Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Helen 22:22, 17 cze 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8300
mrokasia napisał(a)
Dziś wieczorem chwyciłam za nożyce i przystrzygłam dwa duże cisy rosnące na rabacie pod garażem, były już baaaardzo potargane, niektóre przyrosty miały po kilkanaście centymetrów. No i przycięłam jaśminowca. Dość radykalnie. Ciekawa jestem efektów w przyszłym roku. Będzie kwitł czy nie?

Kasia, mam takie pytanie - bo też to muszę zrobić - nie za ciepło na cięcie cisów?
____________________
Helen - Hortensjowo
mrokasia 22:41, 17 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
Helen napisał(a)

Kasia, mam takie pytanie - bo też to muszę zrobić - nie za ciepło na cięcie cisów?


Mam nadzieję, że nie. Te dwa duże cisy są większą część dnia w cieniu, słońce mają wczesnym rankiem i wieczorem więc raczej nie grozi im przypalenie. Zresztą teraz przez kilka dni ma u nas być nieco chłodniej. Zastanawiam się natomiast czy ciąć buksy...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Johanka77 07:10, 18 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
mrokasia napisał(a)


No właśnie . Dość często zdarza się, że najbardziej to pasuje mi moja własna koncepcja .


Jesooooo!!! Jak fajnie! Nie tylko ja tak mam

No bo ja tak mam, i to od samego początku
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kawa 09:00, 18 cze 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Kasiu przepięknie masz
chciałabym umiec tak komponować rabaty
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
sarenka 09:11, 18 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kawa napisał(a)
Kasiu przepięknie masz
chciałabym umiec tak komponować rabaty

Zgadzam się.
I ta myśl o umiejętności komponowania towarzyszy mi za każdym razem jak zaglądam i oglądam różne ogrody
____________________
Magda W samym sloncu
April 09:30, 18 cze 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
mrokasia napisał(a)


Dziękuję za pochwały i za trzymanie kciuków za grabka.
Ja zamierzam zrobić nalot .


To może otwarcie, tak na wątku zapytam: Dziewczyny, która godzina wam najbardziej pasuje i kto chce wcześniej pojechać na zakupy do ZP? To się podzielimy na podgrupy. Część przyjedzie wcześniej i zaszaleje w szkółce. A kto nie może, dołączy do nas po południu.
Takie luźne plany... do omówienia.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:31, 18 cze 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
A, jak kogoś pominęłam, to proszę się śmiało zgłosić bo ja zakręcona z lekka bywam...
____________________
April April podbija las Mazowsze
Toszka 10:30, 18 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Helen napisał(a)

Kasia, mam takie pytanie - bo też to muszę zrobić - nie za ciepło na cięcie cisów?


Ja swoje co tydzień przycinam - wszystko co przerasta moje oczekiwania jest systematycznie ciachane. To najlepszy sposób na szybkie osiągnięcie miśków.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 10:32, 18 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
April napisał(a)


To może otwarcie, tak na wątku zapytam: Dziewczyny, która godzina wam najbardziej pasuje i kto chce wcześniej pojechać na zakupy do ZP? To się podzielimy na podgrupy. Część przyjedzie wcześniej i zaszaleje w szkółce. A kto nie może, dołączy do nas po południu.
Takie luźne plany... do omówienia.


Mąż jeszcze nie wie, ale wyjazd chyba przesądzony. Trudno, najwyżej będzie foch.
Do ZP się piszę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
April 10:51, 18 cze 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Czyli zakupy cię skusiły Męża przecież możesz zabrać
Super, to trzeba pomyśleć o której się umówimy, żeby wrócić do mnie na 15.00.
Szkółka i tak tylko do 14.00 jest czynna. Myślę, że co najmniej godzina-dwie trzeba sobie dać na miejscu (ja często trzy godziny i więcej tam spędzam,hi,hi,hi...)
To co? O 12.00 w ZP a potem gęsiego do Aprilkowego Lasu? Ode mnie jest tam 30 km, czyli jakieś 20-30 minut, biorąc pod uwagę korek w Zegrzu.
12.00 nie za późno?
Wiem, cały dzień poza domem, ale jaki fajny
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies