Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa

anna_t 19:16, 15 wrz 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Mazan napisał(a)
Anna_t

To gąsienice bielinka kapustnika, ale szkody podobne - gołożer. Zwalczanie także podobne.


Pozdrawiam
bardzo Ci dziękuję za odpowiedź
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Paf 15:10, 16 wrz 2018

Dołączył: 16 wrz 2018
Posty: 1
Kupiłem 1 kg lepinoxu. Spryskalem swoje bukszpany i sąsiada. I działa padły zielone potwory. Mam go sporo jeszcze wiec jak ktoś ma potrzebę to odstąpię. Mieszkam w powiecie gliwickim. Jeśli ktoś ma ochotę to dzwońcie 516008946
ANKAg 07:34, 18 wrz 2018

Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 81
Witam!

coraz wiecej mowicie o problemie z cma. Czy jest jakis sposob aby zabezpieczyc rosline gdy tej cholery jeszcze nie ma w ogrodzie?
____________________
sama juz nie dam rady
Rosa 09:30, 18 wrz 2018


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
niech się zołza piecze.
Toszka!!!!!!
Jak długo ma się piec??????
zoja 09:57, 18 wrz 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
ANKAg napisał(a)
Witam!

coraz wiecej mowicie o problemie z cma. Czy jest jakis sposob aby zabezpieczyc rosline gdy tej cholery jeszcze nie ma w ogrodzie?


tu miałaś odpowiedź:
Toszka napisał(a)
Miro, zamiast lać chemią kup Lepinox, który ma długotrwałe działanie (oprysk 3 razy w sezonie) i w ten sposób zabezpieczysz bukszpany na wypadek pierwszej niezauważonej inwazji. Potem w marcu drugi oprysk, etc.
U mnie opryski chemią przyniosły marny skutek - ja czułam się spełniona, a bukszpany nie. Dopiero Lepinox ujawnił prawdziwy stopień "porażenia" krzaków.
W trakcie cięcia po 10 dniach od oprysku znalazłam nowe pokolenie małych gąsienic...na szczęście już były "zatrute" bakterią. Wniosek nasunął się jeden, że chemią trzeba by lać co 5-6 dni Dla mnie takie potencjalne opryski są nie do przyjęcia.

Dodam, że wcześniej (przed Lepinoxem) robiłam opryski z Decisu, Mospilanu, Spintoru. Po tym co obecnie widzę to niewiele to dało. Jestem pewna, że w październiku musiałabym wyrzucić bukszpany
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
waldek727 13:15, 18 wrz 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
ANKAg napisał(a)
Witam!

coraz wiecej mowicie o problemie z cma. Czy jest jakis sposob aby zabezpieczyc rosline gdy tej cholery jeszcze nie ma w ogrodzie?

Czytasz posty na ,,Ogrodowisku", czy tylko je piszesz?
https://www.ogrodowisko.pl/watek/4179-skoncentrowany-wyciag-z-kompostu-anhk
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
ANKAg 13:24, 18 wrz 2018

Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 81
waldek727 napisał(a)

Czytasz posty na ,,Ogrodowisku", czy tylko je piszesz?
https://www.ogrodowisko.pl/watek/4179-skoncentrowany-wyciag-z-kompostu-anhk


a czy ty jestes w stanie czytac wszystkie posty na biezaco?
____________________
sama juz nie dam rady
waldek727 15:24, 18 wrz 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Te które mnie interesują w danej chwili to tak.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Toszka 22:10, 18 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Posiadaczy buksów po ćmie (lub z nią) namawiam gorąco do oczyszczenia krzaków z suchych liści, które nabiły rosliny i wcale nie mają zamiaru opadać.
Dziś odkurzaczem (mam stary domowy) czyściłam swoje bukszpany. Nabrały przewiewu. Przy okazji zauważyłam świeży wylęg gąsienic (ciepła temperatura temu sprzyja). Ilość suchych liści przerażająca. Nieusunięte będą pożywką dla patogenów.

Po oczyszczeniu będę ponawiać oprysk, bo bez kłębów suchych liści oprysk będzie staranniejszy i dokładny.

W pułapkach lejkowych pustki, bo ćmy w chłodne noce nie latają. Żadne ćmy.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mikina34 08:30, 19 wrz 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Czyli wygląda na to, ze od soboty (ma przyjść porządne ochłodzenie) pułapki będą już nieefektywne? U mnie jak na razie do pułapki złapały się trzy muchy, poza tym czysto, ale mam wrzenie, jakbym siedziała na bombie
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies