Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 08:37, 22 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18147
April napisał(a)


Nie miałam powiadomień a tu tyle się działo w tym czasie
Ja nie jestem dobra w planowaniu, ale ta wersja Iwonki bardzo mi się podoba
Klonika możesz chyba dać tuż przy ścieżce. Zrobi się tajemniczo. Chyba.


Będziemy pracować nad planem, zobaczymy co z tego wyjdzie .
Klon przy ścieżce miałby za duży przewiew.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
jolanka 08:41, 22 maj 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16488
No tak.... w takim razie ja coś na łatwiznę poszłam sadząc tego swojego klona.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Johanka77 09:53, 22 maj 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
mrokasia napisał(a)


Tiaaaa .
A wczoraj mówię do eMa, że ja to już bym chciała mieć wreszcie zrobione i zacząć to po prostu pielęgnować a on ze zdziwieniem - ale przecież my już mamy wszystko zrobione to gdzie Ty chcesz jeszcze kopać?



Hahahaha! No to mój w tym roku ma na odwrót. Darń by mi tylko sciągał , a ja nie mam czasu i energii na kolejne rabaty
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
TAR 09:54, 22 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7629
Johanka77 napisał(a)



Hahahaha! No to mój w tym roku ma na odwrót. Darń by mi tylko sciągał , a ja nie mam czasu i energii na kolejne rabaty


no bo jemu sie pewnie nie chce kosic i dbac o trawe tak tylko sugeruje, bo u mnie tym zielonym zajmuje sie mezus
____________________
Ogrod nad bajorkiem
eVka 10:01, 22 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kaśka a Ty oszalałaś czy Co? Na mnie psioczą, że nadprodukcję postów na O. robię ale Ty to przegiełaś na maxa. Musze normalnie nadrabiać...
____________________
mrokasia 10:38, 22 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18147
jolanka napisał(a)
No tak.... w takim razie ja coś na łatwiznę poszłam sadząc tego swojego klona.


Myślisz?

Johanka77 napisał(a)

Hahahaha! No to mój w tym roku ma na odwrót. Darń by mi tylko sciągał , a ja nie mam czasu i energii na kolejne rabaty


ha, ha, ha

TAR napisał(a)

no bo jemu sie pewnie nie chce kosic i dbac o trawe tak tylko sugeruje, bo u mnie tym zielonym zajmuje sie mezus


może coś w tym jest

effka napisał(a)
Kaśka a Ty oszalałaś czy Co? Na mnie psioczą, że nadprodukcję postów na O. robię ale Ty to przegiełaś na maxa. Musze normalnie nadrabiać...


eeetam, przesadzasz
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 11:03, 22 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18147
No dobra, zrobiłam plan. Tylko się proszę nie śmiać z moich zdolności rysunkowych.
Jest zaznaczony dom, taras, donica z karaganą i wymiary. Linia przerywana oznacza żywopłot. Wymiary pozaznaczane, wymiary mierzone do linii tuj. Na planie, pod domem zaznaczyłam też podkrzesaną tuję - jej na 100% nie będę przesadzać. Resztę roślin mogę, choć nie ukrywam, że im mniej roślin miałabym do przesadzania tym lepiej .


Mam do dyspozycji (oprócz roślin z rabaty spod domu)
Drzewka/duże/średnie/małe krzewy:
Śliwa pissardi 1szt
Klon Oridono Nishiki 1szt
Hortensja Silver Dollar 2szt
Hortensja Mont Blanc 3 szt
Berberys Erecta 1szt
Lilak Palibin 1szt
Tawuły Golden Princess 3szt
Tuje danica 2szt
Hortensja Bobo 1szt
Bukszpany różnej wielkości 4 lub 5 szt
Trawy
Miskant Gracilimus 5szt (wiem, poszalałam)
Trzcinnik Overdam 2 szt
Drobnica
Sesleria 2szt, szałwia 5 szt, tawułka jasnoróżowa 1szt, jeżówki różne z 10szt, przetacznik niski różowy 3szt, brązowe trawki, liliowiec 1szt i z nowych nabytków - tiarella 2szt i 4 szt bergenii .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Johanka77 11:28, 22 maj 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
TAR napisał(a)


no bo jemu sie pewnie nie chce kosic i dbac o trawe tak tylko sugeruje, bo u mnie tym zielonym zajmuje sie mezus


Zły trop.
Widziałaś jaki mamy trawnik. On ma fioła na jego punkcie
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
eVka 12:32, 22 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
No to na szybko - klonik przyjechał do domu . Załapał się na części fot.
Zrobiłam też na szybko bardziej poglądowe foty tej części ogrodu, z różnych miejsc, mało artystyczne i słabej jakości, bo niemal w deszczu ale pokazujące jak to wygląda. Nie patrzymy na trawnik, jest po wertykulacji i chyba za słabo go nawiozłam.
Liczę na Wasze sugestie .
Widok z góry - specjalnie przytargałam na taras drabinę . Widac gdzie sie kończy taras i widac donicę z karaganą.

Tu widać jak idzie rabata od donicy i widać klonika. Tu chciałam wypłycić ten łuk od donicy do szałwi za danicą. Od donicy do tej szałwii jest 5.8m.

A tu widać drugą stronę. Pomiędzy tarasem a donicą jest dokładnie 3m.


No klonik wybrałaś, doczytałam uff. Bardzo dobry wybór, ciekawa byłam czytając ten triller ogrodowy na co padnie Ja ostatnio choruje na klony wszelakie i juz mamy wybrany wielki egzemplarz klona japońskiego Bloodgood i jestem w nim zakochana ale to zakup na czerwiec bo kasa się skończyła
Kształt trawnik bardzo ładny, ja bym jakoś go specjalnie nie zmieniała.
Umarłam czytając, że drabina na tarasie wylądowała, żeby fotę zrobić. KAsiu chciałabym Cię w tej akcji zobaczyć eheheh

Johanka77 napisał(a)
To jest piękno ogrodowiska... chciała Baba posadzić krzaka, a przerobiła pół ogrodu


DOKŁADNIE TAK!!!! U mnie tak zawsze się kończy ale Kasi chyba zależy na trawie, więc już jej nie nękajmy
____________________
UrsaMaior 12:50, 22 maj 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8339
Jezusie Nazareński, chwilę mnie nie było, a Ty już pół ogrodu zmieniasz???? Way to go, girl!;D
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies