Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

tulucy 23:24, 21 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
inka74 napisał(a)
Mi po głowie chodzi podobna wersja do 1 rysunku Asi ale bez tej ścieżki z trawy. Zamiast niej pociągnęłabym płyty jak na cienistej. Skróciłaby się perspektywa.


Fajnie to wyszło
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 23:47, 21 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
To się z Anią zgrałyśmy dopiero teraz zobaczyłam

Kasiu ja to nieobiektywna jestem bo dziś właśnie rabatkę poszerzałam bo mi trochę miejsca brakło na rabacie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Margerytka40 07:43, 22 maj 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Mnie się też plan na kolisty trawnik podoba, może dlateg, że sama tak mam. No ale u mnie rabaty potwory. Przy takim układzie ile wyniosła by średnica tego kolistego trawnika?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 08:04, 22 maj 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
W pierwszej chwili pomyślałam o takim kółku jak Iwonka, a potem zaczęłam kombinować i mi się wszystko rozjechało

Kasiu, no planik by się przydał, taki jak napisałaś: na kartce w kratkę, z wymiarami. W takim małym ogródku każdy centymetr robi różnicę, a nie chcę, żeby wyszło jak u Makusi z kółkami

Czy tego klona ktoś Ci każe wsadzać akurat w to najwęższe miejsce?
Tak sobie myślę, że może lepiej by wyglądało, gdybyś wsadziła go w kąt pod karaganę, w przewężeniu jakieś niższe byliny, a pod pissardi znowu jakieś krzewy. Wtedy wysokość rabaty by płynnie szła: wysoko od karagany - nisko - znowu wysoko przy pissardi.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Johanka77 08:06, 22 maj 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
To jest piękno ogrodowiska... chciała Baba posadzić krzaka, a przerobiła pół ogrodu
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
mrokasia 08:24, 22 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18147
inka74 napisał(a)
To się z Anią zgrałyśmy dopiero teraz zobaczyłam

Kasiu ja to nieobiektywna jestem bo dziś właśnie rabatkę poszerzałam bo mi trochę miejsca brakło na rabacie


Widziałam, efekt świetny!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:26, 22 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18147
Margerytka40 napisał(a)
Mnie się też plan na kolisty trawnik podoba, może dlateg, że sama tak mam. No ale u mnie rabaty potwory. Przy takim układzie ile wyniosła by średnica tego kolistego trawnika?


Kochana, mój cały ogród to u Ciebie na jednej rabacie by się zmieścił .
Pomierzyłam już i będę robić plan .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 08:27, 22 maj 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
inka74 napisał(a)
Mi po głowie chodzi podobna wersja do 1 rysunku Asi ale bez tej ścieżki z trawy. Zamiast niej pociągnęłabym płyty jak na cienistej. Skróciłaby się perspektywa.


Nie miałam powiadomień a tu tyle się działo w tym czasie
Ja nie jestem dobra w planowaniu, ale ta wersja Iwonki bardzo mi się podoba
Klonika możesz chyba dać tuż przy ścieżce. Zrobi się tajemniczo. Chyba.
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 08:28, 22 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18147
Johanka77 napisał(a)
To jest piękno ogrodowiska... chciała Baba posadzić krzaka, a przerobiła pół ogrodu


Tiaaaa .
A wczoraj mówię do eMa, że ja to już bym chciała mieć wreszcie zrobione i zacząć to po prostu pielęgnować a on ze zdziwieniem - ale przecież my już mamy wszystko zrobione to gdzie Ty chcesz jeszcze kopać?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:35, 22 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18147
makadamia napisał(a)
W pierwszej chwili pomyślałam o takim kółku jak Iwonka, a potem zaczęłam kombinować i mi się wszystko rozjechało

Kasiu, no planik by się przydał, taki jak napisałaś: na kartce w kratkę, z wymiarami. W takim małym ogródku każdy centymetr robi różnicę, a nie chcę, żeby wyszło jak u Makusi z kółkami

Czy tego klona ktoś Ci każe wsadzać akurat w to najwęższe miejsce?
Tak sobie myślę, że może lepiej by wyglądało, gdybyś wsadziła go w kąt pod karaganę, w przewężeniu jakieś niższe byliny, a pod pissardi znowu jakieś krzewy. Wtedy wysokość rabaty by płynnie szła: wysoko od karagany - nisko - znowu wysoko przy pissardi.


Asia, planik machnę, wymiary już mam, ale teraz muszę trochę popracować. Może do poludnia mi się uda wrzucić.

A z miejscem na klona - w sumie masz rację i Twoja propozycja mnie zainteresowała. Pytanie tylko czy wymiary pozwolą na to. Nie chcę wciskać klona w kąt przy karaganie, on też musi mieć miejsce ale być może nie musi to być dokładnie środek pomiędzy karaganą a pissardii.
Wrzucę plan i spis roślin jakie mam, bo może, tak jak Johanka powiedziała, przewalę pół ogrodu by posadzić klona .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies