Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 00:03, 09 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
W dużych donicach pondenteria, a w małych strzałka wodna. I bobrek będzie kwitł.



Potem posadziłam jaśminowca (ma być karłowy), którego przywiozłam z hortensją i zdążyłam tylko zadołować. Dookoła niego posadziłam dywan z bodziszka żałobnego i dosadziłam irysy syberyjskie dla towarzystwa.

Dalej przesadziłam hortensję bukietową Phantom, tam gdzie na zdjęciu widać trawę za wykopaną śliwką. Wprawdzie ziemia jeszcze nie przygotowana całościowo pod wymyśloną rabatę z hortensjami bukietowymi i ciemiernikami, to jednak dołek wykopałam całkiem spory i napełniłam kompostem własnej produkcji. W nóżki dostała bodziszka na razie, bo ciemierniki to jeszcze maleństwa i muszę je podchować.
Uszczupliłam te pod trzmieliną oskrzydloną, bo już zaczęły włazić na tawułki. A że obok rośnie kolkwicja, to też dostała skarpeteczki. No i jeszcze z mężem wytargaliśmy ten pniak po śliwce i przy następnym pobycie będzie można zasypać ten dół i coś tam posadzić.




Jeszcze patrząc na ostatnie zdjęcie za pierwszym drzewem od lewej na górze skarpy przesadziłam zawilce japońskie, które chciały w tamtym roku pochłonąć róże. Miejscówka przygotowana wcześniej, to samo sadzenie było czystą przyjemnością. Za to piwonie rosnące między tymi różami oszczędziłam, bo miały już po jednym pąku. Przesadzę je po kwitnieniu. Plus jest taki, że będę już wiedziała w jakim są kolorze.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 00:17, 09 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ciemiernik jeszcze kwitnie.

Berbrysy podsadzone bodziszkiem. Berberysy przebarwiają się jesiennie, ale wiosną idealnie zlewają się kolorem z bodziszkami. Za nimi folia - przygotowuję następny fragment skarpy do obsadzenia.



Kalina koralowa (ta o płaskich kwiatostanach), też ma bodziszka w nogach i już prawie prawie zasłoniła widok na szopkę sąsiada. Na zdjęciu obok klonik Ginnala, który w innym miejscu ma spełniać to samo zadanie.



Tarczownica tarczowata. Posadzenie jej w tym miejscu nie było zbyt dobrym pomysłem, bo prawie ją zagłuszyła trawa. Teraz jest już większa i liśćmi w sezonie sama zagłusza.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 00:27, 09 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Na koniec tak wygląda teraz moja łąka. Tam na samym końcu pod drzewami posadziłam pęcherznice, których tyci siewki dostałam od Sylwii dwa lata temu.


Te widoki mi się bardzo podobają.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Roocika 08:21, 09 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gosia ale soczysta zieleń u Ciebie.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gosialuk 20:19, 11 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Roocika napisał(a)
Gosia ale soczysta zieleń u Ciebie.

Asia teraz pięknie jest. A do tego można się zasłuchać w trelach ptasich.
Czytałam, że myślisz o pragni. Myślę, że się sprawdzi u ciebie. Ja kiedyś kupiłam jedną sadzonkę i posadziłam w suchym cieniu. Tam sobie rosła, ale nie była widoczna. Rok temu przesadziłam w trochę lepsze miejsce i ładnie się zebrała, nawet kwitnie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 22:09, 11 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Gosia to żółte na wodzie wyglądające jak piana to pyłki drzew i krzewów, u mnie w beczce z wodą też są teraz
A czemu te Bobrki masz w doniczkach wsadzone? Sarny pewnie chciały się napić...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 23:27, 11 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Oby to było to. Cóż dopiero w weekend porównam.
W doniczkach mam pondenterię i strzałkę olbrzymią. Posadziłam zgodnie z instrukcją jaką otrzymałam z przesyłką. Nawet może będzie wygodniej, bo jak wody będzie ubywać w lecie to zrobię im takie mini oczko.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
anabuko1 14:17, 12 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
Witaj Gosiu.
Zawsze jestem pełna podziwu dla ogromu twoich prac.
Działak wielka to zawsze trzeba się się przy niej namachać.
Dużo już masz wiosennych, pięknych kwitnień.
Fajniutkie też rośliny wodne.I pomysłowo posadzone
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Waclaw 22:11, 13 maj 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
i u mnie nie pada. Wciąż podlewam
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Alija 23:34, 14 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8719
Ależ pięknie zielono u Ciebie, bodziszki świetnie się rozrosły.
Masz wspaniałą przestrzeń, jest co robić, ale za to jaka satysfakcja.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies