Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Magleska 21:04, 10 maj 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18484
Fajnie wyglądają penstemony z niezapominajkami -muszę zapamiętać to zestawienie

i kukliki do róż -też do zapamiętania
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Waclaw 22:45, 10 maj 2023


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gosialuk napisał(a)
Piwonie opielone

[img size=640x360
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/242/2429593/original.JPG[/img]

Kwitnie pigwowiec. W tym roku przycinałam go specjalnie, aby było widać kwiaty - tak jak pokazywał jeden pan z programu Maja w ogrodzie.





piwonie dadzą "czadu"
pigwowiec piękny
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Urszulla 23:13, 10 maj 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Trawa jakby mogła to by mnie też zarosła. U mnie na obrzeżach rabat sprawdzają się najbardziej trawy( rozplenice, sesslerie, turzyca palmowa,hakonechloa), bodziszek, brunery, bergenie ponieważ pod nimi już trawa nie urośnie tak szybko. Przywrotniki od Madzi też będą tę rolę spełniać.
Kukliki też są dla mnie odkryciem, na dodatek lubią mokro. Polecam Ci przejrzeć stronę saddzawka.pl - pod kątem roślin lubiących mokry teren. Ceny mają tam raczej w górnych pułapach, ale można złapać kierunek.

Na siewki ciemierników żeby urosły czekałam 2 sezony.
Bodziszki to udany wybór, ciekawa jestem innych u Ciebie.
Jeszcze odkryciem wiosennym dla mnie są pierwiosnki i miodunki razem, lubią mokro.

Chcesz jakieś siewki traw, mogę Ci podchodować ze swoich?

Gdzie kupiłaś narcyze Thalia?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Roocika 08:30, 11 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gosiu, liliowce to dobry wybór, one mało problemowe są , chociaż w tym roku mocno mi je nadgryzały ślimaki, nie mogły wyjść z ziemi, trochę pogoda pomogła, bo nie pada i ślimaki się pochowały. Za to funkie padły łupem nornic... Nornice zostawiły kłącza bez krzonków, na szczęście odbijają

Przywrotniki szybko rosną zaraz będziesz miała dywan.

Padało u Was, że za mokro ? U nas nic.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
antracyt 08:37, 11 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11658
Gosialuk napisał(a)


Penstemony od Sylwii rozsadzone w zeszłym roku fajnie się komponują z niezapominajkami. I chyba dadzą pokaz w tym roku, o ile sarny mi ich nie zjedzą.




Bardzo fajny ten duet. Dodałabym do niego jeszcze szczyptę czegoś białego
Napisz proszę coś więcej o cięciu pigwowca.

ps. Moja obiedka nie ma takich przebarwień, jest jednolicie zielona. Masz jakąś odmianę?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwia_slomc... 11:46, 11 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Gosia rośliny fajnie ruszyły złotlin u mnie prawie wymarzł tej zimy, a 8 letni był zostało kilka gałązek, odbuduje się
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 17:33, 11 maj 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
kasiab napisał(a)
Super Gosiu
Jakby co to moje penstemony po przekwitanięciu ścięłam w zeszłym roku i zakwitły ponownie (nie zachwyciły mnie czarne kuleczki więc testowo część przycięłam).

U mnie po śniegu płot się całkiem położył także sarny mnie również odwiedzają póki co wszelkie ozdobne rośliny zostawiają w spokoju. Pod koniec poprzedniego sezonu nie wyrwałam buraków bo przychodziły na sałatkę z botwiny


O tego o penstemonach nie wiedziałam, ale u mnie pewnie i tak zostaną nieprzycięte.
Zauważyłam, że sarny co roku wędrują w to miejsce, gdzie posmakowały im rośliny. U mnie na razie jedne floksy, przetacznikowiec wirginijski i firletka chalcedońska padły łupem. No i poniszczyły trochę jedną świdośliwę i kalinę - ale obie będą żyć.
Bardzo jestem ciekawa jak u ciebie się wszystko rozrosło i co ci się sprawdziło, a co nie i będziesz zmieniać. Masz przecież kawał ogrodu do ogarnięcia.
Magleska napisał(a)
Fajnie wyglądają penstemony z niezapominajkami -muszę zapamiętać to zestawienie

i kukliki do róż -też do zapamiętania
Buziaki

Madzia wystarczy raz niezapominajki wsadzić i masz niekończącą się opowieść. No chyba, że skrupulatnie wszystkie wypielisz.
A kukliki przy różach zgapione od Asi Margerytki - u niej to dopiero był pokaz.
Waclaw napisał(a)


piwonie dadzą "czadu"
pigwowiec piękny

Pigwowca w końcu widać z dalsza, bo tak to same liście były widoczne, a piwonie jeszcze małe, nawet chyba nie wszystkie zakwitły w zeszłym roku.
Urszulla napisał(a)
Trawa jakby mogła to by mnie też zarosła. U mnie na obrzeżach rabat sprawdzają się najbardziej trawy( rozplenice, sesslerie, turzyca palmowa,hakonechloa), bodziszek, brunery, bergenie ponieważ pod nimi już trawa nie urośnie tak szybko. Przywrotniki od Madzi też będą tę rolę spełniać.
Kukliki też są dla mnie odkryciem, na dodatek lubią mokro. Polecam Ci przejrzeć stronę saddzawka.pl - pod kątem roślin lubiących mokry teren. Ceny mają tam raczej w górnych pułapach, ale można złapać kierunek.

Na siewki ciemierników żeby urosły czekałam 2 sezony.
Bodziszki to udany wybór, ciekawa jestem innych u Ciebie.
Jeszcze odkryciem wiosennym dla mnie są pierwiosnki i miodunki razem, lubią mokro.

Chcesz jakieś siewki traw, mogę Ci podchodować ze swoich?

Gdzie kupiłaś narcyze Thalia?


Ula wszystkie te roślinki już mam, przesadzanie i rozmnażanie w planach.
Stronę sadzawki często przeglądam, ze względu na moje bagienko, i tak jak piszesz drogo jak potrzebna większa ilość, dlatego idę w rozmnażanie własnym sumptem, bo inaczej to majątek bym straciła.
Zobaczę jak w przyszłym roku przedszkole ciemiernikowe się wykaże. Może faktycznie już będą kwiaty. Przynajmniej na niektórych.
Pierwiosnki i miodunki zapamiętuję.
Siewek traw mi nie szykuj - rozmnażam sobie. Też te co wymieniłaś, tylko hakone słabo rośnie. I jeszcze różne gatunki molinii będę testować.
Narcyzy Thalia kupiłam kiedyś w Auchan.
Roocika napisał(a)
Gosiu, liliowce to dobry wybór, one mało problemowe są , chociaż w tym roku mocno mi je nadgryzały ślimaki, nie mogły wyjść z ziemi, trochę pogoda pomogła, bo nie pada i ślimaki się pochowały. Za to funkie padły łupem nornic... Nornice zostawiły kłącza bez krzonków, na szczęście odbijają

Przywrotniki szybko rosną zaraz będziesz miała dywan.

Padało u Was, że za mokro ? U nas nic.

Ja już myślę Asia o sadzeniu w trawę, jak Sylwia, bo więcej po prostu nie jestem w stanie ogarnąć z plewieniem. Ślimaki u mnie też już żerują, ale chyba przez zeszłoroczne upały trochę ich liczebność zmalała.
Chyba zawsze jakieś straty ogrodowe będą. U mnie oprócz saren kret zrobił korytarz akurat przez ten skrawek, gdzie molinie miałam podzieloną dla rozmnożenia. I część sadzoneczek wyleciała, bo korzenie miały całkiem na wierzchu.
Na dywan przywrotnikowy liczę.
antracyt napisał(a)

Bardzo fajny ten duet. Dodałabym do niego jeszcze szczyptę czegoś białego
Napisz proszę coś więcej o cięciu pigwowca.

ps. Moja obiedka nie ma takich przebarwień, jest jednolicie zielona. Masz jakąś odmianę?

Zuza pomyślę nad tym białym.
Pigwowiec jak zawiązuje pąki kwiatowe, to ma takie kuleczki na gałązkach. Ten pan radził przycinać wszystko co jest powyżej. Wtedy kwiaty będą widoczne. Pokazywał swojego czerwonego nieprzyciętego, to kwiatów nie było widać. Dopiero jak rozchylił gałęzie, to można było je dojrzeć. Mój to pigwowiec okazały Yukigoten.
Obiedka kupiona jako bezodmianowa - nie rośnie w pełnym słońcu, więc może to dlatego? Myślałam, że wszystkie tak zaczynają, bo pierwszy raz te kolorki zauważyłam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
antracyt 22:00, 11 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11658
Dzięki za instrukcję cięcia, mam nadzieję że nie zapomnę o niej w przyszłym roku.
Zrobiłam obchód moich obiedek i jedna też się tak przebarwia(a mam 4), może to brak czegoś albo nadmiar? Ciekawe, będę je dalej obserwować.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
kasiab 17:38, 12 maj 2023


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
A to zbóje te sarny.... Jednak są przeurocze i można im wybaczyć

U mnie łupem szpaków pada świdośliwa
U mnie jeszcze daleka droga żeby to wszystko jakoś porosło ogród.

Jedyna rabata, która wyglądała jakoś to z przodu. Czekam aż szałwie zaczną festiwal koloru bo już widać że zaraz będzie kwitła

Gdyby nie to, że pies pożarł graby w ilości 3 sztuk,wtedy mogłabym powiedzieć że mam 2 rabaty które lubię
____________________
Kasia - tu na razie jest...
ewsyg 21:50, 12 maj 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654

Kwitną tawuły



Podobają mi się te tawuły. Jaka to jest odmiana ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies