam sporo traw co przeklinam wiosną ale w sezonie bardzo je lubię.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
antracyt 09:19, 10 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Wpadam na szybko i chwalę widoki
Jak tak lubisz wygniataczy na rabatach, to mogę Ci jeszcze kota do zestawu wypożyczyć
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies