Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

zawitka 10:48, 06 mar 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
A ja robiłabym wszystko żeby skierować jego główny pień w przeciwna stronę poprze przecięcie i duże skrócenie prawej strony tak żeby jak najbardziej rosła l str. Inaczej to się położy mocno w prawo

Popatrz sobie z daleka na niego i zobaczysz co chcesz zrobić .Oczywiście rany trzeba zabezpieczyć mascią.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Gosialuk 22:46, 07 mar 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
sylwia_slomczewska napisał(a)
Gosia musisz Sobie zadać pytanie na jakiej wysokości chcesz mieć koronę tego dębu. Dęby korony mają szeroki i to długowieczne drzewa. Ja bym tej gałęzi jeszcze mu nie zabierała, zawsze można zabrać w przyszłości, ale skoro zabranie dużej gałęzi to duża rana i destabilizacja równowagi drzewa, bo zmienia się układ ciężaru korony w stosunku do korzeni.

Sylwia pewnie obetnę wszystko do tej gałęzi i jeszcze raz ocenię, ale on taki mocno w jedną stronę rozwinięty jest, bo z drugiej ma bliskie sąsiedztwo.

April napisał(a)
Długo u ciebie zima trzyma. Ale widać że rośliny wiedzą swoje i już zaczynają wychodzić. Też mam takiego przegorzana, zdziwiłam się bo nie pamiętałam że on taki wyrywny.


Ja też nie pamiętałam, że on tak wcześnie zaczyna, a wielosiła kiedyś miałam, teraz nawet nie pamiętam co się z nim podziało, że go nie mam. Myślę o nim.

Agatorek napisał(a)
Wiosna idzie! Trochę powoli się jej schodzi, ale może w końcu przyjdzie.

Odnośnie dębu, to zrobiłabym tak, jak pisze Sylwia. Zawsze zdążysz uciąć, jak będzie Ci w przyszłości przeszkadzać.

Obetnę te mniejsze i będzie nowa sesja.
Alija napisał(a)


Gosiu, wiosna już do Ciebie dotarła. Piękne przebiśniegi, ale że już narcyzek kwitnie to niespodzianka,
bardzo wczesny.
Podziałałaś z tymi drzewami na działce, super. Szkoda tylko, że pogoda nas nie rozpieszcza i znów nam w niedzielę pobieliło ogrody.

Też czekam na ciepło i słoneczko - zwłaszcza w weekend.

anpi napisał(a)
Kwiatuchy pchają się na świat mimo kapryśnej pogody. U mnie krokusy znów na białym tle
Ale fakt, słońce i śpiew ptaków już optymistycznie nastrajają!
Gosiu wybierasz się na targi do Jasionki?

Aniu widziałam, a i sezon spotkań odpalony.
Na targi się wybieram.

zawitka napisał(a)
A ja robiłabym wszystko żeby skierować jego główny pień w przeciwna stronę poprze przecięcie i duże skrócenie prawej strony tak żeby jak najbardziej rosła l str. Inaczej to się położy mocno w prawo

Popatrz sobie z daleka na niego i zobaczysz co chcesz zrobić .Oczywiście rany trzeba zabezpieczyć mascią.

Też mam takie wrażenie, że on za mocno w jedną stronę idzie. Podetnę trochę i znów porobię zdjęcia, bo doświadczenia z prowadzeniem drzew nie mam wcale.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Magara 23:46, 07 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
Gosialuk napisał(a)

Halinko na szczęście śniegu już nie ma. Nawet troszkę wiosny już widać.
Zaraz wstawię zdjęcia na dowód.


Ale żółtki już??? No chyba jesteś pierwsza
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mirkaka 12:56, 12 mar 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Gosialuk napisał(a)

Halinko na szczęście śniegu już nie ma. Nawet troszkę wiosny już widać.
Zaraz wstawię zdjęcia na dowód.




Miałam też cuchnącego, ale po kwitnieniu i wydaniu nasion, zmarniał, i zginął, teraz mam sporo siewek, może za rok już będą kwiaty.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
ewsyg 21:00, 17 mar 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Jak to dobrze, że mamy coraz więcej oznak wiosny
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Alija 09:23, 19 mar 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642
Gosiu, nareszcie cieplej i prognozy pogody całkiem niezłe, więc można spokojnie podziałać w ogrodzie. Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Gosialuk 21:54, 19 mar 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Magara napisał(a)

Ale żółtki już??? No chyba jesteś pierwsza

Tylko te takie wyrywne. A nawet zapomniałam, że tam rosną.

mirkaka napisał(a)


Miałam też cuchnącego, ale po kwitnieniu i wydaniu nasion, zmarniał, i zginął, teraz mam sporo siewek, może za rok już będą kwiaty.

Ja jeszcze dobrze nie wiem jak jest z tymi cuchnącymi. Moim liście też zmarniały po kwitnieniu, ale zaraz wyrosły nowe. Tylko z 5 sztuk dwie są ładne i kwitną, a reszta odrosła malutka i może za rok ucieszy kwiatami.

ewsyg napisał(a)
Jak to dobrze, że mamy coraz więcej oznak wiosny

Tak teraz każdy kwiatek cieszy. W sobotę nad działką przeleciało kilka kluczy ptaków, chyba gęsi, a dzisiaj bociana widziałam w gnieździe - wiosna.

Alija napisał(a)
Gosiu, nareszcie cieplej i prognozy pogody całkiem niezłe, więc można spokojnie podziałać w ogrodzie. Pozdrawiam.

W sobotę, to chyba kto mógł, to do ogrodu wyruszył. Nie byłam tu wyjątkiem. Nawet z tego wszystkiego zdjęć nie porobiłam żadnych, bo do zmroku działałam. Głównie sekatorem, bo jednak ziemia jeszcze do końca rozmarznięta nie była. No i kompost przerzuciłam, żeby było gdzie nowy urobek składować.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Roocika 07:48, 20 mar 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Część Gosiu, my też działaliśmy, czy u Ciebie też jeszcze chłodno?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
zawitka 10:02, 28 mar 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Ciekawa jestem co z tym dębem . Ja mam problem z obcięciem gałęzi u dużej sosny,
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Urszulla 17:50, 28 mar 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Gosialuk napisał(a)
I


A teraz mam pytanie. Na działce rośnie dąb, jeszcze dość młody, ale gałęzie wyrastają mu bardzo nisko i chciałam go podciąć. Nie wiem tylko czy ścinać też tą grubą gałąź, na trzecim zdjęciu jest dobrze widoczna. To ta co idzie tak bardziej do góry.




Moim zdaniem urok dębu polega na jego rozłożystej koronie. Już bym ucięła go z wysokości bo potem gałęzie mają ogromny ciężar i nie łatwo się tnie. Przy cięciu trzeba zostawić gałęzie tak żeby można było wejść do góry. To przemyślenia z moich ostatnich doświadczeń.

Zerknij na grafikę wpisując słynnego dęba Bartek.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies