Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Zana 11:37, 24 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Tyż będę jutro kopać, no co ja innego mogę na tej mojej działce robić. Ino ryję i ryję.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
mrokasia 11:43, 24 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18095
kwartet napisał(a)
U mnie dzisiaj świetnie się przesadza ,wyjmujesz z błota wsadzasz do błota


Bleee... w takich momentach ciesze się, że mam piaszczyście...
Aaaa, kocimięta od Ciebie wciąż w doniczce i albo koty jej jeszcze nie namierzyły albo jest szansa, ze nie będą się nią interesować .

Zana napisał(a)
Tyż będę jutro kopać, no co ja innego mogę na tej mojej działce robić. Ino ryję i ryję.


Tiaaaa, sens naszego życia tkwi w ryciu... .
A tawułka od Ciebie urosła w tym wiadrze, że ho ho. Zamieszka na klonowej, mam dla niej godną miejscówkę . Przypomnij mi - co ona za jedna? Duża rośnie, w sensie wysokości?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Zana 11:48, 24 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasiu, no nie wiem jaka to odmiana tej tawułki. To miała być Vision in Red, ale nią nie jest, mimo że podobnie kwitnie. Na pewno jakaś tawułka chińska. Jak kwitnie to ma tak ok. 50 cm wysokości. Bardzo się cieszę, że zamieszka na klonowej, nawet chciałam Ci to zasugerować, że ładnie by się skomponowała z klonem, ale stwierdziłam że nie będę się narzucać.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
mrokasia 12:08, 24 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18095
Zana napisał(a)
Kasiu, no nie wiem jaka to odmiana tej tawułki. To miała być Vision in Red, ale nią nie jest, mimo że podobnie kwitnie. Na pewno jakaś tawułka chińska. Jak kwitnie to ma tak ok. 50 cm wysokości. Bardzo się cieszę, że zamieszka na klonowej, nawet chciałam Ci to zasugerować, że ładnie by się skomponowała z klonem, ale stwierdziłam że nie będę się narzucać.


Brak nazwy to nie problem, ja mam mnóstwo roślin no name .

A tak w ogóle to mam dwojakie uczucia wobec klonika - z jednej baaaaardzo mi się podoba a z drugiej tak patrzę, że chyba ciężko będzie skomponować mu towarzystwo tak by nie było za pstrokato.

I dlatego wszystkie sugestie są mile widziane, więc ja Cię bardzo proszę - sugeruj ile dusza zapragnie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 12:27, 24 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Co wy z tą pstrokacizną dzisiaj jojczycie obie, i ty i Asia... u Kwartecika były? Widziały jak Ania fakturami i kolorami gra ładnie?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
malinia 12:43, 24 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
mrokasia napisał(a)


Boszsz, widziałam wczoraj w tv co to się porobiło na południu. Mam nadzieję, że u Ciebie tylko bardzo mokro a nie że Was zalało.

ja mieszkam na górce więc dom i reszta całe ale ogród pływa ...
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Makusia 12:57, 24 maj 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Lecą te wątki jak szalone! Dobrze, że trochę na telefonie podglądałam
Planowanie piękna sprawa!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Zana 13:04, 24 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasiu może taki zestaw dla klonika:
3 jasnozielone hosty (ale nie żółte), te moje tawułki i trawa zielona carex montana (w razie co to dysponuję chyba nadwyżką). I oczywiście wcale nie dlatego ją proponuję, bo jeszcze nie wiem czy na pewno mam nadwyżkę.
Zielona hakone chyba docelowo byłaby za wysoka.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
mrokasia 13:08, 24 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18095
inka74 napisał(a)
Co wy z tą pstrokacizną dzisiaj jojczycie obie, i ty i Asia... u Kwartecika były? Widziały jak Ania fakturami i kolorami gra ładnie?


No właśnie - ja to nie Ania i tak nie umiem. Ale zrobiem co mogiem .

malinia napisał(a)

ja mieszkam na górce więc dom i reszta całe ale ogród pływa ...


całe szczęście, choć roślin żal

Makusia napisał(a)
Lecą te wątki jak szalone! Dobrze, że trochę na telefonie podglądałam
Planowanie piękna sprawa!


Podglądaj, podglądaj, planowanie jeszcze się nie skończyło .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 13:19, 24 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18095
Zana napisał(a)
Kasiu może taki zestaw dla klonika:
3 jasnozielone hosty (ale nie żółte), te moje tawułki i trawa zielona carex montana (w razie co to dysponuję chyba nadwyżką). I oczywiście wcale nie dlatego ją proponuję, bo jeszcze nie wiem czy na pewno mam nadwyżkę.
Zielona hakone chyba docelowo byłaby za wysoka.


Anulka, tak właśnie planuję by raczej fakturami grać i trochę tylko kolorem.
I bardzo chcę wykorzystać jak najwięcej roślin, które już mam. Poza tym muszę ten okołoklonikowy fragment zgrać z resztą rabaty. A jeśli chodzi o trawy to jednak chyba hakone by mi tam najlepiej pasowało, ostatecznie ten klonik też jeszcze urośnie . Host to ja tam nie widzę...raczej żurawki.
Jak już poszerzę tę rabatę i wykopię co tam jest niepotrzebnego to sfocę ją en face, może już moją propozycją i będziemy myśleć .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies