Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Alija 20:53, 21 kwi 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Ciemiernik cuchnący bardzo okazały, ziarnopłon bardzo ładny i niekłopotliwy.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
KasiaBawaria 20:42, 23 kwi 2022


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Od dawna neci mnie ten cuchnacy ciemiernik. Na jakim stanowisku u ciebie rosnie?
____________________
Zapraszam na kawe
Gosialuk 22:47, 23 kwi 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
anabuko1 napisał(a)

Gosiu u ciebie całkiem sporo różnego rodzaju kwiecia wiosennego.
Fajnie.W końcu. Coś ta nasza wiosna mocno opieszała w tym roku
Ciemiernik cuchnący bardzo ładny.Ja swój przesadzałam chyba poprzedniej wiosny i mi nie kwitnie. Nic w tym roku podrośnie i może na ten przyszły sezon zakwitnie
Aniu tak brakuje nam ciepełka i słońca.
Ciemiernik cuchnący zupełnie inny, ale ma swój urok. Aniu jakie korzenie ma ten ciemiernik? Mam w sumie sześć sztuk i przesadziłabym 2 sztuki w inne miejsce. Tylko nie wiem kiedy?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:49, 23 kwi 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Agatorek napisał(a)
Ten ziarnoplon jest bardzo ciekawą roślinką. Ciekawa jestem jak będzie wyglądał jak rozkwitnie .

Aga ja go lubię, tylko trochę utrudnia plewienie, bo wychodzących maluchów nie widać.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:55, 23 kwi 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Milka napisał(a)
Gosiu obejrzałąm.
Na takich areałąch bodziszek korzeniasty, to super rozwiązanie. Osobiście lubię bardzo.
Hortensje ogrodowe są kapryśne, nie wiem czy to dobry pomysł je sadzić. Nawet u mnie, tak ciepło, a podmarzają i z kwieciem różnie bywa. lepiej anabelki sadź, co rok gwarancja, że ci zakwitną.
Pierwiosnki tez super wyglądają

Chyba Irenko masz rację. Dziś byłam na działce i praktycznie wszystkie trochę podmarznięte. I co gorsza to te ostatnie wiosenne przymrozki je załatwiły. Tylko w tamtym miejscu hortensje bukietowe się nie sprawdzą. Za dużo cienia. Będę myśleć jeszcze.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:59, 23 kwi 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Alija napisał(a)
Ciemiernik cuchnący bardzo okazały, ziarnopłon bardzo ładny i niekłopotliwy.

Ciemiernik jeszcze nie taki okazały, choć z moich 6 sztuk największy. Pierwszy raz kwitnie. Saszonki dostałam od Kasi z Mojej Bajki.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:02, 23 kwi 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
KasiaBawaria napisał(a)
Od dawna neci mnie ten cuchnacy ciemiernik. Na jakim stanowisku u ciebie rosnie?

Wystawa północna. Od południa rosną śliwy i czereśnia. Taki półcień. Ale ten ze zdjęcia ma najwięcej słonka i jest okazalszy.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:16, 23 kwi 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Dzisiaj obsadzałam oczyszczalnię. Niestety przez gapiostwo zapomniałam telefonu i nie mam żadnych zdjęć.
Sadzonki przyszły ładne, dobrze zapakowane.
Zapowiadali u nas deszcz na piątek i sobotę i aż mi się nie chciało jechać, ale czekać też nie mogłam, bo by się rośliny zmarnowały.
Na szczęście tylko wczoraj wieczorem pokropiło, a dziś było w miarę ciepło i przyjemnie się pracowało.
Pondenterię i strzałkę olbrzymią posadziłam w donice zgodnie z instrukcją i zatopiłam w wodzie. Teraz tylko ciekawi mnie jak długo taki poziom wody będzie się tam utrzymywał. W razie czego będę wkopywać głębiej. Pałka, tatarak, sit i irysy sobie poradzą.
Posadziłam jeszcze dziś 4 leszczyny bordowolistne i siewki dziewanny, wieczornika damskiego i przegorzana, które przywiozłam od mamy.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Roocika 10:07, 24 kwi 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gosiu w takim półcieniu/cieniu właśnie anabelki powinny dać sobie radę

U mnie pod choinami też mnóstwo ziarnoplonu i pod Serbami coraz więcej, przestałam z nimi walczyć, niech sobie rosną
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 10:11, 24 kwi 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gosiu, a czy u Ciebie nerecznice ruszyły? Bo u mnie nie dają jeszcze oznak życia, ale że mam je pierwszy sezon to się zastanawiam, czy śpią czy może zmarzły?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies