Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

sylwia_slomc... 00:30, 15 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Gosia ta paproć co ci dałam na końcu to chyba pomyliłam i taka sama jak poprzednie. Ale już sobie zapamiętałam gdzie mam młode od tej innej i trzymam dla Ciebie I gajowca też
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 00:57, 15 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Gosialuk napisał(a)




Ależ masz widoki ! Cudne

A u Ciebie bardzo zielono jest, ładnie wszystko kwitnie

Ciekawa jestem tych wodnych nasadzeń
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gosialuk 22:00, 18 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
anabuko1 napisał(a)
Witaj Gosiu.
Zawsze jestem pełna podziwu dla ogromu twoich prac.
Działak wielka to zawsze trzeba się się przy niej namachać.
Dużo już masz wiosennych, pięknych kwitnień.
Fajniutkie też rośliny wodne.I pomysłowo posadzone

Cześć Aniu
A ja cię podziwiam za warzywnik wcale nie mały.
Zaglądałam do ciebie, wiosna też w pełni. Niestety przez te zimne noce wszystko stało, a teraz goni jedno przez drugie. W sobotę sadziłam roślinki od Sylwii i mam obawy czy wszystkie przeżyją, bo klapły. Podlałam przed wyjazdem i zobaczę w sobotę jak zniosły tą słoneczną i wietrzną pogodę.
O roślinki wodne też mam obawy, że się jeszcze dostatecznie nie zakorzeniły. No cóż - na to nic w tej chwili nie mogę poradzić.
Za to szczypiorek robi za kwiatki.



Waclaw napisał(a)
i u mnie nie pada. Wciąż podlewam

Ja też dziś latałam z konewką podlewać rabatkę przed blokiem. Na działce też już ziemia przesycha, choć jeszcze tragedii nie było. Gorzej, że jak tak wyschnie to twarda jak kamień i ciężko zrobić cokolwiek.
Teraz to pewnie działki pilnujesz. Podlewaj dobrze borówkę amerykańską. Ona dobrze owocuje jak ma wilgoć w nogach.



Alija napisał(a)
Ależ pięknie zielono u Ciebie, bodziszki świetnie się rozrosły.
Masz wspaniałą przestrzeń, jest co robić, ale za to jaka satysfakcja.

Zieleń teraz dominuje, a rośliny rosną w oczach. Bodziszki rosną u mnie bardzo dobrze i obsadzam nimi kolejne kawałki. Teraz patrzę, żeby też trochę w innym kolorze dokupić. Nawet kupiłam bodziszka 'Bevan's Variety' – jeszcze nie kwitł, ale po zakwitnięciu wydaje mi się, że właśnie tego mam.
Najbardziej cieszy to co zrobione i rozmnożone własnym sumptem.


sylwia_slomczewska napisał(a)
Gosia ta paproć co ci dałam na końcu to chyba pomyliłam i taka sama jak poprzednie. Ale już sobie zapamiętałam gdzie mam młode od tej innej i trzymam dla Ciebie I gajowca też

Ok. A ja zapomniałam ci zabrać szałwię muszkatołową i chabra wielkogłówkowego. I jeszcze czy chcesz boltonię astrowatą? Jasnoróżowa.
Boję się tylko czy się wszystko przyjmie, bo sadziłam dopiero w sobotę. Przechowałam wsadzone do kubłów z wodą w cieniu na balkonie i dobrze przetrwały. Tylko po posadzeniu klapły. Mam nadzieję, że dadzą radę.
A woda o dziwo już była przejrzysta. Aż się zdziwiłam, że tak szybko się oczyściła - dwa tygodnie od posadzenia roślin.


Agatorek napisał(a)


Ależ masz widoki ! Cudne

A u Ciebie bardzo zielono jest, ładnie wszystko kwitnie

Ciekawa jestem tych wodnych nasadzeń

Zieleń teraz świeża i soczysta. Myślę, że jak pojadę to już będą kwitły orliki.
Wodnych nasadzeń też jestem ciekawa, bo nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie.
Chyba dla pondenterii będę musiała małe oczko wykopać lub kupić kastry i do nich wstawić te donice, bo teraz woda szybko wyparowuje i nawet w tym zagłębieniu jest jej coraz mniej. Może jak pojadę, to już w ogóle nie będzie wody na wierzchu. A wydawało się, że koparka jakieś małe źródełko odkryła.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:46, 18 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
U Hani Gruszki amsonia już w pąkach, a u mnie dopiero taka. I dwie nie wyszły po zimie.

bodziszek Rosanne z jesiennego sadzenia.



I bodziszek sanguineum Violet, rdest Golden Arrow


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:51, 18 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Zielono mi. Przed kompostownikiem rosną kaliny, ale jeszcze tycie.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:07, 18 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Długosz królewski. Złotnica - jedna z siewek była na wyższym etapie i zamierza kwitnąć.




Niebieskości.



____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:20, 18 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Mąż wykosił mi ścieżkę od kompostownika do oczyszczalni. Za drzewem po lewej stronie tworzy się paprociowisko. Docelowo cały ten teren może stanowić ich królestwo.



Czekam na kaliny. Najszybciej rozkwitnie chyba kalina koralowa.



Koniec
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Magara 00:05, 19 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
Gosia, jak pięknie i dziko
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sylwia_slomc... 00:24, 19 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
No nic, pewnie się jeszcze spotkamy w sezonie
Ja posadziłam wszystko na drugi dzień i też się martwię, bo już ziemia mocno sucha, a w łące nie jestem w stanie odszukać wszystkiego co wsadziłam żeby podlać...Liczę na descz bo juz mi cały czas dla ogrodu schodzi na podlewaniu. Dopiero dzisiaj zaczęłam kosić wrzosy, a pasowało by przycinanie kończyć i plewienie też
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 07:41, 19 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gosiu, zaglądam i macham. Piękne miejsce na ziemi tam znalazłaś.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies