Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

sylwia_slomc... 10:15, 24 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Obsadzanie oczyszczalni na pewno było wyzwaniem bo jednak woda jeszcze chłodna jest, ręce drętwieją.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 12:36, 24 kwi 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21802
Gosialuk napisał(a)
Dzisiaj obsadzałam oczyszczalnię. Niestety przez gapiostwo zapomniałam telefonu i nie mam żadnych zdjęć.
Sadzonki przyszły ładne, dobrze zapakowane.
Zapowiadali u nas deszcz na piątek i sobotę i aż mi się nie chciało jechać, ale czekać też nie mogłam, bo by się rośliny zmarnowały.
Na szczęście tylko wczoraj wieczorem pokropiło, a dziś było w miarę ciepło i przyjemnie się pracowało.
Pondenterię i strzałkę olbrzymią posadziłam w donice zgodnie z instrukcją i zatopiłam w wodzie. Teraz tylko ciekawi mnie jak długo taki poziom wody będzie się tam utrzymywał. W razie czego będę wkopywać głębiej. Pałka, tatarak, sit i irysy sobie poradzą.
Posadziłam jeszcze dziś 4 leszczyny bordowolistne i siewki dziewanny, wieczornika damskiego i przegorzana, które przywiozłam od mamy.


Ciekawy jest też tatarak. Lubi zalewanie, u siebie mam go pod rynną od początku. Rozrasta się sam. Fajny na obrzeże i zimozielony. U Ciebie dam fotkę, ok?

7
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 12:55, 24 kwi 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Roocika napisał(a)
Gosiu w takim półcieniu/cieniu właśnie anabelki powinny dać sobie radę

U mnie pod choinami też mnóstwo ziarnoplonu i pod Serbami coraz więcej, przestałam z nimi walczyć, niech sobie rosną

Roocika napisał(a)
Gosiu, a czy u Ciebie nerecznice ruszyły? Bo u mnie nie dają jeszcze oznak życia, ale że mam je pierwszy sezon to się zastanawiam, czy śpią czy może zmarzły?

Asiu co szkodzi wypróbować. Z ziarnopłonem to chyba by była ciężka walka. A on potem szybko znika.
A narecznice jeszcze u mnie nie ruszają, inne paprocie również się nie spieszą. Asia my mamy opóźnioną wegetację w stosunku do innych regionów. Ciężko się do tego przyzwyczaić zwłaszcza wiosną, na którą tak się czeka.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 12:57, 24 kwi 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
sylwia_slomczewska napisał(a)
Obsadzanie oczyszczalni na pewno było wyzwaniem bo jednak woda jeszcze chłodna jest, ręce drętwieją.

Nawet nie było tak źle, bo ręce nie grabiały. Bałam się, że będzie gorzej.
Tylko upaprałam się od stóp do głów.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 13:08, 24 kwi 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Urszulla napisał(a)


Ciekawy jest też tatarak. Lubi zalewanie, u siebie mam go pod rynną od początku. Rozrasta się sam. Fajny na obrzeże i zimozielony. U Ciebie dam fotkę, ok?

7


Pewnie, zostaw fotkę. Właśnie tataraku mam najwięcej, bo ma właściwości oczyszczające. Tylko mój jest cały zielony. Jak się dobrze rozrasta, to tym lepiej.
Ula powiem ci, że z niecierpliwością czekam na rozwój tego wszystkiego. Część posadzona w żwirku, część w błotku, część zalana wodą na 10-15 cm. Większość to rośliny bagienne, powinny dać radę nawet jak ta woda wyparuje i pozostanie tylko w głębszych warstwach.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 14:06, 24 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Ziarnopłon do ogrodu przynosiłam kilka razy bo mi się wiosną bardzo podoba, nie chciał rosnąć dopiero w tym roku mam na dwóch rabatkach, on znika szybko i nie jest kłopotliwy, a wiosną super wygląda jak kwitnie i listki też ma ładne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 23:46, 24 kwi 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6581
Gosialuk napisał(a)

A narecznice jeszcze u mnie nie ruszają, inne paprocie również się nie spieszą. Asia my mamy opóźnioną wegetację w stosunku do innych regionów. Ciężko się do tego przyzwyczaić zwłaszcza wiosną, na którą tak się czeka.


Jak dobrze, że to napisałaś Już się obawiałam, że kolejne rośliny mi wypadły.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Roocika 08:09, 25 kwi 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gosiu, właśnie trzeba się uzbroić w cierpliwość. Nie powiem co mi ściska zal ale sciska jak patrzę na wiosnę w ogrodach dziewczyn
Miłego tygodnia
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
mirkaka 10:39, 25 kwi 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Ja u siebie ziarnopłon eliminuję, za bardzo się u mnie panoszył.
Gosia pokaż jak teraz u Ciebie wygląda kocimiętka kubańska?
Wstawiłam też zdjęcia u mnie jak się rozrosła. Może to nie ją kupiłam?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Milka 14:20, 25 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gosialuk napisał(a)

Chyba Irenko masz rację. Dziś byłam na działce i praktycznie wszystkie trochę podmarznięte. I co gorsza to te ostatnie wiosenne przymrozki je załatwiły. Tylko w tamtym miejscu hortensje bukietowe się nie sprawdzą. Za dużo cienia. Będę myśleć jeszcze.

Naprawdę dobrze ci radzę. Ja mam bukietowe w cieniu i do tego w donicy i rosną fantastycznie.
A ziarnopłon uwielbiam, nie jest kłopotliwy bo ginie potem jak ranniki.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies