Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Magara 01:06, 26 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Gosialuk napisał(a)



Daga kupiłam jarzmiankę Fokker Red i Fokker White. Mam jeszcze jakieś dwie, chyba Roma, ale kupione w tamtym roku już przekwitnięte, więc się nimi nie nacieszyłam.

Tych dwóch pierwszych nie znam. Romę mam, obecnie u mnie jest najbardziej najbardziejssza jeżeli mówić o wyglądzie wiosennym
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sylwia_slomc... 12:24, 26 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Gosia tej wiązówki mogę Ci dać bo mam sporo i ograniczam na rabacie, w mojej łące sadziłam ją na górze i ona jednak lubi wilgoć tam ledwie sobie radzi na razie, może dlatego, że dopiero jeden sezon za nią, a był mega suchy Tylko jak się kiedyś będziemy miały widzieć to mi o niej przypomnij
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 17:45, 26 kwi 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Bardzo chętnie skorzystam. Dzięki
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 23:38, 26 kwi 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Gosiu witam

Z każdej strony masz ładne widoki. U was trochę dłużej śnieg leżał to mokro. Chociaż u nas zamiast śniegu to lało. Mam sporo wodę w suchych oczkach.
Sadziłam drzewka i krzaki to pod szpadlem ok 20 cm już woda stała i przerwałam sadzenie.

Przylaszczki nie sialam nie sądziłam a rosną u mnie.
Widocznie z kora zostały przywiezione. Paproć też tym sposobem do mnie przyjechała.

Ciemierniki duże to przedszkole a juz coś kwitło?
Mam przedszkole, ale w doniczkach jak się obrobie to wysadzę do gruntu.

U nas bardzo zimno lodowaty wiatr. Już pochowałam ciepłe kurtki ale trzeba się było przeprosić z zimową i ubrać.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Urszulla 07:03, 27 kwi 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Gosiu, Sylwia dobrze pisze...idż wokół bajorka w liliowce: nic z nimi nie robisz, u mnie zalewane w jednym miejscu nawet zimą żyją, a latem wytrzymają suche miejsce bo zgromadzą wodę w korzeniach. Też hosty z liliowcami wyglądają pięknie. Mam jedno zdjęcie z nasadzeń parkowych gdzieś w komputerze, u siebie niestety nie mogę tak zrobić że względu na ślimaki. Bardzo Ci polecam ten zestaw.
Bardzo fajne podejście do ogrodu naturalistycznego
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ElzbietaFranka 08:21, 10 maj 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Gosiu piszesz u Irenko o komentarzach, a ty na swoim wątku nic nie piszesz.
Masz takie zawilce?
Napisz skąd i co sądziłam czy to są cebulki. Bo różnie piszą.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 08:24, 10 maj 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
sylwia_slomczewska napisał(a)
Gosia tej wiązówki mogę Ci dać bo mam sporo i ograniczam na rabacie, w mojej łące sadziłam ją na górze i ona jednak lubi wilgoć tam ledwie sobie radzi na razie, może dlatego, że dopiero jeden sezon za nią, a był mega suchy Tylko jak się kiedyś będziemy miały widzieć to mi o niej przypomnij



Wiązówka to typowa roślina błotna w suchych miejscach nie będzie rosła. Trzeba ją podlewać. Dziko rośnie w rowach tak jak krwawnica.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 13:12, 10 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
ElzbietaFranka napisał(a)



Wiązówka to typowa roślina błotna w suchych miejscach nie będzie rosła. Trzeba ją podlewać. Dziko rośnie w rowach tak jak krwawnica.

Krwawnicze sobie w mojej łące nieźle poradziły, z wiązówką zrobiłam eksperyment miałam nadmiar to posadziłam.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiab 15:45, 10 maj 2023


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Witaj Gosiu
Jak tam bez? Kwitnie?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Gosialuk 16:42, 10 maj 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
ElzbietaFranka napisał(a)
Gosiu witam

Z każdej strony masz ładne widoki. U was trochę dłużej śnieg leżał to mokro. Chociaż u nas zamiast śniegu to lało. Mam sporo wodę w suchych oczkach.
Sadziłam drzewka i krzaki to pod szpadlem ok 20 cm już woda stała i przerwałam sadzenie.

Przylaszczki nie sialam nie sądziłam a rosną u mnie.
Widocznie z kora zostały przywiezione. Paproć też tym sposobem do mnie przyjechała.

Ciemierniki duże to przedszkole a juz coś kwitło?
Mam przedszkole, ale w doniczkach jak się obrobie to wysadzę do gruntu.

U nas bardzo zimno lodowaty wiatr. Już pochowałam ciepłe kurtki ale trzeba się było przeprosić z zimową i ubrać.

Pozdrawiam

Ja też na trzy dni przeprosiłam się z ciepłą kurtką. Na szczęście dziś już ciepło, choć wietrznie.
U mnie przylaszczki wolno przyrastają, dlatego tak się ucieszyłam z tej siewki.
Na działce mam jeszcze za mokro żeby oczyścić i przekopać nowy kawałek, a uzbierało mi się sporo przesadzanek.
Ciemierniki z przedszkola jeszcze nie kwitły, to dopiero zeszłoroczne siewki. Ładnie teraz ruszyły i wypuściły nowe listki. Tak teraz wyglądają.



Urszulla napisał(a)
Gosiu, Sylwia dobrze pisze...idż wokół bajorka w liliowce: nic z nimi nie robisz, u mnie zalewane w jednym miejscu nawet zimą żyją, a latem wytrzymają suche miejsce bo zgromadzą wodę w korzeniach. Też hosty z liliowcami wyglądają pięknie. Mam jedno zdjęcie z nasadzeń parkowych gdzieś w komputerze, u siebie niestety nie mogę tak zrobić że względu na ślimaki. Bardzo Ci polecam ten zestaw.
Bardzo fajne podejście do ogrodu naturalistycznego

Ula idę w liliowce idę. Od mamy sadzonki przywiozę i będę sadzić przy tym bagienku i na łące też. Takie zestawienie z funkiami nad stawem też widziałam, ale u mnie też masa ślimaków, więc raczej sobie odpuszczę. Cieszę się, że ci się podoba i dziękuję za roślinki - już doczytałam, że u Sylwii zostawiłaś.
Moje ostatnie nasadzenia - liliowcowe właśnie.



ElzbietaFranka napisał(a)
Gosiu piszesz u Irenko o komentarzach, a ty na swoim wątku nic nie piszesz.
Masz takie zawilce?
Napisz skąd i co sądziłam czy to są cebulki. Bo różnie piszą.

Elu mam. Dostałam od mamy a ona z kolei od kuzynki. To są zawilce wielkokwiatowe i nie są cebulowe. Można je rozmnażać przez podział kępy lub też z nasion. Sieją się same.
Tu mam pod żylistkiem, jeszcze nie oplewione.


A tu pod jaśminowcem - chcę uzyskać taki efekt jak u Irenki, ale jak widzisz w tym miejscu jeszcze im trochę do kwitnienia brakuje. Za to są gęściejsze, bo ich jaśminowiec aż tak nie cieniuje.
A te bidy trawki, to sporobolusy - w zeszłym roku takie mikruski dostałam i ledwo zimę przeżyły. A tu rosną, żebym miała je na widoku.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies