Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Helen 12:31, 30 cze 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
mrokasia napisał(a)


Na pierwszej fotce w pierwszym rzędzie rosną tujki danica, szałwia, hortensje Little Lime, jeżówki Green Jewel. W drugim rzędzie jeżówki Meditation White, liatry Kobold, rozchodniki zwykłe zielone, mam też lilaka Palibin.

Na drugiej fotce rośliny rosną tylko w dwóch rzędach (bo rabata jest wąziutka) - w tyłu perowskia rośnie w jednym rzędzie z dereniem sibirica. Trawa z przodu to sesleria jesienna.

Dziękuję za informację. Poczytałam o seslerii jesiennej i piszą, że docelowa wysokość 0,2-0,5 m. A u Ciebie jaka rośnie? Potrzebuję jakąś trawkę na słoneczne stanowisko, ale wysokość max 30 cm, kolor zielony lub lepiej jasnozielony. Znasz coś takiego? Może jakaś hakonechloa jest godna polecenia?
____________________
Helen - Hortensjowo
Brzozowadzie... 18:09, 30 cze 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Aaa, pamiętam te Glowing Dream, pisałaś o nich w zeszłym roku, gdy kupiłam te moje ogniste. Te twoje też biją po oczach Ale bardzo pozytywnie! Też wczoraj cięłam daniki Zobaczymy, czy im nosów nie przypali
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Magara 22:51, 30 cze 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
mrokasia napisał(a)
Hakone Nicolas dla Magary - sadzone rok temu, wysokość 40-50cm i podobna średnica .



mrokasia, melduję się
no wyjściowe są te Nicolasy, co tu dużo gadać
a te Twoje ile przez ten rok przyrosły? teraz mają 40-50 czy rok temu miały?
jutro jadę kupić, oby jeszcze były
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mrokasia 12:03, 01 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Kasya napisał(a)


Ale te hakone urosły ! One się przebarwiają ?


No urosły, a takie wiechcie w zeszłym roku sadziłam .
Co do przebarwiania to nie pamiętam czy się przebarwiają co oznacza, że nawet jeśli to mało spektakularnie. No chyba, że dopiero starsze egzemplarze sie przebarwiają.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:05, 01 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Gosiek33 napisał(a)



bardzo podoba mi się to połączenie i te Glowing Dream, nawet w pełnym słońcu dały się sfotografować


Teraz jak perowskia się zaniebieszczyła to przynajmniej odcina się od derenia, bo wcześniej nie za bardzo . Glownig Dream są boskie! A tak się nad nimi zastanawiałam .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:07, 01 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Helen napisał(a)

Dziękuję za informację. Poczytałam o seslerii jesiennej i piszą, że docelowa wysokość 0,2-0,5 m. A u Ciebie jaka rośnie? Potrzebuję jakąś trawkę na słoneczne stanowisko, ale wysokość max 30 cm, kolor zielony lub lepiej jasnozielony. Znasz coś takiego? Może jakaś hakonechloa jest godna polecenia?


Zmierzę tę seslerię po południu, ale sięga mi mniej więcej do kolan.
Hakonki to duże rosną, chyba nie ma niskiej odmiany.

Ja tez szukałam takiej niższej trawki i dostałam od Jolanki seslerię skalną - zobacz, ona właśnie do 30 cm rośnie. I zobacz jeszcze carex beatles.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 13:26, 01 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Aaa, pamiętam te Glowing Dream, pisałaś o nich w zeszłym roku, gdy kupiłam te moje ogniste. Te twoje też biją po oczach Ale bardzo pozytywnie! Też wczoraj cięłam daniki Zobaczymy, czy im nosów nie przypali


No niezłe z nich żaróweczki, to prawda .
Danici będę ciąć w tym tygodniu.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 13:28, 01 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Magara napisał(a)

mrokasia, melduję się
no wyjściowe są te Nicolasy, co tu dużo gadać
a te Twoje ile przez ten rok przyrosły? teraz mają 40-50 czy rok temu miały?
jutro jadę kupić, oby jeszcze były


Hej . Fajnie, że zajrzałaś .
Wiesz co, w zeszłym roku to one były chude a długie. W tym roku na wysokość są takie same ale grubsze są ze 3 razy. No i nie sterczą tak do góry tylko ładnie się w kępie układają.
Jedź i kupuj!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 13:30, 01 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Burza idzie, mam nadzieję, że podleje solidnie. Oby tylko nie gwałtownie. I żeby nie poszło bokiem bo deszczu łaknę jak kania!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 13:58, 01 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Wychodzi na to, że hakonki na piaszczystym podłożu lepiej rosną.
U mnie ostrzegają przed gradobiciem. Duchota taka, że z nóg zwala.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies