Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

TAR 13:37, 24 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
Kasiu ciesze sie jak nie wiem co. Kupilam klonika, podobnego do twojego wizualnie,troche inny model. i juz u siebie pisalam, że zestawie go z tymi moimi nieszczesnymi rodkami, doloze mu do towarzystwa garneta i rozjasnie calosc dereniem pagodowym, dodam jakies iglaki typu jodła balsamiczna, świerk nidiformis, moze barryi i całość uzupełnie jakimis niskimi krzewinkami. prawdopodobnie z 7 rodkow zostawie 3 a 4 przesadze w inne miejsce. Musze tylko pogłówkowac jak porozmieszczac. Reszte dobra stamtad niestety ale musze przesadzic.

i to wszystko przez Ciebie albo raczej dzieki Tobie i reszcie ferajny nie znam ikonki przytulaska
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 13:58, 24 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
TAR napisał(a)
Kasiu ciesze sie jak nie wiem co. Kupilam klonika, podobnego do twojego wizualnie,troche inny model. i juz u siebie pisalam, że zestawie go z tymi moimi nieszczesnymi rodkami, doloze mu do towarzystwa garneta i rozjasnie calosc dereniem pagodowym, dodam jakies iglaki typu jodła balsamiczna, świerk nidiformis, moze barryi i całość uzupełnie jakimis niskimi krzewinkami. prawdopodobnie z 7 rodkow zostawie 3 a 4 przesadze w inne miejsce. Musze tylko pogłówkowac jak porozmieszczac. Reszte dobra stamtad niestety ale musze przesadzic.

i to wszystko przez Ciebie albo raczej dzieki Tobie i reszcie ferajny nie znam ikonki przytulaska


Faaaaajnie, cieszę się bardzo!!! A ten Twój to jaki model? Pokaż potem tę rabatę "przed" i "po" .

Edit: aaaa, już byłam u Cię i sobie wygooglałam - bardzo podobny .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Brzozowadzie... 14:24, 24 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
A ja dziś, robiąc obchód tak się zapatrzyłam na SS, bo Ty na nie strasznie narzekałaś u Ani, a u mnie piękne potwory rosną pod brzozami. Jak to jest, że na każdej ziemi inaczej roślina wygląda.
Robisz coś dzisiaj? Ja już wytrzymać nie mogłam, posadziłam sobie ostróżkę na frontowej, parę trawek przesunęłam i szczęśliwa jestem Buźka!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
mrokasia 15:04, 24 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Brzozowadziewczyna napisał(a)
A ja dziś, robiąc obchód tak się zapatrzyłam na SS, bo Ty na nie strasznie narzekałaś u Ani, a u mnie piękne potwory rosną pod brzozami. Jak to jest, że na każdej ziemi inaczej roślina wygląda.
Robisz coś dzisiaj? Ja już wytrzymać nie mogłam, posadziłam sobie ostróżkę na frontowej, parę trawek przesunęłam i szczęśliwa jestem Buźka!


No ja się nie polubiłam z SS, widocznie im się u mnie nie podoba. Ale fajnie, że u Ciebie rosną. Jakby co - mam jedną kępę do oddania .

Ja jeszcze w biurze, ale niedługo wychodzę. Najpierw jadę po obornik a potem idę ryć . W pierwszej kolejności przesadzam kalinę i hakuro. Muszę też przesadzić palibina chociaż kwitnie. Ale co zrobić... w firmowym tydzień temu przesadzałam kwitnącą kalinę st keverne i nic jej się nie stało.
Poszerzanie rabat chyba zacznę jutro.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 15:48, 24 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
inka74 napisał(a)
Co wy z tą pstrokacizną dzisiaj jojczycie obie, i ty i Asia... u Kwartecika były? Widziały jak Ania fakturami i kolorami gra ładnie?

niektórzy grają i im się komponuje, a niektórym wychodzi pstrokacizna ... cóż zrobić, mus z tym żyć...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 19:21, 24 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Żurawki dla Asi:
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
makadamia 19:30, 24 maj 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Asia dziękuje

Iwonko, bo rośliny są jak farby. Jeden namaluje cudo, drugi landszafcik, a trzeci zrobi same mazaje - a wszyscy z tego samego pudełka korzystali
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Helen 20:40, 24 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
makadamia napisał(a)
Asia dziękuje

Iwonko, bo rośliny są jak farby. Jeden namaluje cudo, drugi landszafcik, a trzeci zrobi same mazaje - a wszyscy z tego samego pudełka korzystali

Oj, coś w tym jest i zawsze u kogoś ładniejsze
____________________
Helen - Hortensjowo
Magleska 22:12, 24 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18429
Kasiu miłego rycia jutro niezły tetris Cię czeka

ja też jutro mam w planie ogarnąć ogród
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
mrokasia 22:25, 24 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
No niestety, jedni mają talent do jednego a drudzy do drugiego. Ciekawe do czego ja mam talent .

Rozpoczęłam dziś realizację planu przeróbki rabat za domem. Przesadziłam "znikniętą" kalinę na małą rabatę przy tarasie. Myślę, że to dobra miejscówka - będzie mi pachnieć . Przesadziłam również hakuro na koniec rabaty pod domem, tuż przy wejściu na cienistą. Fajnie tam wygląda. Nie wiem jednak czy przeżyje przesadzenie - korzenie miała pokaźne a trudno mi ją było wykopać bo wokół pełno roślin. Więc może być słabo...
Jutro ciąg dalszy, mam zamiar spędzić cały dzień w ogrodzi jeśli pogoda pozwoli.

I teraz pytanie za 100 pkt - czy do Pissardii i mojego klonika dobrze będzie wyglądać Świdośliwa Obelisk???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies