Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mała działka - wielkie nadzieje

Pokaż wątki Pokaż posty

Mała działka - wielkie nadzieje

Annak 21:03, 23 mar 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Zrobiłam dziś obchód po moich "włościach", pierwszy raz po zimie Bardzo to się nie nachodziłam ale jest tak:
dwie róże z posadzonych jesienią chyba nie przetrwały, bo nie ma śladu życia: to munstead wood i schoene maid Za to zadołowane w doniczkach mają się dobrze. Nie widać żadnych pączków na 3 hortkach bobo. I powojniki do wyrzutki. Nie znalazłam też żadnego śladu po hostach, ale to może za wcześnie? Ładnie za to wyszły tulipany, szafirki, hiacynty, a ostróżki już są całkiem spore.
Forsycje dopiero mają niewielkie pąki.

____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Kasia_CS 21:59, 23 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ania, Bobo pewnie jeszcze śpią- w hortkach pączki są malusie.

Moj jesienny William Shakespeare też jakoś marnie wygląda, ale trzeba poczekać, może Twoje różyczki jeszcze śpią.. moje hosty w gruncie jeszcze nie pokazały kłów.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 22:57, 23 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
U mnie różne hortki w ŕóżnych stadiach rozwoju. Niektóre mają już widoczne pąki a niektóre nic. Spokojnie poczekaj, pojawią się .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Annak 14:42, 29 mar 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Kupiłam kilka dni temu cebulki lilii, miały już widoczne kiełki... Wsadziłam je więc do ziemi i przez te kilka dni podrosły. Czy mam je już jutro wsadzić do gruntu, czy jednak jeszcze z tydzień potrzymać w doniczkach? A jeśli potrzymać to podlewać?
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Kasia_CS 17:34, 01 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ja chyba bym wsadziła do gruntu, bo lilie juz i u mnie z ziemi powychodziły, to nie powinno się im nic przydarzyć - w końcu to zimujące rośliny.

Może ktoś mądrzejszy w temacie podrzuci?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Tess 18:28, 01 kwi 2019


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Też bym wsadziła do gruntu. A hosty jeszcze śpią.
Dlaczego powojniki do wyrzutki? Daj im jeszcze czas, wywalić zawsze zdążysz.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Annak 18:57, 01 kwi 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Dzięki za info, już nawet mus te lilie wsadzić, bo z 10 cm już są nad ziemią, a i tak do soboty jeszcze będą czekały w doniczkach. Powojniki już jesienią uschły (wszystkie gałązki), więc myślę, że z gruntu nie wypuszczą, ale w sobotę będzie decyzja, bo gdyby coś z nich przetrwało to pewnie będzie już coś widać Czekam jeszcze na dwie róże, które nad kopczykiem były przemarznięte - ciekawe, czy coś z nich będzie...
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Ewa777 09:32, 04 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Daj szansę różom, one mogą odbić z korzenia nawet gdy góra przemarzła.
Powojnikom też daj szansę. Mogą odbić z korzenia.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Annak 23:03, 04 kwi 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Ewuniu, w sobotę będzie dzień "Prawdy" Wszystko obejrzę. Wydaje mi się też, że zadołowane 5 doniczek z hortkami z patyczków od Ciebie przetrwały Trochę żałuję, że nie dopilnowałam tych patyczków, bo mogło być ich więcej, niestety na etapie pilnowania w domu musiałam wyjechać na kilka dni, a rodzina zapomniała o podlewaniu i tylko kilka udał mi się uratować A tak pięknie rokowały
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
mrokasia 10:54, 07 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Aniu i co u Ciebie słychać? Jak rośliny? Powojniki ruszyły? A hortki Bobo?
U mnie w hortkach ogromne dysproporcje - jedne już prawie rozwijają liście a u innych dopiero mini pąki widać.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies