Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Anda 14:20, 21 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33541
mrokasia napisał(a)


Ewuś, ciężkie .
A poważnie to oczywiście będę temu klonikowi musiała przygotować miejscówkę, w sensie ziemi. No i liczę się z dodatkowym podlewaniem. Rabata w półcieniu (słońce od ok. 11-12 do ok. 17-18, zależnie od pory roku). Dość zacisznie bo te moje tuje chronią przed wiatrem.


Zapytałam ze względu na Overdama, bo to chyba nie jego warunki. Poza tym chciałam zaproponować śliczną bialoobrzeżoną kokorycz. Kupiłam ją właśnie wczoraj, jest śliczna Polygonatum odoratum var. pluriflorum 'Variegatum'. Jednak będzie jej tam u Ciebie zbyt słonecznie. Widziałam też śliczną Smilacina racemosa , ale ona też bardziej cień lubi.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 14:24, 21 maj 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)


Na razie mi go zarezerwowali, kupię za jakąś godzinę .
Czy ja wiem czy szybka? On mnie po prostu zauroczył .
Wpadniesz później jak już jakieś bardziej poglądowe zdjęcia tyłu zrobię? Żeby przedyskutować linie rabat.

wiesz jak mnie skusić
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mrokasia 14:50, 21 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18037
Anda napisał(a)


Zapytałam ze względu na Overdama, bo to chyba nie jego warunki. Poza tym chciałam zaproponować śliczną bialoobrzeżoną kokorycz. Kupiłam ją właśnie wczoraj, jest śliczna Polygonatum odoratum var. pluriflorum 'Variegatum'. Jednak będzie jej tam u Ciebie zbyt słonecznie. Widziałam też śliczną Smilacina racemosa , ale ona też bardziej cień lubi.


Ale mówisz Ewo o ilości słońca? Teoretycznie w półcieniu overdam powinien dać radę... bo to taki półcień, że pół dnia cień i pół dnia słońce, żadne tam rozproszone światło czy słońce przeświecające przez liście .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 14:51, 21 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18037
makadamia napisał(a)

wiesz jak mnie skusić


Jakoś jednak słabo kuszę, bo mnie do tej pory nie odwiedziłaś w realu .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Anda 15:13, 21 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33541
mrokasia napisał(a)


Ale mówisz Ewo o ilości słońca? Teoretycznie w półcieniu overdam powinien dać radę... bo to taki półcień, że pół dnia cień i pół dnia słońce, żadne tam rozproszone światło czy słońce przeświecające przez liście .


On po prostu tam nie będzie wyglądał. To trawa preriowa, łąkowa. Widzę go bardziej w suchych słonecznościach, a u Ciebie zielona bujność króluje Nie widzę go tam, ale wiesz, ja tylko z fotek znam Twój ogród Kolumny tujek wysokie i szczupłe. Brakuje tam kształtów rubensowskich, bardziej krągłych. Jakoś bardziej fontannowa i obszerna hakone mi tam pasuje, na zdjęciach

Karagana fajnie tym wysokim tujom daje kontrast. Powtórzenie tej formy przed tujami jakoś widzę
Sorry, fotograficznie po zdjęciu oceniam.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mrokasia 15:27, 21 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18037
Anda napisał(a)


On po prostu tam nie będzie wyglądał. To trawa preriowa, łąkowa. Widzę go bardziej w suchych słonecznościach, a u Ciebie zielona bujność króluje Nie widzę go tam, ale wiesz, ja tylko z fotek znam Twój ogród Kolumny tujek wysokie i szczupłe. Brakuje tam kształtów rubensowskich, bardziej krągłych. Jakoś bardziej fontannowa i obszerna hakone mi tam pasuje, na zdjęciach

Karagana fajnie tym wysokim tujom daje kontrast. Powtórzenie tej formy przed tujami jakoś widzę
Sorry, fotograficznie po zdjęciu oceniam.


Dzięki Ewa za wyjaśnienie, kumam .

Myślę, że jak klonik zmężnieje to zrównoważy formą karaganę, to samo pissardi . Zgadzam się co do hakone, myślę też o żurawkach, może berberysach...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:38, 21 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18037
No to na szybko - klonik przyjechał do domu . Załapał się na części fot.
Zrobiłam też na szybko bardziej poglądowe foty tej części ogrodu, z różnych miejsc, mało artystyczne i słabej jakości, bo niemal w deszczu ale pokazujące jak to wygląda. Nie patrzymy na trawnik, jest po wertykulacji i chyba za słabo go nawiozłam.
Liczę na Wasze sugestie .
Widok z góry - specjalnie przytargałam na taras drabinę . Widac gdzie sie kończy taras i widac donicę z karaganą.

Tu widać jak idzie rabata od donicy i widać klonika. Tu chciałam wypłycić ten łuk od donicy do szałwi za danicą. Od donicy do tej szałwii jest 5.8m.

A tu widać drugą stronę. Pomiędzy tarasem a donicą jest dokładnie 3m.

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
HannaR 18:21, 21 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Kasiu, to nie jest propozycja dla Ciebie, bo wiem, że lubisz fale.
Tak tylko chciałam się pobawić.

A swoją drogą, nie chciałabyś w rogu zrobić małego kącika na stolik z krzesłami, albo leżaczek?

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
inka74 18:57, 21 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Czy jesteś w stanie zaznaczyć najlepsze miejsce na leżak/ki w tej części to jest strategiczne miejsce i warto je wkomponować w otoczenie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 21:25, 21 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
inka74 napisał(a)
Czy jesteś w stanie zaznaczyć najlepsze miejsce na leżak/ki w tej części to jest strategiczne miejsce i warto je wkomponować w otoczenie


też chciałam to zaproponować - gdzie najczęściej te kąpiele słoneczne uskuteczniacie?...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies