Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

ajka 23:11, 17 kwi 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Ale śmieszny kształt ma tą magnolia, jedyna w swoim rodzaju

U nas też wciąż bez wertykulacji, a trawa po pachy, wszystko przez ciągłe deszcze. Trzeba będzie chyba ja skosić przed wertykulacją. Do kiedy można ją zrobić?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
MartaCho 06:46, 18 kwi 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2213
Przeurocza ta magnolia! Taka wystrojona panna młoda
____________________
Marta Ogród zacząć czas
inka74 07:23, 18 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jak pięknie magnolia ci kwitnie... zostawiam zachwyt
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 07:52, 18 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Brzozowadziewczyna napisał(a)
A wiesz, że mi się po zimie nie obudziła jedna dziesięcioletnia Pissardi? Żadnych objawów choroby, nic. I stoi goła, a reszta w różowym puchu, nie wiem co to może znaczyć.


No coś ty, szkoda. Ciekawe co jej raptem. Jak chcesz to przyjedź do mnie i wykop sobie jedną. Mają za ciasno. Muszę się jednej pozbyć, tylko nie wiem jak się za to wziąć Może trzeba Kwarteta wezwać na ocenę sytuacji i nadzór nad pracami
Miałabyś mniejszą różnicę we wzroście jak chcesz uzupełnić miejsce
____________________
April April podbija las Mazowsze
Brzozowadzie... 12:28, 18 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
April napisał(a)


No coś ty, szkoda. Ciekawe co jej raptem. Jak chcesz to przyjedź do mnie i wykop sobie jedną. Mają za ciasno. Muszę się jednej pozbyć, tylko nie wiem jak się za to wziąć Może trzeba Kwarteta wezwać na ocenę sytuacji i nadzór nad pracami
Miałabyś mniejszą różnicę we wzroście jak chcesz uzupełnić miejsce

Jolu, jeśli ona mi umrze to z chęcią wezmę od Ciebie! Takie pikutki w okolicy widziałam i na dodatek brzydko zaszczepione. Jeszcze próbuję moją reanimować, oblałam ją rozcieńczonym kompostem, widzę, że na samym czubku gałązki żyją. A wrzuć jakieś fotki u siebie swoich, czy dam radę przewieźć, proszę. Ile mają lat?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
DariaB 13:24, 18 kwi 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Kasiu widzę, że rozkręca się u Ciebie wiosna moje kukliki też takie w śmiesznych pączkach, ale że mam je pierwszy raz to nie jestem pewna czy to pączki kwiatowe czy nowe listki. Magnolia świeci na rabacie!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
April 13:28, 18 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
No moje wiśnie są duuuże Szczepione 2,20. plus 2m korona na szerokość, może ciut. Ale można przyciąć. Parę lat rosną ale kiepsko bo właśnie za ciasno im. Przyjedź na wizję lokalną.
Ania wiedziałaby jak ją tak szkółkarsko przygotować do przeprowadzki. Trzeba by pewnie od jesieni podkopywać.
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 14:19, 18 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18147
TAR napisał(a)
Wiesz Kasiu, my w poprzednim ogrodzie robilismy we wrzesniu i mimo wszystko w kwietniu ponownie. Ale tam byla ciezka i zbita ziemia, aeracje z wertykulatora nic nie dawaly, lepszym byla wertykulacja, trawnik odzyskiwal swoja soczystosc i odpowiednia gestosc.


Może to siła przyzwyczajenia ale wydaje mi się, że jednak wertykulacja wiosną dobrze robi trawnikowi .

Brzozowadziewczyna napisał(a)
Jestem już prawie cały czas na bieżąco ale cichaczem Pięknie masz, jak zawsze, wszystko na czyściutko. A wiesz, że mi się po zimie nie obudziła jedna dziesięcioletnia Pissardi? Żadnych objawów choroby, nic. I stoi goła, a reszta w różowym puchu, nie wiem co to może znaczyć.
Kukliki u mnie też startują, zawsze pierwsze są te Bell Bank. No wreszcie wiosna, nie?
Ten susz z wertykulacji bierzesz do kompostu?


Czyściutko to wcale nie jest, aktualnie to wszędzie mam rozkopane .

Dziwna sparwa z tą Pissardi. Może jeszcze ruszy? U mnie sporo bylin sadzonych po kilka sztuk rusza bardzo różnie - jedna sztuka to już spora zielona kępa a tuż obok druga ledwo z ziemi wyłazi... Nie mam pojęcia czemu.
Susz z wertykulacji poszedł jako ściółka na rabatę pod domem sąsiadów i pod krzewy przy tujach. Ja przez cały sezon trawę po koszeniu wysypuję pod żywopłot tujowy, pod serby i derenie.

Roocika napisał(a)
O jaka boska magnolia!




Muszelka napisał(a)

Nie dosyć, że ma piękne kwiaty, to taka z niej filigranowa panna... Jakby kłaniała się światu


Magnolia dziękuje .

olciamanolcia napisał(a)


Toć to ogrodowiskowa Top Model
Śliczna wraz z cała rabatą


Ma swoje 5 minut w tym roku bo przymrozków nie ma (odpukać!).

TAR napisał(a)
Sliczna ta magnolka




sylwia_slomczewska napisał(a)
Śliczna ta magnolka Ja mam ( miałam ) Siebolda, ale z roku na rok mniejsza, co sezon podmarzała coraz niżej, słabo się odbudowywała, w ubiegłym sezonie zmarzła do samej ziemi, ale puściła od korzenia ciekawe czy w tym roku to co puściła zmarzło czy nie. Śniegu była masa, więc była cała zasypana A podoba mi się niesamowicie, ale delikatuśna okropnie.


Co Ty powiesz, ta Siebolda taka wrażliwa jest? To trzymam za nią kciuki!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 14:27, 18 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18147
ajka napisał(a)
Ale śmieszny kształt ma tą magnolia, jedyna w swoim rodzaju

U nas też wciąż bez wertykulacji, a trawa po pachy, wszystko przez ciągłe deszcze. Trzeba będzie chyba ja skosić przed wertykulacją. Do kiedy można ją zrobić?


Ma trochę wygięty pień .
Myślę, że wertykulację można spokojnie do końca kwietnia robić. Tym bardziej, że w tym roku zimna ta wiosna.

MartaCho napisał(a)
Przeurocza ta magnolia! Taka wystrojona panna młoda


To prawda .

inka74 napisał(a)
Jak pięknie magnolia ci kwitnie... zostawiam zachwyt


Dzięki Iwonka. Chyba będę musiała na nią napluć bo tyle pochwał, że mi jeszcze zmarnieje .

DariaB napisał(a)
Kasiu widzę, że rozkręca się u Ciebie wiosna moje kukliki też takie w śmiesznych pączkach, ale że mam je pierwszy raz to nie jestem pewna czy to pączki kwiatowe czy nowe listki. Magnolia świeci na rabacie!


Popatrz dobrze, to pewnie pąki kwiatowe . Obejrzałam wczoraj pozostałe kukliki i wszytskie już pąki mają.
Magnolia faktycznie świeci, dziś rano była jeszcze bielsza bo wszystkie kwiaty w rozkwicie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 20:44, 18 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22097
Jak ja lubię zdjęcia na osi czasu. Wtedy dopiero widać zamysł obsadzenia i jego efekty. Pięknie się to wszystko zagęściło.
Magnolia kwitnie zjawiskowo, a derenie w tle robią świetną robotę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies