Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

antracyt 13:01, 19 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Gosialuk napisał(a)


Zieleń teraz dominuje, a rośliny rosną w oczach.


Ale ładnie się razem komponują i widać, że warunki bardzo im przypadły do gustu
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magleska 21:01, 19 maj 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18392
Gosiu fajnie u Ciebie zaglądam zawsze
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Urszulla 19:49, 20 maj 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Gosialuk napisał(a)

A woda o dziwo już była przejrzysta. Aż się zdziwiłam, że tak szybko się oczyściła - dwa tygodnie od posadzenia roślin.





Rewelacja z tą oczyszczalnią
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Alija 10:44, 22 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8699
Gosialuk napisał(a)

Niebieskości.





Piękna majowa zieleń i te niebieskości, pięknie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Waclaw 17:15, 22 maj 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
U mnie niezapominajki już przekwitają. U Ciebie jeszcze kwitną w pełni. Ziemię masz bardziej zwięzłą to i wilgoć trzyma
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Bee 08:35, 23 maj 2022


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258

Ależ się wszystko pięknie zieleni
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Gosialuk 18:08, 23 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Magara napisał(a)
Gosia, jak pięknie i dziko

niektóre rejony ręką nietknięte. Może za jakieś 20 lat...
sylwia_slomczewska napisał(a)
No nic, pewnie się jeszcze spotkamy w sezonie
Ja posadziłam wszystko na drugi dzień i też się martwię, bo już ziemia mocno sucha, a w łące nie jestem w stanie odszukać wszystkiego co wsadziłam żeby podlać...Liczę na descz bo juz mi cały czas dla ogrodu schodzi na podlewaniu. Dopiero dzisiaj zaczęłam kosić wrzosy, a pasowało by przycinanie kończyć i plewienie też

Ja tak podlewałam w piątek, sobotę i niedzielę. Plus jes taki, że większość co klapnięte podniosło się jednak. Zobaczymy co będzie za tydzień. U mnie w sobotę pokropiło tylko z 20 minut i tyle. A twardo tak, że przed plewieniem musiałam najpierw podlać. I kto to widział, żeby chwasty podlewać.
Roocika napisał(a)
Gosiu, zaglądam i macham. Piękne miejsce na ziemi tam znalazłaś.

Asia może trochę nieświadomie. Jak kupowaliśmy działkę to nie w głowie mi było ogrodniczkowanie. Pewnie jak bym patrzyła pod tym kątem, to szukałabym czegoś innego. A tak to wyzwanie goni wyzwanie. Przynajmniej się nie nudzę.
antracyt napisał(a)

Ale ładnie się razem komponują i widać, że warunki bardzo im przypadły do gustu

Fajny zakątek cienisty się tam tworzy. Muszę przesadzić jednego długosza i rodgersję tarczolistną, bo za blisko siebie posadziłam. Ale dopiero jak przygotuję ziemię pod kolejny fragment.
Magleska napisał(a)
Gosiu fajnie u Ciebie zaglądam zawsze

Madzia u Ciebie również. I też zaglądam.
Alija napisał(a)


Piękna majowa zieleń i te niebieskości, pięknie.

Wiosną u mnie nie ma szału kolorów. Ale też w wakacje najwięcej czasu spędzam na działce. Niebieskości bardzo lubię. Muszę sobie tej brunery porozmnażać jeszcze.
Waclaw napisał(a)
U mnie niezapominajki już przekwitają. U Ciebie jeszcze kwitną w pełni. Ziemię masz bardziej zwięzłą to i wilgoć trzyma

Wacku głębiej w ziemi jeszcze wilgoć jest, ale na wierzchu skorupa twarda jak kamień. Podlewałam po kawałeczku, żeby coś wyplewić w sobotę. U ciebie na rabatkach kolorowo, pięknie. Pewnie teraz musisz bardzo działki pilnować z podlewaniem. Warzywka są wymagające.
Bee napisał(a)

Ależ się wszystko pięknie zieleni

Zielono i pachnąco. Bez pachnie upojnie. Koniecznie jeszcze gdzieś muszę kilka sztuk posadzić.



Na zdjęcie załapało się pudło po zamówieniu zimowym, zwiało go sprzed domku. Trochę trawek, żeby wypróbować jak u mnie będą rosły.

No to skoro już się pochwaliłam, to zdjęcia po posadzeniu.
Sesleria jesienna

Sesleria Greenlee

Parzydło Horatio i trzcinnkiki brachytrycha. Dwa trzcinniki rosną w cieniu, dwa w słońcu.


Jeszcze kupiłam sporobolus, ale mikro sadzonki i dwie molinie, które podobno mają być niższe. Molinia maculata zielona z cieniutkimi białymi paseczkami wzdłuż liści, ładna sadzonka - podzieliłam od razu na dwie, a druga Poul Petersen niedawno przesadzona do większej doniczki niestety. A podobno pięknie się przebarwia jesienią.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 18:11, 23 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Rozkwitły iryski - lubię niebieski



Kolejne w pąkach, tym razem syberyjskie.



I wariacje orlikowe - początek


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 18:17, 23 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254



Pierwsza firletka poszarpana.



Powojnik montana. On jest taki jasnoróżowy. Koniecznie muszę mu jakąś podporę zamontować, żeby wspiął się na drzewo. Bez ograniczeń.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 18:25, 23 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Oczyszczalnia już bez wody na wierzchu, ale żwir wilgotny. Strefa bagienna buja w górę.




Rośliny wodne w doniczkach zostały bez wody. Musiałam szybko z wszelkich dostępnych pojemników mini oczka robić. Ciekawe jak często trzeba do takiego oczka wody dolewać. Na razie wiaderka wystarczą, ale potem chyba kastry kupię.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies