Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pod bosymi stopami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod bosymi stopami

Roocika 15:36, 21 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Uff. Przeczytałam wątek Brzozy mam też w głowie i derenie, już się nie mogę doczekać Twoich. Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
roma2 16:27, 21 maj 2018


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Cześć Aniu. Można bez roundapu. można!. Buzi! A z brzozami pobiegasz jak już będą kupione. Ja ze swoimi (ponad dwadzieścia) latałam calutki dzień
____________________
Komendówka
DorKa 10:25, 22 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
nie mogę się doczekać brzozowej rabatki będzie piękna i wieeelka
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Zakrecona 14:45, 01 cze 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Witaj! Przeczytałam wszystko, rady dla Ciebie też muszę wykorzystać, bo jestem w lesie ... Pozdrawiam!
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Wani 20:11, 03 cze 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Nie piszę u siebie bo i nie mam o czym Na brzozy jeszcze czekamy ale mam już wybrane i oznaczone 5 drzewek. Trawnik zamienił się w chwastnik i chociaż nie ma dnia żebym nie pieliła to efekt mizerny.

Roocika, Roma, Dorka i zakręcona Magdo dziękuję za wizytę MAm nadzieję że zostaniecie na projektowanie które się szykuje.


W zeszłym roku wstawiałam zdjęcia rabaty z ławką, dokładnie te:




Teraz ziemia przygotowana i chciałabym coś posadzićPlan rabaty w kolejnym poście
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 20:12, 03 cze 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579



Miejsce słoneczne. Proporcje zachowane
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 20:21, 03 cze 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Próbowałam coś sobie zaplanować ale jak widać działam według zasady "papier wszystko przyjmie" i już widzę że hortensje się chyba nie zmieszczą. Te co mam z drugiej strony już mają 1,1m szerokości. A ja narysowałam 80 cm....



Ale widać mniej więcej zamysł. Hortenske Vanilla Frice mam z drugiej strony schodów i chciałabym ją powtórzyć. Dereń schmetterling wpadł mi bardzo w oko w szkółce ale jeśli są jakieś powody żeby z niego zrezygnować to wezmę to na klatę. To małe zielone w cieniu to hortensja pnąca. Mam jedną bidulę do przesadzenia. Ten fragment rabaty jest lekko zacieniony.
JAk widać brakuje wypełniaczny. No i poza tym nieszcześnikiem którego dostaliśmy ze dwa lata temu nie ma nic zimozielonego.
Ktoś chętny do wyrażenia opinii lub rzucenia propozycją ?
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Toszka 20:55, 03 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aniu, po pierwsze zaległe pytania (na drugi raz wołaj mnie przez pw, bo bywa, że coś przeoczę w tym skakaniu po watkach) - wysyp pomidory korą, tylko nie przy samych nózkach. Pomidor lub leciutko kwasno to mu nie zaszkodzi. Moim nigdy nie szkodziło.

Brzozy zasymuluj nie kubełkami, a długimi patykami. Zrób z nich lasek i po kilku dniach sama będziesz wiedzieć czy takie ustawienie jest dobre.

Mam namiar na atrakcyjne cisy baccata, spore, tanio, ale pół Polski byście musieli przejechać... Co nowością na forum nie będzie, ino większy samochód by był potrzebny. Jeśliż zainteresowana to dam kontakt na pw.

Rysunek tej rabaty okej, ale ja poproszę kierunki świata, bo inaczej nie potrafię. Hortensja pnąca wymaga zaznaczenia dużym kółkiem

Edit
chwasty w trawniku przy regularnym, 2 razy w tygodniu koszeniu ładnie się poddają i wycofują. Mlecze i inne trwałe mozna wydłubać.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Wani 22:43, 03 cze 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Toszka dziękuję Nie będę Cię na priv ściągać w takiej błahej sprawie, to nie kwestia życia i śmierci żeby Ci głowę zawracać. Ale jak będę potrzebować na cito to zapukam na priv Przy okazji.... Zapomniałam zrobić zdjęć cisów, obsypują im się igły w środku, pokażę jutro w cisowym wątku jak to wygląda. Wydaje mi się że usychanie pędów ustaje, za to te igły w środku żółkną i sypią się. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, nic więcej już chyba dla tych cisów nie mogę zrobić : ziemia była przygotowana, korą obsypałam, siatkę cieniującą powiesiliśmy, korzonkiem podlane... Więc mogłyby to docenić i przestać mnie stresować

Trawnik.
Kosić będziemy ale jakoś tak bez entuzjazmu do niego podchodzę. To znaczy pielę ale szczerze mam dość. Z drugiej strony przejść spokojnie nie mogę bo chwastnica aż woła żeby się schylić i wyrwać jak "trawnikiem" idę. A jak już się schylę to zostaję i lecę z koksem W sumie gdyby nie ta przytłaczająca powierzchnia to by to nawet przyjemne było.

Cisy.
Poproszę o kontaktPodróże nam niestraszne. Mamy przyczepę. Tylko kasy brakuje wiecznie ale co tam

Rabata
Wystawa południowo-zachodnia. Od 14-15 patelnia. Uwierzysz że posadziłam tam kiedyś rodka? Uwierzysz bo jest zdjęcie wyżej
Hortensja rzeczywiście ma wypełnić całą tą przestrzeń z tyłu...yyyyy...tuji? To tuja jest ?
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Toszka 23:09, 03 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Cisy podlewaj. Nie żałuj wody. Muszą swoje odchorować, a to jak długo to zależy od wielkości bryły korzeniowej - czym większa była tym im łatwiej.
Kup fosfor i podlej jeszcze - on stymuluje korzenie. Natomiast Korzonek został ostatnio tak rozwodniony, że być może było za mało (nie z twojej winy).

Do wiosny musisz o cisy dbać. Do lipca przyszłego roku mogą się sypać. Nie panikuj.

Sprawdż czy cisy nie mają za sucho - zrób kontrolne dołki i sama ocenisz. Najważniejsze, to aby ich nie przesuszyć
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies