Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 15:16, 15 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Przy okazji - cała działka jest gęsto porośnięta czymś w rodzaju trawy z chwastami, właściciel działki to skosił jakiś czas temu, obecnie jest to taki niski, splątany kożuch, w połowie suchy. Po usunięciu podmurówki, karp drzew i rozwaleniu murowanego wychodka zostaną doły, a sama działka jest też nierówna i trzeba zniwelować różnice w wysokości terenu. W jakiej kolejności zabrać się za działanie?
- usunąć karpy, wychodek i podmurówkę, przebronować całość z tym trawopodobnym chwastowiskiem i obornikiem i wyrównać teren
czy
- najpierw usunąć jakoś (jak? czym?) to chwastowisko, usunąć karpy i wychodek, zasypać doły i dopiero potem rozłożyć obornik i przebronować całość a na końcu wyrównać?
Czy jeszcze inaczej???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasia_CS 15:35, 15 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasiu, zawsze możesz zrobić w tujach tylko lukę do przejścia a nie na całej długości usuwać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Anda 15:46, 15 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Kasiu, doczytałam, uff
Gratuluje z całego serca. Będzie pięknie. Masz teraz takie możliwości, że hoho Możesz poszaleć, nawet mały staw sobie zrobić do pływania O możliwości posadzenia paru większych drzew nawet nie wspomnę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
jolanka 15:48, 15 lip 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Taaak, no to masz powierzchni razem tyle co ja

Ja bym najpierw usunęła jak najwiecej chwastów. Dopiero potem ta reszta o której piszesz.
Kasiu, u mnie rosły najpierw dzikie jeżyny, perz, mech i piorun jeszcze wie co, na piachu oczywiście. Niestety chemia musiała tez pójść, nie dało rady inaczej. Potem glebogryzarka rozbiła ubite podłoże, bo ziemi to tam ne było. Potem kupna ziemia, no i reszta co było i jeszcze raz przemieszane i wyrównane. Ja zrobiłam u siebie baaardzo dużo błędów, teraz za to płacę. Nie dałam Od razu obornika, tylko potem do dołków. Mech rośnie więc w rabatach.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
mrokasia 15:52, 15 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Kasia_CS napisał(a)
Kasiu, zawsze możesz zrobić w tujach tylko lukę do przejścia a nie na całej długości usuwać


Też o tym myślałam. Zobaczymy jak będzie się usuwać ta podmurówka.

Anda napisał(a)
Kasiu, doczytałam, uff
Gratuluje z całego serca. Będzie pięknie. Masz teraz takie możliwości, że hoho Możesz poszaleć, nawet mały staw sobie zrobić do pływania O możliwości posadzenia paru większych drzew nawet nie wspomnę


Dzięki Ewo . Drzewa będą na pewno, staw nie ale basen tak . Rozporowy . Ten co obecnie stoi na froncie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 16:04, 15 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
jolanka napisał(a)
Taaak, no to masz powierzchni razem tyle co ja

Ja bym najpierw usunęła jak najwiecej chwastów. Dopiero potem ta reszta o której piszesz.
Kasiu, u mnie rosły najpierw dzikie jeżyny, perz, mech i piorun jeszcze wie co, na piachu oczywiście. Niestety chemia musiała tez pójść, nie dało rady inaczej. Potem glebogryzarka rozbiła ubite podłoże, bo ziemi to tam ne było. Potem kupna ziemia, no i reszta co było i jeszcze raz przemieszane i wyrównane. Ja zrobiłam u siebie baaardzo dużo błędów, teraz za to płacę. Nie dałam Od razu obornika, tylko potem do dołków. Mech rośnie więc w rabatach.



No właśnie wolałabym chyba najpierw pozbyć się tego kożucha zamiast mieszać go z glebą. Ale nie ma mowy - nie damy rady usunąć tego widłami. Glebogryzarka? Czy pan z pługiem?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 16:09, 15 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
chyba lepiej najpierw pan z pługiem i przeorac, potem bronowanie. bedzie łatwiej chwastow sie pozbyc niz kozuch targac. i dopiero obornik. wiosna i tak chwasty wyleza, same sie nasieja.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kasya 17:36, 15 lip 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41746
mrokasia napisał(a)
No to wrzucam fotę:
Widok z góry, z okna dachowego .


I widok z parteru - to będę widziała z tarasu


Działka ma wzdłuż drogi długość 26m, szerokość to 24-27m bo jest w trapezie.
Priorytet - przesłonić widok na te domy. Myślę o zagajniku (może brzozowym) w narożniku.
Tam gdzie droga jest południe, po lewej wschód, po prawej zachód. Praktycznie cały dzień patelnia. To zacienienie na drugim zdjęciu pochodzi od akacji rosnących w rogu tuż przy granicy działek - chcemy je usunąć. Ten busz w prawym rogu przy ścianie domu w granicy to lilaki.


Ale fajnie
To masz teraz gdzie szaleć i nie musisz się zastanawiać czy to czy to bo mozesz i to i to
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gosiek33 18:07, 15 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
mrokasia napisał(a)


Też o tym myślałam. Zobaczymy jak będzie się usuwać ta podmurówka.



wytniesz diaksem
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 18:31, 15 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
TAR napisał(a)
chyba lepiej najpierw pan z pługiem i przeorac, potem bronowanie. bedzie łatwiej chwastow sie pozbyc niz kozuch targac. i dopiero obornik. wiosna i tak chwasty wyleza, same sie nasieja.


Chyba rzeczywiście trzeba będzie poszukać pana z pługiem .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies