Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Muszelka 21:58, 19 maj 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846


Owoce tego pigwowca są jadalne? Jaka to odmiana? Jest tylko w formie krzewu?

Jest śliczny
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Gosialuk 20:23, 22 maj 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
ElzbietaFranka napisał(a)
Tak Gosiu to one zawilec jak u Irenki. Paczki nie rozwinięte to jak wiszące białe bombki/koraliki.
One się rozsiewają.
Dzisiaj przyszła paczka zamówiłam w świet kw... 120 szt tych zawilców. To chyba nasiona może jutro wstawię jak wyglądają. I tak się waham kiedy je posadzić teraz czy jesienią.

Jeżeli chodzi o kompost. Np wczoraj padał deszcz to przykryj po deszczu kompost folia, aby szybko nie wyschło.
U mnie też niektóre partie suche podlewam jednak woda nie wszędzie dociera. Cześć mam zadaszona.
Jak od czasu do czasu 2-3 wiadra wlejesz do kompostu nic ci się nie stanie. Zrób lej/dziurę w kompoście i wlej wodę to się rozleje po środku.

Elu odnośnie zawilca napisałam u ciebie.
Z kompostem będę coś kombinować aby przyspieszyć kompostowanie - o ile mi się uda we właściwym momencie o tym pomyśleć.

kasiab napisał(a)
Piękne te zawilce ja mam whirlwind niestety bardzo późno kwitną. Bo mam różowe z przodu i one są mega szybkie w stosunku do tych białych

Trzymam mocno kciuki za plany w tym roku u Ciebie i nie mogę się doczekać fotorelacji Gosiu

Kasiu to są innego rodzaju zawilce niż te jesienne. Zawilce wielkokwiatowe. Jak kwitną, to mają wysokość około 30 cm. Warto im znaleźć miejsce po jakimś krzaczkiem.
Fotorelacja będzie po najbliższym weekendzie. Miło mi, że się podoba.
Waclaw napisał(a)

Widoki ogólne lubię najbardziej

Wacku ja też je lubię, choć parę rzeczy omijam aparatem.
Muszelka napisał(a)


Owoce tego pigwowca są jadalne? Jaka to odmiana? Jest tylko w formie krzewu?

Jest śliczny

Muszelko to pigwowiec pośredni Yukigoten. Czy jest tylko w formie krzewu - nie wiem, nie szukałam innego. Owoce są jadalne, niezbyt duże i moim zdaniem owocuje niezbyt obficie. Ale jeszcze może zmienię zdanie, bo dopiero w tamtym roku zebrałam około 2 kg owoców.
Bez cięcia kwiaty przysłonięte są liśćmi i nie są widoczne z daleka.
Też mi się podoba.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Basieksp 21:54, 22 maj 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10198
Dwa kg owoców pigwowca to nie jest wcale tak mało ja mam taki kwitnący a czerwono, prawie wcale nie ma owoców, kwitnie potem owoce mu opadną, teraz coś tam ma, zobaczymy a ten Twój bardzo ładny jest
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:21, 22 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Też uważam, że 2 kg to przyzwoita ilość, ja z moich dwóch potworów tyle razem nie zbieram
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 14:12, 23 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
Pięknie kwitnie ci ten pigwowiec.
Mój jeden kwitnie też na biało ale zupełnie inaczej.
Kamasje, tawułki pięknie ci kwitną
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
April 12:44, 30 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Gosiu, pięknego masz pigwowca. Miałam kiedyś takie zwykłe, pomarańczowe. Wykopałam bo mi się nie podobał a on odrasta jak szalony.
Poczytałam o cięciu, ciekawe to co piszesz, nie wiedziałam.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosialuk 21:51, 30 maj 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Basieksp napisał(a)
Dwa kg owoców pigwowca to nie jest wcale tak mało ja mam taki kwitnący a czerwono, prawie wcale nie ma owoców, kwitnie potem owoce mu opadną, teraz coś tam ma, zobaczymy a ten Twój bardzo ładny jest

Nie wiedziałam, ale już wiem.
Takiego czerwonego też mam, tylko malutki jeszcze.
sylwia_slomczewska napisał(a)
Też uważam, że 2 kg to przyzwoita ilość, ja z moich dwóch potworów tyle razem nie zbieram

Już mnie Basia wyprowadziła z błędu.
anabuko1 napisał(a)
Pięknie kwitnie ci ten pigwowiec.
Mój jeden kwitnie też na biało ale zupełnie inaczej.
Kamasje, tawułki pięknie ci kwitną

Co roku na niego czekam, bo o tej porze roku mało mam kwitnących kwiatów.
Kamasje mam pierwszy rok. Nawet te mniejsze ciemniejsze bardziej mi się podobają.
Teraz czekam na białe.
April napisał(a)
Gosiu, pięknego masz pigwowca. Miałam kiedyś takie zwykłe, pomarańczowe. Wykopałam bo mi się nie podobał a on odrasta jak szalony.
Poczytałam o cięciu, ciekawe to co piszesz, nie wiedziałam.

Całe życie człowiek się uczy. Ja dopiero dziś przeczytałam u ciebie, że tiarelki ponawiają kwitnienie.
Ten zwykły faktycznie puszcza odrosty, ten mój biały też. Trochę mu wycinam.
U mnie tak odbijają zawilce jesienne - te zwykłe różowe.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:13, 30 maj 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
W końcu jest ładna pogoda. Ale nie powinno się mnie puszczać na zakupy jak jest możliwość zakupu roślin. Tylko przeszłam się przez rynek targowy i wróciłam z:
1 szt. duża sadzonki kuklika kopanego z ogródka - czewony, wyższy niż pomarańczowy gatunek i z takimi jakby podwójnymi płatkami za 20 zł
1 szt. dyptam biały, też kopany z ogródka, miał już trzy pędy kwiatowe - 20 zł
1 szt. rodgersji kasztanowcolistnej w doniczce 2 l - 15 zł
Uważam, że całkiem nieźle biorąc pod uwagę, że zamówione przez internet bodziszki w P9 kosztowały po kilkanaście zł za sztukę.
Wszystko to musiałam posadzić, a przedtem przygotować miejscówkę, co zajęło mi prawie całą sobotę.
Zdjęć brak niestety, bo miałam porobić w niedzielę, ale zjechali goście i nie było kiedy.
Z soboty mam tylko zdjęcia traszki zwyczajnej, którą wykopałam przy okazji dosadzania towarzystwa kuklikowi. A chwilę później trafiłam na padalca.
Bardzo cieszą takie znaleziska.



____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 00:06, 31 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Zwierzaki w ogrodzie zawsze sprawiają dużo radości, zwłaszcza takie, które nie szkodzą roślinom
U mnie wczoraj była sowa uszata
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 07:45, 31 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
I tak dała się wziąć? Niesamowite
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies