Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Roocika 09:10, 11 kwi 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Też oglądam zawsze na telefonie, to zawsze trochę strata, bo mniej widać. Pierwiosnków bardzo dużo, ładnie to wygląda.

Gosiu z tymi bodziszkami, po lewej korzeniaste Po prawej kantabryjskie Też polubiłam te ostatnie, są mało obsługowe , nie trzeba ich ciąć i same się zielenią

W oczyszczalni jak roślinki urosną to będzie pewnie mniej wody ale wiosną to pewnie będą miały zasilanie z roztopów i deszczu zanim ruszą
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Urszulla 16:16, 11 kwi 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Pokazujesz leśny klimat wiosną, fantastyczny pomysł z tak dużą ilościà pierwiosnków w jednym miejscu piwonie widziałam, trzeba z nimi uciekać, albo róże przesadzić fajnie u Ciebie widać już wizję zamierzeń. Trzynmam kciuki za cd
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Waclaw 21:56, 11 kwi 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gosialuk napisał(a)


No i tym kwiatkiem muszę się pochwalić.



Piękny
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Napia 22:18, 12 kwi 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Z pierwiosnków zrobi się niezły strumyk. Gdy zakwitną, będzie cudnie
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Gosialuk 22:19, 12 kwi 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Alija napisał(a)
Pięknie kwitną pierwiosnki. Robi się coraz bardziej zielono. Wiosna.

Tak trawy już ruszyły. Jak patrzyłam na zdjęcia z zeszłego roku to stan zaawansowania wiosennego podobny. Teraz czekam na żonkile.


sylwia_slomczewska napisał(a)
Pierwiosnkom bardzo miejsce spasowało

Jeszcze mam drugie miejsce gdzie się ładnie rozrastają. I też na skarpie pod drzewami od północnej strony między paprociami. Za dużego słońca widać nie lubią.
Tak myślę czy przy tej małej skarpce nie posadzić kilku hortensji ogrodowych.



Agatorek napisał(a)
Ładnie Ci wszystko rusza

I ładnego masz ciemiernika!

Jak tylko słońce świeci i ptaki świergolą - to można cieszyć się wiosną.
Tego ciemiernika to kupiłam od pani na ryneczku jako nadwyżkę z ogródka. Pierwszy raz kwitnie tyloma kwiatami. Mam jeszcze dwie doniczki siewek ciemiernikowych od mamy. Zakładam przedszkole. Ciemiernik cuchnący też ładny.



antracyt napisał(a)
Pierwszy raz oglądałam zdjęcia na telefonie i nie mogłam zrozumieć, o co chodzi z tymi pierwiosnkami Teraz dopiero widzę jak ich dużo, ale super

Pierwiosnki u mnie rosną nie tylko tam, ale tam najwięcej. I mnóstwo ziarnopłonu. Tylko ten jeszcze przed kwitnieniem.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:08, 12 kwi 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Roocika napisał(a)
Też oglądam zawsze na telefonie, to zawsze trochę strata, bo mniej widać. Pierwiosnków bardzo dużo, ładnie to wygląda.

Gosiu z tymi bodziszkami, po lewej korzeniaste Po prawej kantabryjskie Też polubiłam te ostatnie, są mało obsługowe , nie trzeba ich ciąć i same się zielenią

W oczyszczalni jak roślinki urosną to będzie pewnie mniej wody ale wiosną to pewnie będą miały zasilanie z roztopów i deszczu zanim ruszą

Asia a ja byłam przekonana, że mniejsze to korzeniaste. U mnie rosły w suchym cieniu i rewelacji nie było. Dopiero w tamtym roku dostały miejscówkę przy schodach, ale cerinte major wyłożyły się na nie i nie było im łatwo.
Też bardzo często oglądam w telefonie, ale wtedy nie piszę. Dla ciebie bodziszek sanguineum Vision - już ruszył. W lecie ładną kępkę tworzy.



Urszulla napisał(a)
Pokazujesz leśny klimat wiosną, fantastyczny pomysł z tak dużą ilościà pierwiosnków w jednym miejscu piwonie widziałam, trzeba z nimi uciekać, albo róże przesadzić fajnie u Ciebie widać już wizję zamierzeń. Trzynmam kciuki za cd

Ula piwonie uciekają, tylko jeszcze muszę wymyślić gdzie.
Za kciuki dziękuję. Przydadzą się bardzo.
Reszta piwonii na takim etapie.




Waclaw napisał(a)


Piękny

Piękny, ale chyba białe bardziej mi się podobają. Ciekawa jestem jakie kolory z siewek będę miała. Popatrz jakie różnice wiosenne - moje hiacynty dopiero idą.



Napia napisał(a)
Z pierwiosnków zrobi się niezły strumyk. Gdy zakwitną, będzie cudnie

Bardzo je lubię i na szczęście same dobrze się rozmnażają.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
anabuko1 14:23, 13 kwi 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Gosialuk napisał(a)

Tak trawy już ruszyły. Jak patrzyłam na zdjęcia z zeszłego roku to stan zaawansowania wiosennego podobny. Teraz czekam na żonkile.



Jeszcze mam drugie miejsce gdzie się ładnie rozrastają. I też na skarpie pod drzewami od północnej strony między paprociami. Za dużego słońca widać nie lubią.
Tak myślę czy przy tej małej skarpce nie posadzić kilku hortensji ogrodowych.




Jak tylko słońce świeci i ptaki świergolą - to można cieszyć się wiosną.
Tego ciemiernika to kupiłam od pani na ryneczku jako nadwyżkę z ogródka. Pierwszy raz kwitnie tyloma kwiatami. Mam jeszcze dwie doniczki siewek ciemiernikowych od mamy. Zakładam przedszkole. Ciemiernik cuchnący też ładny.




Pierwiosnki u mnie rosną nie tylko tam, ale tam najwięcej. I mnóstwo ziarnopłonu. Tylko ten jeszcze przed kwitnieniem.



Gosiu u ciebie całkiem sporo różnego rodzaju kwiecia wiosennego.
Fajnie.W końcu. Coś ta nasza wiosna mocno opieszała w tym roku
Ciemiernik cuchnący bardzo ładny.Ja swój przesadzałam chyba poprzedniej wiosny i mi nie kwitnie. Nic w tym roku podrośnie i może na ten przyszły sezon zakwitnie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Agatorek 20:19, 20 kwi 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Ten ziarnoplon jest bardzo ciekawą roślinką. Ciekawa jestem jak będzie wyglądał jak rozkwitnie .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Milka 07:19, 21 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Agatorek napisał(a)
Ten ziarnoplon jest bardzo ciekawą roślinką. Ciekawa jestem jak będzie wyglądał jak rozkwitnie .

Ja go lubię, tworzy dywany, otwiera się do słonka, potem ginie, jak ranniki
tak wygląda
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:22, 21 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gosiu obejrzałąm.
Na takich areałąch bodziszek korzeniasty, to super rozwiązanie. Osobiście lubię bardzo.
Hortensje ogrodowe są kapryśne, nie wiem czy to dobry pomysł je sadzić. Nawet u mnie, tak ciepło, a podmarzają i z kwieciem różnie bywa. lepiej anabelki sadź, co rok gwarancja, że ci zakwitną.
Pierwiosnki tez super wyglądają
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies