Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Agania 21:25, 25 kwi 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gosiu ale fajne to babranie w błocku, ja strzałkę wodną uwielbiam
Ostatnio pogoda nas nie rozpieszcza, ja cały kwiecień prawie przechorowałem, dzisiaj jeszcze chora wstałam i pojechałam do pracy, siódmego piętra spojrzałam na świat jaki i dojrzałam jaki on zielony
Nowa trawka u mnie wschodzi, tak chciałam się czymś pochwalić u cieszę się że udało się sadzenie
Pozdrawiam Gosia
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
zawitka 08:52, 26 kwi 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
Zobacz u mnie ułudkę i niezapominajki wstawiłam zdjęcia. Masz ją u siebie????/
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Gosialuk 22:43, 01 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ziarnopłon do ogrodu przynosiłam kilka razy bo mi się wiosną bardzo podoba, nie chciał rosnąć dopiero w tym roku mam na dwóch rabatkach, on znika szybko i nie jest kłopotliwy, a wiosną super wygląda jak kwitnie i listki też ma ładne

Ziarnopłon robi wiosną za zadarniacz. Ważne, że chroni przed chwastami.
Magara napisał(a)


Jak dobrze, że to napisałaś Już się obawiałam, że kolejne rośliny mi wypadły.

Daga ja mam dobre porównanie, bo jak przyjeżdżam do mamy to widzę, że u mnie minimum dwa tygodnie w plecy.

Roocika napisał(a)
Gosiu, właśnie trzeba się uzbroić w cierpliwość. Nie powiem co mi ściska zal ale sciska jak patrzę na wiosnę w ogrodach dziewczyn
Miłego tygodnia

Asia no niestety to się powtarza co roku. Trzeba odpuścić i cieszyć się dziewczyn wiosną i swoją. Wtedy wiosna trwa dwa razy dłużej.
mirkaka napisał(a)
Ja u siebie ziarnopłon eliminuję, za bardzo się u mnie panoszył.
Gosia pokaż jak teraz u Ciebie wygląda kocimiętka kubańska?
Wstawiłam też zdjęcia u mnie jak się rozrosła. Może to nie ją kupiłam?

Mirka niestety zdjęcia dopiero za tydzień mogę zrobić, ale jestem przekonana, że u ciebie to kocimiętka kubańska. Mi akurat pasuje jak się rozrasta.
Milka napisał(a)

Naprawdę dobrze ci radzę. Ja mam bukietowe w cieniu i do tego w donicy i rosną fantastycznie.
A ziarnopłon uwielbiam, nie jest kłopotliwy bo ginie potem jak ranniki.

Irenko plany i postanowienia swoją drogą, a życie swoją. Właśnie dziś była u mamy koleżanka i pochwaliła się, że chce zlikwidować hortensję ogrodową. No i co? No i jadę jutro do niej wykopywać i będę sadzić na działce. Widocznie tak miało być.
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ziarnopłon do ogrodu przynosiłam kilka razy bo mi się wiosną bardzo podoba, nie chciał rosnąć dopiero w tym roku mam na dwóch rabatkach, on znika szybko i nie jest kłopotliwy, a wiosną super wygląda jak kwitnie i listki też ma ładne

Ziarnopłon robi wiosną za zadarniacz. Ważne, że chroni przed chwastami.
Magara napisał(a)


Jak dobrze, że to napisałaś Już się obawiałam, że kolejne rośliny mi wypadły.

Daga ja mam dobre porównanie, bo jak przyjeżdżam do mamy to widzę, że u mnie minimum dwa tygodnie w plecy.

Roocika napisał(a)
Gosiu, właśnie trzeba się uzbroić w cierpliwość. Nie powiem co mi ściska zal ale sciska jak patrzę na wiosnę w ogrodach dziewczyn
Miłego tygodnia

Asia no niestety to się powtarza co roku. Trzeba odpuścić i cieszyć się dziewczyn wiosną i swoją. Wtedy wiosna trwa dwa razy dłużej.
mirkaka napisał(a)
Ja u siebie ziarnopłon eliminuję, za bardzo się u mnie panoszył.
Gosia pokaż jak teraz u Ciebie wygląda kocimiętka kubańska?
Wstawiłam też zdjęcia u mnie jak się rozrosła. Może to nie ją kupiłam?

Mirka niestety zdjęcia dopiero za tydzień mogę zrobić, ale jestem przekonana, że u ciebie to kocimiętka kubańska. Mi akurat pasuje jak się rozrasta.
Milka napisał(a)

Naprawdę dobrze ci radzę. Ja mam bukietowe w cieniu i do tego w donicy i rosną fantastycznie.
A ziarnopłon uwielbiam, nie jest kłopotliwy bo ginie potem jak ranniki.

Irenko plany i postanowienia swoją drogą, a życie swoją. Właśnie dziś była u mamy koleżanka i pochwaliła się, że chce zlikwidować hortensję ogrodową. No i co? No i jadę jutro do niej wykopywać i będę sadzić na działce. Widocznie tak miało być.
Agania napisał(a)
Gosiu ale fajne to babranie w błocku, ja strzałkę wodną uwielbiam
Ostatnio pogoda nas nie rozpieszcza, ja cały kwiecień prawie przechorowałem, dzisiaj jeszcze chora wstałam i pojechałam do pracy, siódmego piętra spojrzałam na świat jaki i dojrzałam jaki on zielony
Nowa trawka u mnie wschodzi, tak chciałam się czymś pochwalić u cieszę się że udało się sadzenie
Pozdrawiam Gosia

Agatko ja mam nadzieję, że to wszystko przeżyje, nawet jak nie będzie za dużo wody. Strzałkę posadziłam w donice i jak by co to będę kopać jeszcze małe oczko.
Po chorobie musisz uważać. U nas tak po świętach się rodzina pochorowała. Mama jeszcze teraz chodzi osłabiona i jutro będę jej warzywnik pod ogórki przekopywać, a poza tym masa plewienia.
zawitka napisał(a)
Zobacz u mnie ułudkę i niezapominajki wstawiłam zdjęcia. Masz ją u siebie????/

Halinko widziałam. Nie mam ułudki u siebie. Najwyższy czas się poprawić. Właśnie jak wcześniej kwitnie to by mi to pasowało.
A teraz dobranoc wszystkim, bo jutro czeka mnie pracowity dzień.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:22, 04 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Dzisiaj specjalnie pojechałam na działkę, żeby wkopać tego potwora. Koleżanka mamy usuwała, to grzech byłoby nie skorzystać. To hortensja biała, zieleniejąca, myślę że krzewiasta a nie ogrodowa. Chwilę się namęczyłam zanim ją wykopałam, bo rosła na takim wąskim paseczku między opaską bloku a chodnikiem.
Posadzona, podlana mam nadzieję, że operację zmiany miejsca przeżyje i odwdzięczy się kwiatami.



Przy okazji sfotografowałam moją kocimiętkę kubańską dla Mirkaki. To są trzy różne sadzonki. Jestem jeszcze przed plewieniem, więc chwastami się proszę nie przejmować.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:31, 04 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Kiedyś była mowa u mnie o paprociach, że jeszcze nie ruszają.
Na ten moment ruszają, ale ospale. Za wyjątkiem narecznicy czerwonozawijkowej. Mam ją w dwóch miejscach i jak na razie żadne pastorały nie idą w górę, choć przy dużej mierze dobrej woli można się ich domyślać.



Paprotka zwyczajna.



Pióropusznik strusi



Języcznik

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:38, 04 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Obudził się długosz królewski



Całkiem ładna jest już wietlica.



Cyrtomium



Więcej zdjęć nie zrobiłam, bo musiałam gonić do domu. Poprawię się w sobotę.




____________________
Gosia Bylinowa łąka
Alija 22:50, 04 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8484
Paprocie pięknie ruszyły, u mnie też już widać. Ależ masz łany pierwiosnków, piękne.
Hortensja powinna się przyjąć, one raczej dobrze znoszą przesadzanie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
ElzbietaFranka 22:55, 04 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Gosiu zaglądam i się zastanawiam jak ty się w tym gąszczu roślin odnajdujesz i znasz nazwy.
Piękna ta fotka z tyloma prymulkami one zimują prawda. Ziarnopłon nie sądziłam go i skądś się wziął u mnie. Zresztą dużo roślin u mnie jest nie wiadomo skąd, jest ładny niech się rozrasta.

Tak masz sucho, że ta ziemia taka popękana.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Magara 23:51, 04 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
Gosia, dzięki za paprociowe foty Moje jeszcze śpią - niestety nie wiem co mam, bo nigdzie nie zapisałam, ale niezależnie od nazw - nic nie wyłazi
Dziś w lokalnej gazecie przeczytałam, że od dwóch miesięcy nie było u nas porządnego deszczu Czas tak leci, że nie zdawałam sobie sprawy, że to aż tak długo już susza... Podlewam, wiadomo, ale co deszcz to deszcz... A paprocie wilgoć lubią.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Roocika 07:46, 05 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gosiu, dziękuję za fotki, fajnie, że je rozróżniasz.
Ile tam pierwiosnków
A te czerwone listki to czarny bez czarny (jak mówi mój mąż)?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies