Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 13:50, 02 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
antracyt napisał(a)
Haha, czyli ktoś jeszcze tak jak ja w warzywniku uprawia chwasty
Taki efekt jak masz po, to ja tylko na koniec sezonu i wczesną wiosną mam


Taaaak, ja mam głównie chwasty w tym roku. Fasolki to nie wiem czy na jeden obiad będzie, cukinia dopiero jedna malutka jest .

April napisał(a)


Nie no, wiem jaki kwiatostan ma krwiściąg mam kilka odmian. Bardziej mi chodziło czy on się później rozkłada na boki, czy sztywniejszy. Bo one różnie mają. np Arnhem ma początkowo dość sztywne pędy, potem robi się lekka fontanna. Ale mam takiego zawodnika co niemal od początku leży leniwie wokół. Muszę przesadzić między jakieś trawy, żeby go wsparły jak taki słabosilny


A wiesz, że jakoś nie kojarzę? Ale to raczej znaczy, że nie rozkładał się dramatycznie bo bym pamiętała raczej . Ale chyba trochę podpór potrzebuje, widzę, że przestaje trzymać pion.

April napisał(a)

Ja mam, ja mam znaczy tylko chwasty w warzywniku, konkretnie głównie gwiazdnicę. Choć to raczej nie ja, co mój ślubny. W tym roku nie posadził pomidorów i kwaterki zarosły.
Tak więc Mrokasia, to co pokazujesz to żaden horror, to nawet nie triller


No wiesz, to ja tu się staram a Ty co, kubeł zimnej wody na głowę... .
Na żywo wygląda okropnie, tym gorzej że jest na widoku a nie jak u Ciebie ukryty za rabatami.

MartaCho napisał(a)
Wreszcie mogę powiedzieć, że mam coś jak Ty Jak byliśmy na urlopie, to jedna skrzynia zarosła całkowicie miętą Pięknie wygląda!

Tylko, że ja na urlopie nie byłam... A poza tym sama piszesz, że u Ciebie pięknie wygląda więc chyba trochę oszukujesz. Nie zepchniesz mnie z pierwszego miejsca na pudle, nie ma takiej opcji!


Anda napisał(a)
Moje zagony też tak wyglądały, gdy je miałam w gruncie. Teraz w skrzyniach chwastów prawie nie ma, a nie piele tam specjalnie jakoś.


No tak, u mnie w gruncie... Chociaż nie wiem czy byłoby lepiej .

Mgduska napisał(a)
Jak by mi taka cukinia czy dyńka urosła, to już bym była z siebie dumna, te zielone dookoła, to co tam.
Zresztą, zanim skończę pisać, to pewnie reszta też będzie wypielona. Także ten - dokumentuj, będzie co wspominać


No gdyby mi rosło to bym może też była dumna i na chwasty nie zwracała takiej uwagi. A tu w tym roku kicha, cukinia produkuje same bezpłodne kwiaty, póki co jedna malutka dopiero jest...
Stan na chwilę obecną jest taki jak był na zdjęciach, słońce za bardzo przygrzewa.

Kasya napisał(a)
U mnie skrzynki zarosły na dziko rukolą, kolendrą i łobodą a reszta musi sobie sama radzić

W tym sezonie działam na zwolnionych obrotach


No ja mam focha w tym roku na warzywnik (bo mi nic nie rośnie albo w tempie kosmicznym zakwita) i dlatego go tak zapuściłam...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sylwia_slomc... 13:55, 02 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
mrokasia napisał(a)
Zuza mówiła żebym pokazała brzydkie. No to pokażę Wam mój warzywnik. Dziś mam zamiar go oporządzić. Jedna kwaterka już nawet gotowa (na truskawki od Lu ) a reszta czeka bo ciut za gorąco.
Uwaga! Tylko dla ludzi o mocnych nerwach .

A tu już wypielone (ale tu było najmniej chwaściorów).

O mocnych nerwach mówisz? U mnie był moment, że na rabatach chwasty były wyższe niż byliny Więc taka ilość chwastów jak tu mnie nie przeraża Natomiast przeraża mnie, że po półtora tygodnia od wyplewienia rabat u mnie mam znowu kożuszek wschodzącej jedna przy drugiej nawłoci Nie do odrobienia się z tym chwastem u mnie..... i tak będzie póki będzie za płotem ugór
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
April 14:02, 02 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Ja o nawłociach już nie pisałam bo mi wstyd. Wczoraj wyrywałam. No i jeszcze szlag mnie trafił że mam łąkę dziewanny, takiej zwykłej. Dumałam skąd to się wzięło i przypomniałam sobie że sama wysiałam. Dobijcie mnie, ale to miała być dziewanna odmianowa, a wzeszło takie pospolite coś. Jak dorwę tego sprzedawcę....
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 15:10, 02 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
sylwia_slomczewska napisał(a)

O mocnych nerwach mówisz? U mnie był moment, że na rabatach chwasty były wyższe niż byliny Więc taka ilość chwastów jak tu mnie nie przeraża Natomiast przeraża mnie, że po półtora tygodnia od wyplewienia rabat u mnie mam znowu kożuszek wschodzącej jedna przy drugiej nawłoci Nie do odrobienia się z tym chwastem u mnie..... i tak będzie póki będzie za płotem ugór


Sylwia, no ja wiem że może być gorzej. Tylko to słabe pocieszenie .
Ja to Ciebie nieustannie podziwiam, takie hektary ogarniać...

April napisał(a)
Ja o nawłociach już nie pisałam bo mi wstyd. Wczoraj wyrywałam. No i jeszcze szlag mnie trafił że mam łąkę dziewanny, takiej zwykłej. Dumałam skąd to się wzięło i przypomniałam sobie że sama wysiałam. Dobijcie mnie, ale to miała być dziewanna odmianowa, a wzeszło takie pospolite coś. Jak dorwę tego sprzedawcę....


Ja na szczęście nawloci nie mam. Ale w tym roku mam jakąś plagę chwastnicy. Nigdy nie miałam tyle tego badziewia.
Dobre z tą dziewanną. Współczuję.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:11, 02 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Work in progress .
Było

Jest
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 16:30, 02 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
To pudło na pierwsze miejsce to duże jakieś trzeba zrobić, żebyśmy się wszystkie pomieściły ja swojego Mordoru nie pokażę.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 17:24, 02 sie 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
mrokasia napisał(a)


Dzięki Gosiu .
Mowa tu o krwiściągu Lemon Splash. Dostałam go od Iwony Inki chyba z dwa lata temu i chyba mu dobrze u mnie bo rośnie jak wściekły.




To najważniejsze. Dzielone z ogrodów najlepiej rosną

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Mgduska 18:33, 02 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
tulucy napisał(a)
To pudło na pierwsze miejsce to duże jakieś trzeba zrobić, żebyśmy się wszystkie pomieściły ja swojego Mordoru nie pokażę.


Ja się wcisnę, u mnie prawie wszystko to Mordor, poza tymi niewielkimi fragmentami, które pokazuję.
Mrokaśka, musisz się bardziej starać Wyjedź na miesiąc?


Nie no, naprawdę ładnie masz i koniec
____________________
Sałatka pokrzywowa
mrokasia 19:34, 02 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Łucja, Mgduska, no wiecie co??? Tak się bezczelnie wpychać??? Noooo, dobra, właźcie, posunę się, w sumie każda ma chyba jakiś mordor. No,może poza Wiolką bo ona to ma wylizane .

A ja w warzywniku już mam posprzątane . Co prawda chyba sobie znowu nadwerężyłam prawy kciuk ale co tam . Zrobiłam to i jestem z siebie dumna! Może mi się ta cholerna cukinia odwdzięczy.

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Mgduska 20:07, 02 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
O mamuńciu, słabo mi.
Ale ja wiedziałam, że tak będzie, przecież od razu mówiłam.

I kto się tu teraz wpycha, hę?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies