Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 09:28, 15 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18005
No to wrzucam fotę:
Widok z góry, z okna dachowego .


I widok z parteru - to będę widziała z tarasu


Działka ma wzdłuż drogi długość 26m, szerokość to 24-27m bo jest w trapezie.
Priorytet - przesłonić widok na te domy. Myślę o zagajniku (może brzozowym) w narożniku.
Tam gdzie droga jest południe, po lewej wschód, po prawej zachód. Praktycznie cały dzień patelnia. To zacienienie na drugim zdjęciu pochodzi od akacji rosnących w rogu tuż przy granicy działek - chcemy je usunąć. Ten busz w prawym rogu przy ścianie domu w granicy to lilaki.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 09:29, 15 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
Kochane, dziękuję za trzymanie kciuków! Niniejszym informuję, że doszliśmy z sąsiadem do porozumienia w sprawie zakupu działki . Teren powiększy nam się o jakieś 600m2 . Będzie się działo!!!

Wooow laska ale news!!! Superowo Powolutku zaczniesz planować i powolutku wykonywać
Ładny teren i taki foremny
Mnie też korci 800 m2 które leży obok,bo zanim siostra sprzeda pewnie dużo czasu minie. Nawet myślałam, żeby od niej odkupić ale i nas działki są drogie prawie jak na Manhattanie więc lipa.
____________________
Toszka 09:30, 15 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Najpierw karczowanie i oczyszczenie staranne bez użycia chemii (polecam obejrzeć film "Roundup przed sądem").
Rozeznanie ziemi.
Potem kolekcjonowanie dobroci.
Rycie.
Napad na bank.
Zakupy i zbiórki (dla ubogich)
Sadzenie.
Siedzenie.
Podziwianie.
Proste
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
tulucy 09:35, 15 lip 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
To ogrodzenie murowane to "Wasze"?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
TAR 09:55, 15 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7337
Kasia nie jest żle, jak zasłonisz to fajny kawał ogrodu Ci wyjdzie. W tym roku bym wykarczowała, przorała, zaobornikowała, co mozna odchwaszczyła a z wiosna reszta. A jeszcze zanim to wszystko to łake podczas suszy bym kilka razy przekosiła na ściernisko. Jejuu pamietam jak u nas chaszcze po pas byly.

no i koniecznie ten napad zróbcie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 09:58, 15 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7337
korzystajac z okazji, Toszka przypomnij jak przygotowac dobre podłoze do Rh. Nie mam własnego kompostu, za to mam dobrą glebę, lekko kwasną, w ciagu 2 lat przekompostowaną dodatkowo z korą, las za płotem wiec igieł pod dostatkiem, podłoze do rododendronów i obornik w granulacjie bodajże koński.

Robie drugie podejscie. Pierwsze nie wyszlo.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Toszka 10:04, 15 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tar, już u Gosi dawałam ci linka, bo tam pytałaś. Ale będę dobra ciocia i powtórzę (kliknij) . Jesli masz ciężką ziemię, gliniastą, to na ostatniej stronie zapodanego wątku możesz przeczytać o dodatku pumeksu.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mrokasia 10:06, 15 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18005
effka napisał(a)

Wooow laska ale news!!! Superowo Powolutku zaczniesz planować i powolutku wykonywać
Ładny teren i taki foremny
Mnie też korci 800 m2 które leży obok,bo zanim siostra sprzeda pewnie dużo czasu minie. Nawet myślałam, żeby od niej odkupić ale i nas działki są drogie prawie jak na Manhattanie więc lipa.


No news, news .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 10:10, 15 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7337
Toszka napisał(a)
Tar, już u Gosi dawałam ci linka, bo tam pytałaś. Ale będę dobra ciocia i powtórzę (kliknij) . Jesli masz ciężką ziemię, gliniastą, to na ostatniej stronie zapodanego wątku możesz przeczytać o dodatku pumeksu.


aa do Gosi jeszcze dzis chyba nie doszłam tak ganiam po watkach. Dzieki bardzo dobra kobieto. W miejscu, ktore teraz wyznaczyłam pod rh ziemia jest żyzna, lekko rozlużniona. Po prostu cudo miod i dosc dobry drenaż zrobiony. Do tego osłona od domu wiec ich mi nie owieje. I duzo półcienia.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Zana 10:19, 15 lip 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kacha, no super wieści, gratulacje.
Piękny kawałeczek Ci przybędzie
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies