Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 10:04, 19 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18146
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Jak ja lubię zdjęcia na osi czasu. Wtedy dopiero widać zamysł obsadzenia i jego efekty. Pięknie się to wszystko zagęściło.
Magnolia kwitnie zjawiskowo, a derenie w tle robią świetną robotę.


Dzięki Haniu . Z przyjemnością przyznaję, że podoba mi się mój ogród. Są oczywiście miejsca do przerobienia i dopieszczenia ale generalnie jestem zadowolona .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:06, 19 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18146
Dziś pada. I dobrze, bo wczoraj biorąc pod uwagę prognozy rozsypałam wieczorem nawóz na trawniku. Trochę się spieszyłam więc spodziewam się malowniczych esów-floresów . No i nie starczyło mi nawozu na całość. Muszę dziś dokupić.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 11:13, 19 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Kasiu ja też poszłam do kuklików i ze zdziwieniem zauważyłam pąki kwiatowe. Ale tylko na tych przesadzanych. Muszę zatem wszystkim zorganizować przenosiny w lepsze miejscówki. No i znów robota;0
____________________
April April podbija las Mazowsze
ajka 09:11, 20 kwi 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
mrokasia napisał(a)


Myślę, że wertykulację można spokojnie do końca kwietnia robić. Tym bardziej, że w tym roku zimna ta wiosna.



eM się wkurzył na pogodę i skosił wilgotny trawnik Od razu ogród wygląda inaczej. Teraz czekamy na ciepełko by ruszyć z wertykulacją. Dziś miało być 16 stopni, a na razie jest 5. Zimno !
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
antracyt 09:15, 20 kwi 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
Mój też dzisiaj w końcu rusza z kosiarką, prognozy są optymistyczne Może nawet bukszpany pryśnie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 09:23, 20 kwi 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
O tak, bukszpany trzeba pryskać, bo te dziady tylko żrą i rosną...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 09:41, 20 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18146
April napisał(a)
Kasiu ja też poszłam do kuklików i ze zdziwieniem zauważyłam pąki kwiatowe. Ale tylko na tych przesadzanych. Muszę zatem wszystkim zorganizować przenosiny w lepsze miejscówki. No i znów robota;0


To ciekawe co piszesz. Myślisz że to kwestia lepszej miejscówki czy przesadzania?

ajka napisał(a)


eM się wkurzył na pogodę i skosił wilgotny trawnik Od razu ogród wygląda inaczej. Teraz czekamy na ciepełko by ruszyć z wertykulacją. Dziś miało być 16 stopni, a na razie jest 5. Zimno !


Czasami trzeba zrobić coś w danym momencie bez względu na okoliczności .
Ciepełko powinno się rozkręcić. Oby tylko upały nie przyszły!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 09:42, 20 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18146
antracyt napisał(a)
Mój też dzisiaj w końcu rusza z kosiarką, prognozy są optymistyczne Może nawet bukszpany pryśnie.


galgAsia napisał(a)
O tak, bukszpany trzeba pryskać, bo te dziady tylko żrą i rosną...


No właśnie słyszałam że u nas w okolicy już żrą. Też planuję pryskanie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 09:52, 20 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18146
A teraz update sytuacji z karaganą. Wczoraj obejrzeliśmy ją dokładnie i okazało się, że żadna z grubszych gałęzi niestety nie ruszyła. Co było robić, w ruch poszedł szpadel i siekiera. Cały środek okazał się być spróchniały i mocno wilgotny. Wszystko samo wychodziło. Oczyściliśmy co się dało - w sumie zebrały się prawie dwie taczki tej spróchniałej materii. Oraz stos gałęzi i i starych resztek.


Zostały młode pędy rosnące na obrzeżach starej karpy. Na dole tych młodych zauważyliśmy sporo zawiązek nowych pędów. Mamy nadzieję, że krzew się odbuduje.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Judith 10:33, 20 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10085
Biedna karagana i biedna Ty z powodu karagany.
Może odbije, a jesli nie - nie smutaj, przeżyła wiele dobrych lat, może już czas na nią...?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies