Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 22:23, 21 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18147
makadamia napisał(a)
Kasiu, miejże trochę litości - do tej pory do żadnych ogrodów nie jeździłam a w tym roku już w trzech byłam. A nawet wiosna nie minęła. Przecież muszę coś sobie zostawić na później


no doooobrze
poczekam aż najdziesz wolną chwilkę .

makadamia napisał(a)

Zdjęcia poglądowe bardzo dobre zrobiłaś - na wcześniejszych ten teren wydawał się dużo większy

a czasami tak:


Asiu, no niemożliwe, wymęczyłam coś podobnego:

i na innych zdjęciach:



Tylko jaki planik???
Wiem, wiem, na kartce w kratkę, z wymiarami itd...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 22:25, 21 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18147
anna_t napisał(a)
Obie fajne!


to prawda
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Helen 22:32, 21 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8362
Kasia, ten drugi plan Asi całkiem fajny.
Pokażesz z bliska nowy nabytek?
____________________
Helen - Hortensjowo
mrokasia 22:34, 21 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18147
Dziś oprócz klonika nabyłam również inne dobra, by miał towarzystwo na rabacie - dwie tiarelki, 4 bergenie i 1 berberysa erecta - wypasiony, wysoki egzemplarz, który będzie stanowił pionowy akcent. A od Ani Kwartet, u której byłyśmy dziś na chwilę wraz z Łucją , przywiozłam sadzoneczki Albostriaty i kocimiętkę - no tak mi się te kocimiętki podobają, że postanowiłam spróbować jeszcze raz, może tej koty mi nie wykończą.

No i oczywiście zaczęłam powoli planować co i jak posadzić, przesadzić, tak by rabata ładnie się prezentowała. Już wiem, że Limka wyjedzie do biura, a miejsce zmieni buks, hortka Mont Blanc i 2 seslerie, o drobiazgach typu jeżówki i szałwie nie wspominając.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 22:36, 21 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
A wiesz Ty, że jak sadziłam dziś, to przyszedł do mnie mój kudłaty i ... zaczął jeść kocimiętkę chyba dlatego, że ją ruszyłam i zaczęła mocno pachnieć...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 22:37, 21 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Wiem, że nie Twoja bajka raczej, ale taras i donica aż wołają o linie proste rabat
ale wtedy koszenie to masakra chyba
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Zana 23:10, 21 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A jakby zamknąć to kółko, zlikwidować ten trawnik za moją nieudolnie narysowaną czerwoną linią i zrobić tylko ścieżkę w takiej dużej rabacie?

____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
inka74 23:13, 21 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Mi po głowie chodzi podobna wersja do 1 rysunku Asi ale bez tej ścieżki z trawy. Zamiast niej pociągnęłabym płyty jak na cienistej. Skróciłaby się perspektywa.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 23:16, 21 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18147
tulucy napisał(a)
A wiesz Ty, że jak sadziłam dziś, to przyszedł do mnie mój kudłaty i ... zaczął jeść kocimiętkę chyba dlatego, że ją ruszyłam i zaczęła mocno pachnieć...


no weź, nie pozbawiaj mnie nadziei...

tulucy napisał(a)
Wiem, że nie Twoja bajka raczej, ale taras i donica aż wołają o linie proste rabat
ale wtedy koszenie to masakra chyba

takie proste zupełnie to jednak nie, jakiś łuczek musi być
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 23:23, 21 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18147
Anula, Iwonka - propozycja z kolistym trawnikiem bardzo ciekawa. Jest tylko jedno ALE - przy takim kształcie nie ma mowy o poszerzeniu rabaty dla klona! Nawet trzeba by było ja zwęzic akurat w miejscu, gdzie chciałam go posadzić.
Po drugie - nie chcę skracać perspektywy, tu i tak jest krótko i wąsko. Trawiaste przejście miało zachęcać do pójścia za dom a tam w nagrodę czeka cienista .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies