Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa

malgol 10:54, 24 sie 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
effka napisał(a)

TO NIE ĆMA BUKSZPANOWA


Uff i hurra!
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
eVka 13:48, 24 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
malgol napisał(a)


Uff i hurra!

____________________
anulajda 19:21, 25 sie 2018


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3780
Toszka napisał(a)
Jesli nie masz pułapek to śpiesz się przed wylotem. To są świezo zawiązane poczwarki.
Zobacz w linku poniżej

wariacje kolorystyczne ćmy bukszpanowej, a poniżej zdjęcia poczwarek, gąsienic i jaj i garść informacji zbieranych na bieżąco o ćmie w Europie...

Nie zamawiam płapek(lejkowych)bo cena na ilość bukszpanów u mnie mnie przeraża...a zrobiłam lejkowe płapki z pięciolitrowych butelek wg YouTube i zobaczę co dalej...
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
eVka 20:21, 25 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
anulajda napisał(a)

Nie zamawiam płapek(lejkowych)bo cena na ilość bukszpanów u mnie mnie przeraża...a zrobiłam lejkowe płapki z pięciolitrowych butelek wg YouTube i zobaczę co dalej...

Super pomysł, daj znać czy działają.
____________________
HannaR 20:22, 25 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
I linka jak je zrobić.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
waldek727 00:05, 26 sie 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
effka napisał(a)

Niefajny ten klub...cóż obym go szybko opuściła...

To może warto na nowo założyć klub miłośników ptaszków, krecików, ropuszek, jeżyków, jaszczurek. Zapewne wielu owadów w naszych ogrodach na tak wielką skalę by nie było.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
eVka 08:28, 26 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
waldek727 napisał(a)

To może warto na nowo założyć klub miłośników ptaszków, krecików, ropuszek, jeżyków, jaszczurek. Zapewne wielu owadów w naszych ogrodach na tak wielką skalę by nie było.

Jako że mieszkam przy polach nieuprawianych, mam sporo żyjącek w ogrodzie, ptaszki też mi rano śpiewają, jaszczurki do domu wbiegają, a ćma jest... To nowy szkodnik i ponoć nie ma u nas wroga.
____________________
Mala_Mi 10:01, 26 sie 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Najlepszy patent jak najlepiej utopić te cholery z pułapki i nie wypuścić na wolność?? Ktoś, coś????
Próbuję wymienić wodę a tam małpy pływają jak w najlepszym SPA
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 10:09, 26 sie 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
effka napisał(a)

Jako że mieszkam przy polach nieuprawianych, mam sporo żyjącek w ogrodzie, ptaszki też mi rano śpiewają, jaszczurki do domu wbiegają, a ćma jest... To nowy szkodnik i ponoć nie ma u nas wroga.


U mnie też było zero chemii (z braku czasu, a nie z przekonania), ptaków tyle, że okna nie otworzy, żyjątek wszystkich w bród.. a ćma jest.. i będzie tak jak komary czy muchy.. i żadna teoria "ekologiczna" tego nie zmieni. Nowy szkodnik co nie ma naturalnych wrogów, to że czasami osa jakiego skubnie lub wróbelek zadziobie to za mało..

Szrotówek kasztanowcowiaczek - też taki intruz, i bez pomocy człowieka w walce z nim nie byłoby już kasztanów.

Ślimaki nagie też dobro przywleczone i też nie do wytępienia, możemy tylko walczyć by ograniczyć populację..

I trzeba walczyć na wszystkie możliwe sposoby z takimi intruzami. Najchętniej bym wykopała bukszpany, ale nie zmieni to faktu, że szkodnik istnieje i jest. Ciekawe kiedy się ewoluuje i z braku bukszpanów zacznie jeść coś innego. Bo nie wierzę, że gatunek wyginie wraz z bukszpanami..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Toszka 10:10, 26 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aniu, miałam tak samo jak dodałam za mało płynu do zmywania/mydła.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies