Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 09:11, 30 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
sarenka napisał(a)
Jeszcze mam pytanie, co to za drzewo z bordowymi liśćmi przed tujami?


Megi, tuje są posadzone co 1.30m liczone od pnia do pnia.
Birdiwe drzewko to śliwa wiśniowa Pissardi.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 09:18, 30 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
inka74 napisał(a)
Cięcie tujom dobrze robi. Zagęszczają się ładnie. Ale teraz ich na razie nie tnij bo przypali im cięte końce. Potem średnio to wygląda. Mi jeszcze bukszpany do cięcia zostały i przez te upały nie mam kiedy. Na zdjęciach pięknie zielono masz. Z przyjemnością pojadę do ciebie po wizycie u Izy. Nawet późno.


No właśnie widziałam Twoje tuje, takie ładne, równiutkie .
Też się trochę obawiam, że te przystrzyżone przypali. Ale trudno, taka pogoda, że nie ma kiedy takich działań przeprowadzić...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 09:19, 30 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
tulucy napisał(a)
Iwonka, to kiedy ciąć tuje? Teraz niby ma być chłodniejszy tydzień.


Ja zamierzam właśnie wykorzystać ten tydzień na przycięcię tych olbrzymów, ktore jeszcze zostały. No i chciałam pociąć danici.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 09:20, 30 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Kasia, będziesz jednak ciąć? Ja się trochę boję, bo widziałam tuje oo spaleniu - nie odbiły... Fakt, że były bardzo zaniedbane wcześniej i suche bardzo w środku.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 09:20, 30 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Dziś mi pokazuje planowo 33 stopnie. To za gorąco. Ogólnie tuje na wiosnę tniesz. Teraz też można kosmetycznie ale nie przy 30 stopniach. Po pierwsze niezdrowo - one olejki wydzielają podobno niezbyt korzystne dla ludzi a po drugie to zielone po przycięciu, jak za ciepło jest, zasycha. Na końcach robią ci się takie kropki rude niezbyt estetyczne. Nie może być też mokro.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 09:29, 30 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Dziś napewno nic nie będę ciąć. To co wczoraj przystrzygłam - już przepadło, mam nadzieję, że nie przypali. Reszta w tygodniu jak się ochłodzi.

Żywopłoty strzyże się nawet 3 razy w sezonie, najpóźniej do końca lipca.
Moje nigdy nie cięte, po przystrzyżeniu z bliska nie wyglądają za pięknie, ale jestem z tym pogodzona, że ze dwa lata zajmie mi doprowadzenie ich do odpowiedniego wyglądu. Codziennie mijam posesję, gdzie ludzie miesiąc temu baaaardzo ostro przystrzygli tuje, miejscami były łyse placki, gołe gałązki. Teraz śladu prawie nie ma, ładnie odrosły i się zagęściły.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 10:01, 30 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Prawda. Tuje ładnie się zagęszczają jak je się systematycznie formuje. Moje za dużo cienia mają w dole i tam są takie bardzo ażurowe. Przycinam i trochę lepiej to wygląda. Nagle jakby dostały powera. Ale jest tak sucho, że muszę je podlewać
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 10:09, 30 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Hakone Nicolas dla Magary - sadzone rok temu, wysokość 40-50cm i podobna średnica .


I zielona dostana od Toszki -posadzona dwa lata temu, sięga mi do kolan i ma średnicę ponad 80cm
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasya 11:25, 30 cze 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
mrokasia napisał(a)
Hakone Nicolas dla Magary - sadzone rok temu, wysokość 40-50cm i podobna średnica .


I zielona dostana od Toszki -posadzona dwa lata temu, sięga mi do kolan i ma średnicę ponad 80cm


Ale te hakone urosły ! One się przebarwiają ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gosiek33 11:44, 30 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
mrokasia napisał(a)
Kilka migawek z dzisiejszego poranka:






bardzo podoba mi się to połączenie i te Glowing Dream, nawet w pełnym słońcu dały się sfotografować
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies