Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Agatorek 23:29, 29 mar 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13275
Ale wiosnę to już widać .
Powoli się rozkręca, super

Przeczytałam o hortensji, że jednak mamy inne odmiany. Nie szkodzi, zielone liście też będą fajne (chociaż te bordowe ładniejsze )

Super się ten kamień rozłupał! Idealnie płaskie plastry
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:52, 29 mar 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6701
Gosia, piękna ta Twoja działka Widać przestrzeń widokową Czy jest ryzyko, że sąsiedztwo tam będzie? (pytam bo dla mnie to najbardziej drażliwy temat )
Oczyszczalnię pokazuj, nie miałam kiedy o tym poczytać, a jak będziesz pokazywać to mi nie umknie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sylwia_slomc... 12:13, 30 mar 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
Gosia ten gruby głaz pięknie płaska stronę ma wywierć wiertłem do kamienia otwór na środku umieść szpile, jakieś cyfry na tarczy trzeba by dokleić i masz zegar słoneczny tanim kosztemewentualnie postument pod poidło dla ptaków lub donice z roślinami. Ale osobiście zrobiłabym zegar i obsadziła jakoś fajnie okolicę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alija 14:38, 30 mar 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8797
Gosialuk napisał(a)
Pamiętacie głaz, który mi leżał na ścieżce i był nie do ruszenia? Przy okazji wykorzystałam koparkę do przetransportowania go w mniej przeszkadzające miejsce. Podczas transportu rozłupał się na kilka plastrów. Te cieńsze wykorzystam do dalszej budowy schodków. A tego grubszego jeszcze nie wiem na co.




Bardzo lubię kamienie w ogrodzie. Ten Twój świetny, będą fajne schodki. Ciekawe co wymyślisz z większego kawałka. Sylwia już zaproponowała parę ciekawych pomysłów, warto to przemyśleć.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Gosialuk 19:33, 30 mar 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
Agatorek napisał(a)
Ale wiosnę to już widać .
Powoli się rozkręca, super

Przeczytałam o hortensji, że jednak mamy inne odmiany. Nie szkodzi, zielone liście też będą fajne (chociaż te bordowe ładniejsze )

Super się ten kamień rozłupał! Idealnie płaskie plastry

Agnieszko na jesieni się okaże jak nasze hortensje będą wyglądać. Z oglądania w necie to często te dwie odmiany były bardzo podobne. Fajnie, że mamy możliwość porównać je sobie.
Kamień mnie wkurzał, bo leżał akurat tam gdzie często chodziłam i musiałam go omijać. A rozłupał się tak, bo to piaskowiec. One dość nietrwałe są. W tamtym roku po zimie taki jeden plaster udało się odłupać. Woda i mróz zrobiły swoje.

Magara napisał(a)
Gosia, piękna ta Twoja działka Widać przestrzeń widokową Czy jest ryzyko, że sąsiedztwo tam będzie? (pytam bo dla mnie to najbardziej drażliwy temat )
Oczyszczalnię pokazuj, nie miałam kiedy o tym poczytać, a jak będziesz pokazywać to mi nie umknie

Sąsiedztwo jest, ale chyba dobrych parę lat minie zanim się tam ktoś wybuduje, o ile w ogóle. Mamy domek postawiony 6 metrów od granicy właśnie od tych sąsiadów. Przy granicy rosną już 3 świdośliwy i jeden klon tatarski, tak na wszelki wypadek. Nawet mieliśmy okazję tą działkę kupić, ale po co nam tyle, no i w tamtym momencie akurat pilniejsze wydatki były. Ja mam dużą działkę, bo 0,76 ha całości, tylko kształt dziwny, taki trochę nieforemny kapelusz.

sylwia_slomczewska napisał(a)
Gosia ten gruby głaz pięknie płaska stronę ma wywierć wiertłem do kamienia otwór na środku umieść szpile, jakieś cyfry na tarczy trzeba by dokleić i masz zegar słoneczny tanim kosztemewentualnie postument pod poidło dla ptaków lub donice z roślinami. Ale osobiście zrobiłabym zegar i obsadziła jakoś fajnie okolicę

Sylwia sypiesz pomysłami jak z rękawa. Pomysł z zegarem mi się nawet podoba, tylko znając moje tempo to parę lat minie nim go zrealizuję.
Donice odpadają, bo nie miałby kto podlewać. Będę myśleć. Teraz jak jest już mobilny, to jakoś go wykorzystam.
Alija napisał(a)


Bardzo lubię kamienie w ogrodzie. Ten Twój świetny, będą fajne schodki. Ciekawe co wymyślisz z większego kawałka. Sylwia już zaproponowała parę ciekawych pomysłów, warto to przemyśleć.


Będę myśleć nad jego zagospodarowaniem, teraz już mnie tak nie drażni, bo nie leży na ścieżce.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 19:54, 30 mar 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Witam Gosiu

Z glaza jak go nie okresliłas, to pewnie piaskowiec bo to on tak się na plastry rozsypuje.

Wykręcenie dziurki w piaskowcu nie ma problemu tylko aby nie pękł. Można zrobić też ciurkadelko fontannę.

Gosiu już coraz bliżej wiosenka, ale zapowiedzi niskich temperatur czuje dreszcze u nas mają być noce minusowe a w dzień też trochę na plusie.

Pozdrawiam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 20:22, 30 mar 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Gosiu

Z glaza jak go nie okresliłas, to pewnie piaskowiec bo to on tak się na plastry rozsypuje.

Wykręcenie dziurki w piaskowcu nie ma problemu tylko aby nie pękł. Można zrobić też ciurkadelko fontannę.

Gosiu już coraz bliżej wiosenka, ale zapowiedzi niskich temperatur czuje dreszcze u nas mają być noce minusowe a w dzień też trochę na plusie.

Pozdrawiam


Tak to piaskowiec. Niby nie jest zbyt trwały, ale takim pięciokilowym młotem nie udało nam się go nadkruszyć w zeszłym roku.
No właśnie poczytałam prognozy pogodowe i się zastanawiam czy w ogóle na ten weekend jechać. Zapowiadają nawet śnieg i w dzień zero stopni. Robić coś przy takiej pogodzie to mi się nie chce. No cóż - okaże się wszystko później.
Idę do ciebie pozaglądać.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Magara 22:44, 30 mar 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6701
O, to na takiej dużej działce możesz mieć nadzieję na spokój
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Roocika 08:09, 31 mar 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gratuluję budowy oczyszczalni, u Ciebie będzie piękna, bo u mnie to głownie trzcina i pokrzywa rośnie. Może dojdziemy kiedyś do jej porządnego zagospodarowania, póki co nie wyrabiam na zakrętach.

Wiosna się u Ciebie rozkręca, super.

Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gosialuk 19:40, 31 mar 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
Magara napisał(a)
O, to na takiej dużej działce możesz mieć nadzieję na spokój

Mam taką nadzieję. Naprawdę się tam resetuję po pracy za biurkiem i z ludźmi. Bardzo brakuje mi tego zimą. Ale na szczęście zima się już skończyła i myślę, że wiosna po tym ochłodzeniu ruszy pełną parą.

Roocika napisał(a)
Gratuluję budowy oczyszczalni, u Ciebie będzie piękna, bo u mnie to głownie trzcina i pokrzywa rośnie. Może dojdziemy kiedyś do jej porządnego zagospodarowania, póki co nie wyrabiam na zakrętach.

Wiosna się u Ciebie rozkręca, super.

Pozdrawiam


Asia z twoją pomocą powstała. Jeszcze raz wielkie dzięki. Myślę, że i u mnie pokrzywy tam nie zabraknie, ale właśnie z trzciny zrezygnowałam żeby mi wszystkiego nie zarosła. Czy dobrze wybrałam, to się jeszcze okaże. Nie ma za wiele informacji w necie na ten temat.
Kurujcie się póki co, teraz najgorszy okres, rano zimno, w południe ciepło, łatwo o przeziębienie. Wiem coś o tym, bo z trójką dzieci też to przerabiałam.
Pozdrawiam
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies