Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 18:43, 23 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Kalina Wanatabe Ma taki dziwny pokrój, ale kwiaty pojawiają się przez cały sezon.



Kalina Kilimandżaro. Ma mieć pionowy pokrój, ale sarny mi obgryzły ją troszkę i na razie tak wygląda. Kolor kwiatów taki zielonkawy i nabieram wątpliwości czy to faktycznie ta kalina.




I na końcu moim zdaniem najładniejsza. Kalina Cascade. Malutka, a już obsypana kwiatami w kolorze czystej bieli.



____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 18:53, 23 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
I na koniec ogólne widoczki. Z dołu do góry.


Ze ścieżki w dół. Smotrawy co roku piękne.


Widok z jagodnika na łąkę.



Za drzewami, które na zdjęciu wyżej są na wprost.



Koniec.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 21:23, 23 maj 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Gosialuk napisał(a)



Jeszcze kupiłam sporobolus, ale mikro sadzonki i dwie molinie, które podobno mają być niższe. Molinia maculata zielona z cieniutkimi białymi paseczkami wzdłuż liści, ładna sadzonka - podzieliłam od razu na dwie, a druga Poul Petersen niedawno przesadzona do większej doniczki niestety. A podobno pięknie się przebarwia jesienią.


Będę podglądać Twoje molinie. Czytałam o przebarwiających się ale3 nie znalazłam. Mam zieloną z czarnymi kwiatostanami.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Waclaw 21:45, 23 maj 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Gosialuk napisał(a)



Wacku głębiej w ziemi jeszcze wilgoć jest, ale na wierzchu skorupa twarda jak kamień. Podlewałam po kawałeczku, żeby coś wyplewić w sobotę. U ciebie na rabatkach kolorowo, pięknie. Pewnie teraz musisz bardzo działki pilnować z podlewaniem. Warzywka są wymagające.



wciąż zapowiadają deszcze ale u mnie od dawna ani kropli. Ponieważ ziemię mam bardzo urodzajną ale bardzo przepuszczalną to cała wilgoć z podlewania ucieka głęboko. Muszę wciąż podlewać i już się zastanawiam ile zapłacę za wodę.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
ElzbietaFranka 21:55, 23 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Gosiu na pierwszej focie to nie jest Watanabe to raczej Kilimandżaro.
Widziałaś jak u mnie wygląda u ciebie jakaś dziwna korona.

Powiem szczerze że te kaliny niektóre podobne do siebie. Małe różnice. Mam sporo kalin nie pamiętam nazw, ale Watanabe i Kilimandżaro rozróżniam.

Jeżeli chodzi o Kilimandżaro moja jest bardziej kopiasta doniz stożkowata.

Pojadę to zrobię fotkę. Otoczona roślinami więc trudno będzie.

Najlepiej jakbyś zrobiła fotkę z liścia to porównamy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:00, 23 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Gosiu przepiękny domeczek jak w bajce tak masz. Nie widać u ciebie suszy. Trawy bujne
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Margerytka40 22:28, 23 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mam tę molinię Poul Petersen. Bardzo ją lubię. Z kłoskami ma u mnie 50,60 cm. Jesienią robi się żółto pomarańczowa. Chyba nie mam żadnej fotki ale poszukam jeszcze
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gosialuk 17:02, 24 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Urszulla napisał(a)

Będę podglądać Twoje molinie. Czytałam o przebarwiających się ale3 nie znalazłam. Mam zieloną z czarnymi kwiatostanami.

Moje molinie przebarwiają się na żółto. Mam też dwie z ciemnymi kwiatostanami, kupowałam jako Black Arrow. Teraz szukałam takich niższych, bo u mnie ładnie rosną i wcześnie ruszają.

Waclaw napisał(a)

wciąż zapowiadają deszcze ale u mnie od dawna ani kropli. Ponieważ ziemię mam bardzo urodzajną ale bardzo przepuszczalną to cała wilgoć z podlewania ucieka głęboko. Muszę wciąż podlewać i już się zastanawiam ile zapłacę za wodę.

Wacku już tragedia się robi przez ten brak opadów. Moja mama podlewa już tylko wybrane rośliny. A co dalej...
Beatka z ogrodu na piasku dodaje do swojej rodzimej gleby w dołki pod rośliny hydrożel. Może to nie jest taki głupi pomysł.

ElzbietaFranka napisał(a)
Gosiu na pierwszej focie to nie jest Watanabe to raczej Kilimandżaro.
Widziałaś jak u mnie wygląda u ciebie jakaś dziwna korona.

Powiem szczerze że te kaliny niektóre podobne do siebie. Małe różnice. Mam sporo kalin nie pamiętam nazw, ale Watanabe i Kilimandżaro rozróżniam.

Jeżeli chodzi o Kilimandżaro moja jest bardziej kopiasta doniz stożkowata.

Pojadę to zrobię fotkę. Otoczona roślinami więc trudno będzie.

Najlepiej jakbyś zrobiła fotkę z liścia to porównamy.

Pewnie, że możemy porównać. Jak będę na działce to też zrobię fotki. Ale i tak je bardzo lubię. Najmniej podoba mi się ta kupowana jako Wanatabe. Może z czasem jednak zyska na urodzie, albo zacznę ją prowadzić jak drzewko, choć to chyba głupi pomysł, bo sarny lubią o takie młode pieńki się ocierać.
Sąsiad w sobotę już swoją łąkę skosił. U mnie nie było ema, to nawet ścieżki i wokół domku nie koszone. Ja tam wolę inne zajęcia.

Margerytka40 napisał(a)
Mam tę molinię Poul Petersen. Bardzo ją lubię. Z kłoskami ma u mnie 50,60 cm. Jesienią robi się żółto pomarańczowa. Chyba nie mam żadnej fotki ale poszukam jeszcze


To fajnie, że też masz tą molinię. W sezonie porównamy.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 17:25, 24 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Hydrożel w moich skrzynkach na balkonie się nie sprawdził wcale. Nawet lawenda jak przychodziły upały potrafiła więdnąć mimo hydrożelu. Do tego on ściska korzenie jak pęcznieje od wody.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 21:47, 24 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Gosialuk napisał(a)


Pierwsza firletka poszarpana.



Powojnik montana. On jest taki jasnoróżowy. Koniecznie muszę mu jakąś podporę zamontować, żeby wspiął się na drzewo. Bez ograniczeń.




Powojnik cudny, muszę sobie go zapisać na przyszły rok

A ta firletka, to u mnie rośnie normalnie w trawie . Albo coś bardzo podobnego.

Bardzo zielono masz, u mnie trawa w większości sucha.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies