Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mała działka - wielkie nadzieje

Pokaż wątki Pokaż posty

Mała działka - wielkie nadzieje

Anda 14:46, 12 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Toszko, wstawiłam.

Rozumiem to tak, że jeśli ziemia jest bogata w substancje odżywcze to nie należy jej na początku dokarmiać. Ziemie ubogie należy przygotować z wyprzedzeniem (myślę, że minimum pół roku). Dbać należy o to, aby suma skoncentrowanej soli w roślinie była zawsze większa niż otaczającego ją substratu.

Ja również chciałam dzisiaj przygotować dwa miejsca pod róże na wiosnę, ale niestety, w nocy padało, teraz pada. Nic z tego.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 16:10, 12 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Toszka napisał(a)


A tak prywatnie mówiąc to twój post tylko rozgrzeszył mnie z opieszałości zakupu. Idę w takim razie szykować stanowisko przed wiosennym zakupem


Kochana, czy na dobrzr ozumiem Twój post i masz w planie sadzenie róży?!!! Czy to tylko moje myślenie życzeniowe
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Toszka 17:58, 12 lis 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kasiu, pssssst

na razie padło na modelkę
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
waldek727 18:45, 12 lis 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
anka_ napisał(a)

Przepraszam Waldku, ale jak dla mnie to nic merytorycznego w twojej odpowiedzi nie ma. Kolejny raz, w swoim stylu, udzieliłeś odpowiedzi z której nic nie wynika (poraz kolejny podałeś tylko swoją tezę)


Bardzo Cię proszę Aniu, abyś nie oceniała na forum moich postów.
Skoro uważasz, że z moich postów nic nie wynika i nie są merytoryczne, to poprostu ich nie czytaj. Twoja ocena na pewno nie wpłynie na mój styl pisania.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Kasia_CS 20:27, 12 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Toszka napisał(a)
Kasiu, pssssst

na razie padło na modelkę

Oh oh! Mam nadzieję, że się nie zawiedziesz na pewno ma odpowiednio kompaktowy pokrój, na czym zwykle Ci zależy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
anka_ 20:52, 12 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
waldek727 napisał(a)
Bardzo Cię proszę Aniu, abyś nie oceniała na forum moich postów. ...

Waldku nie oceniam postów, a jedynie wyrażam swoje zdanie do twojego podejścia do sprawy. Bardzo liczyłam na zaproponowaną przez ciebie merytoryczną dyskusję. Dyskusję na temat, który sam zacząłeś... do którego twoje podejście zaintrygowało. Liczyłam na być może nowe spojrzenie na sprawę, na zgłębienie zagadnienia, na poszerzenie horyzontów.
Ale, jak dla mnie, z braku dyskusji tez można wyciągnąć wniosek.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
zawitka 08:18, 28 lis 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
Fajna rzeczowa dyskusja Ja powiem wprost nie dołuję doniczek nigdy w kompoście a w ziemi ,robię dołek i wsadzam doniczkę i to jest prawada że trzeba nawet zimą trochę podlewać.A najlepiej dołuję w wilgotniejszym miejscu bez doniczki .Kilka roślin mi już na początku uschło zadołowanych w doniczce i dlatego dołuję w ziemi bez doniczki i przykrywam igliwiem i roślina czeka .Oby do wiosny !!!!!!!Pozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Annak 15:59, 28 lis 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Ja zadołowałam kilka w doniczce - pierwszy raz. Zobaczymy, czy przetrwają Obsypałam kompostem
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Constans 19:24, 04 gru 2018


Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 735
Wpadłam przypadkiem na ROD-owski wątek - baaardzo mnie dotyczący Dyskusja o powojnikach z różami mnie pochłonęła. Witam się z imienniczką i wracam do dalszej lektury
____________________
Ania Z motyką na słońce
Annak 23:43, 04 gru 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Witaj Aniu, u mnie się wiele nie nauczysz bo ja wciąż na początku drogi. Gdyby nie dobre dusze, a szczególnie Ewa (Anda) to do tej pory siedziałabym nad ugorem. Wprawdzie ja działam powoli, a nawet bardzo powoli (z różnych przyczyn), to wiele się i tak już nauczyłam, wciąż czytam, wciąż się uczę i próbuję coś zdziałać. Najważniejsze jest to, że tu dużo życzliwych i chętnych do pomocy osób.
Byłam u Ciebie, ale mam jeszcze dużo do nadrobienia Pozdrawiam i zapraszam
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies