Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pod bosymi stopami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod bosymi stopami

Wani 22:14, 09 maj 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
prv
____________________
Ania Pod bosymi stopami
DorKa 08:02, 10 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Ale się dzieję u ciebie Super, kibicuję!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 09:25, 10 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Przeczytałam na szybko mogę doradzić w sprawie bardzo dobrej kory, jest w Obi kora kompostowana Athena za 8,99 zł bodajże, mega polecam.

Kształt rabat mi się podoba bardzo, mimo, że wolę linie proste, u Ciebie jakoś fale do mnie bardziej przemawiają. Zazdroszczę dorodnych cisów, będzie mega efekt jak utworzą jednolitą ścianę
Dorrenbosy, derenie elegantissima, trawy i hortki chyba wszędzie pasują. Mam je u siebie i nie wyobrażam nie mieć!
Mocno kibicuję
____________________
Wani 09:58, 10 maj 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Dzięki DorKa, u Ciebie też się dzieje a mi do Ciebie daleko

Effka cisy już obsypane ale z pewnością będę jeszcze potrzebowała kory więc zapisuję sobie nazwę. Rozumiem że to drobna kora jest? Kupiłam pierwszy raz za radą Toszki właśnie taką drobną frakcję i jestem zachwycona jak ładnie to wygląd.


Czytam sobie pomału wątek Anbu i doznałam oświecenia. Tak jak sosny sąsiada u Ani, mi zawsze będzie przeszkadzał betonowy płot postawiony przez sąsiadów...Tak więc musi być żywopłot a co za tym idzie rabaty wyznaczone są do doooopy.
Po drugiej strony płotu rosną thuje sąsiada, posadzone (na oko) około 40 cm od płotu. Przekopuję teraz teren pod płotem i zdaje się że to na co się natykam to korzenie thuj. I teraz pytanie : w jakiej odległości od płotu powinnam posadzić cisy żeby te duże thuje nie były dla nich zagrożeniem? Dopiero po wyznaczeniu pasa żywopłotu mogę wrócić do wyznaczania rabat...
____________________
Ania Pod bosymi stopami
polinka 11:02, 10 maj 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Cześć Aniu
Chyba się nie witałam u Ciebie a wczoraj z miłą chęcia poczytałam Wasze dyskusje i obiecuję być na bieżąco ponieważ zapowiada się ciekawy ogród z mądrą ogrodniczką!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Anda 11:11, 10 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
Witaj Bywam u Ciebie i podczytuje, bo bardzo interesujące są tutaj dyskusje i chyba się jeszcze nie ujawniłam. Poza tym lubię zaokrąglone rabaty
Co prawda nie mam posadzonych cisów przy tujach sąsiada, ale miałam posadzone byliny i hortensje. Były one w odległości 50 cm od płotu i ok. 70 cm od tuj. Nie cierpię korzeni tuj. Bardzo się rozrastają. Sąsiad tuje co prawda wywalił, ale już się boję co posadzi w zamian
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 11:37, 10 maj 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ewo - chyba tylko świerki mogłyby być gorsze
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Anda 11:43, 10 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
makadamia napisał(a)
Ewo - chyba tylko świerki mogłyby być gorsze


O, to spoko, nie posadzi, za wąskie działki mamy

Jeszcze lilaków bym nie chciała, za bardzo się rozłażą. I laurowiśnie u nas olbrzymie rosną
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
DorKa 11:43, 10 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)
Przeczytałam na szybko mogę doradzić w sprawie bardzo dobrej kory, jest w Obi kora kompostowana Athena za 8,99 zł bodajże, mega polecam.

Kształt rabat mi się podoba bardzo, mimo, że wolę linie proste, u Ciebie jakoś fale do mnie bardziej przemawiają. Zazdroszczę dorodnych cisów, będzie mega efekt jak utworzą jednolitą ścianę
Dorrenbosy, derenie elegantissima, trawy i hortki chyba wszędzie pasują. Mam je u siebie i nie wyobrażam nie mieć!
Mocno kibicuję


ja athene w obi za 13 kupowałam Też polecm bardzo.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Wani 12:06, 10 maj 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Rety jak mi miło że tyle gości u mnie!

polinka napisał(a)
Cześć Aniu
Chyba się nie witałam u Ciebie a wczoraj z miłą chęcia poczytałam Wasze dyskusje i obiecuję być na bieżąco ponieważ zapowiada się ciekawy ogród z mądrą ogrodniczką!


Polinko nie wiem z czego wyciągnęłaś takie wnioski ale aż się zarumieniłam ;p Zwłaszcza że mądrą ogrodniczką to się wcale nie czuję Ale mam taką przypadłość że jak się już za coś zabieram to się staram zrobić to porządnie. Nie znaczy to że zamierzam gonić Wasze piękne ogrody, mnie wystarczy przyzwoity i na taki poziom szacuję swoje możliwości

Anda napisał(a)
Witaj Bywam u Ciebie i podczytuje, bo bardzo interesujące są tutaj dyskusje i chyba się jeszcze nie ujawniłam. Poza tym lubię zaokrąglone rabaty
Co prawda nie mam posadzonych cisów przy tujach sąsiada, ale miałam posadzone byliny i hortensje. Były one w odległości 50 cm od płotu i ok. 70 cm od tuj. Nie cierpię korzeni tuj. Bardzo się rozrastają. Sąsiad tuje co prawda wywalił, ale już się boję co posadzi w zamian


Witaj Anda Mnie się podobają proste rabaty ale jakoś ich u siebie nie widzę..
Pomierzyłam ponownie teren, zostawiłam pod płotem 1,2 m na cisy i przesunęłam wąż. Coraz mniej trawnika się robi Mam nadzieję że ktoś się wypowie czy to 1,2m wystarczy cisom. Nie wiem co będzie z ogrodem za płotem bo za niespełna miesiąc wprowadza się nowy właściciel. Wiem, ze za tujami nie przepada ale nie sądzę żeby chciał je likwidować. To naprawdę ładny żywopłot i duży. Myślę że przydałoby mu się cięcie, zobaczymy co będzie




makadamia napisał(a)
Ewo - chyba tylko świerki mogłyby być gorsze



Nie strasz, co?

Koniecznie muszę sprawdzić u siebie w najbliższym O tę korę


____________________
Ania Pod bosymi stopami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies