Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

April 08:49, 17 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Jak już zaczęło ci się kwitnienie drzew to teraz będziesz miała po kolei, przez wiele tygodni Tego właśnie zazdroszczę posiadaczkom ogrodów słonecznych. U mnie mizernie dwie Pissardi i rachityczna w cieniu Amanogawa. Zdecydowanie błąd zrobiłam zachwycając się bordowymi klonami i sadząc je wzdłuż podjazdu. Było sobie rządek Amanogawy strzelić i byłoby pięknie. A tak, stracone jedyne słoneczne miejsce w ogrodzie.
Mój trawnik nie będzie w tym roku wertykulowany, nie ma kto tego zrobić. Wczoraj z trudem udało mi się wymóc koszenie bo już trawa po pas.
____________________
April April podbija las Mazowsze
antracyt 09:18, 17 kwi 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
U mnie też wiosna bez wertykulacji(może na jesień się uda) i trawa po kostki, ale to drugie to "zasługa" deszczu.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 12:15, 17 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18147
Asia - Aaa, to może ja jakaś zapóźniona .

Magara napisał(a)

Eh, no tylko wczoraj się rozpędziłam - słońce, zero wiatru, koszulki z krótkim rękawem, no pięknie było
Dziś ciemno, zimno, buro, na deszcz się zbiera, a jak na złość ani kropla nie spadła chociaż ja po wertykulacji z sitkiem mączkę bazaltową sypałam na tzw. trawnik Nienormalna ta wiosna, a najgorzej, że prognozy pogody średnio się sprawdzają (tu emot wściekłości).

Daga - Taaak, pogoda ciągle w kratkę, trzeba polować na okienka pogodowe. I faktycznie, te prognozy to często jak kulą w płot.
Wertykulator mamy swój , m.in. właśnie przez nieprzewidywalność pogody oraz stopnia zawalenia robotą pozaogrodową.

Nicol - Dokładnie! Wczoraj też się utyrałam .

April - Eee, w sumie to kwitnienie nie trwa wcale tak długo. Ale fakt, mam sporo kwitnących w różnych terminach drzew i krzewów więc można się cieszyć dłużej. A u Ciebie te klony cieszą cały rok. Amanogawa po przekwitnięciu jest mało spektakularna .
Trawnik sobie poradzi .

Zuza - właśnie czytałam, że część dziewczyn robi wertykulacje jesienią. Pomysł wart rozważenia.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 13:31, 17 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7631
Wiesz Kasiu, my w poprzednim ogrodzie robilismy we wrzesniu i mimo wszystko w kwietniu ponownie. Ale tam byla ciezka i zbita ziemia, aeracje z wertykulatora nic nie dawaly, lepszym byla wertykulacja, trawnik odzyskiwal swoja soczystosc i odpowiednia gestosc.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Brzozowadzie... 14:13, 17 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Jestem już prawie cały czas na bieżąco ale cichaczem Pięknie masz, jak zawsze, wszystko na czyściutko. A wiesz, że mi się po zimie nie obudziła jedna dziesięcioletnia Pissardi? Żadnych objawów choroby, nic. I stoi goła, a reszta w różowym puchu, nie wiem co to może znaczyć.
Kukliki u mnie też startują, zawsze pierwsze są te Bell Bank. No wreszcie wiosna, nie?
Ten susz z wertykulacji bierzesz do kompostu?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Roocika 14:37, 17 kwi 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
O jaka boska magnolia!
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Muszelka 15:12, 17 kwi 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846

Nie dosyć, że ma piękne kwiaty, to taka z niej filigranowa panna... Jakby kłaniała się światu
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
olciamanolcia 16:30, 17 kwi 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7209
mrokasia napisał(a)

Magnolia Wada’s Memory w kwiatach. Oby nie było przymrozków!




Toć to ogrodowiskowa Top Model
Śliczna wraz z cała rabatą
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
TAR 19:17, 17 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7631
Sliczna ta magnolka
____________________
Ogrod nad bajorkiem
sylwia_slomc... 20:19, 17 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Śliczna ta magnolka Ja mam ( miałam ) Siebolda, ale z roku na rok mniejsza, co sezon podmarzała coraz niżej, słabo się odbudowywała, w ubiegłym sezonie zmarzła do samej ziemi, ale puściła od korzenia ciekawe czy w tym roku to co puściła zmarzło czy nie. Śniegu była masa, więc była cała zasypana A podoba mi się niesamowicie, ale delikatuśna okropnie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies