Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Anda 07:56, 15 cze 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Mnie również bardzo się podoba. Naturalnie, niewymuszenie, świetny wybór roślin. Bardzo lubię
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
hankaandrus_44 08:19, 15 cze 2023


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Jak zwykle, podziwiam!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Monia81 09:12, 15 cze 2023


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8027
Gosia piękne paprociowiska, jak to się jeszcze rozrośnie to będzie mega zjawiskowo bardzo naturalnie to wszystko wygląda, mega się wpisuje w krajobraz

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Roocika 09:59, 15 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gosia, pięknie wygląda twoja łąka.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwia_slomc... 10:15, 15 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Już masa roślin kwitnie Gosi łąka w realu jeszcze piękniejsza bo dochodzi ruch, zapach i bzyczenie które się nad nią unosi i klimat miejsca. Chyba nie sposób oddać tego na fotkach. Paprocie super rosną. Co do dzielenia to podejrzewam, że te odmianowe trzeba by potraktować jak doniczkowe czyli wyjąć z ziemi w całości i trzymając za karpy delikatnie je porozrywać. Jak kupowałam to w ten sposób od razu dzieliłam moje, wszystkie się przyjęły Ale obawy jak najbardziej rozumiem.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
antracyt 13:54, 15 cze 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11658
Gosialuk napisał(a)

Smotrawy już całkiem duże.





Planuję posadzić je po prawej stronie tej ścieżki. A po lewej będzie paprociowisko.



Te mi się bardzo podobają. Idealnie pasują do Twojego otoczenia.
Nowy "nabytek" - Sambucus ebulus, ciekawy i jak dla mnie zupełnie nieznany.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 23:02, 15 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6662
Gosia, coraz lepiej, coraz piękniej Bardzo dużo roślin teraz u Ciebie w fazie kwitnienia, tego u mnie teraz najbardziej brakuje, bo zaniedbałam naparstnice

Pytanko: co to za srebrne trawkowate liście???

Gosialuk napisał(a)



____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Alija 16:19, 17 cze 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Gosialuk napisał(a)
Najwcześniejsza róża Sweet Laguna. Chorowała w tym roku miała takie miejscami blade liście jakby ją przędziorek dopadł, a potem zauważyłam że jeszcze młode liście się tak zwijały. Liście pozwijane oberwałam, ale w końcu jej nie opryskałam - może da radę.







Gosiu, u mnie w tym roku też na różach zauważyłam pozwijane liście. Trochę poszukałam i prawdopodobnie to nimułka różana, podobnie do Ciebie poobrywałam liście i nie robiłam żadnego oprysku. Piszą, że w tych rulonikach rozwijają się larwy, więc oprysk i tak nic nie da, a oberwanie kilku liści roślinie nie zaszkodzi. Powinno się je spalić albo wyrzucić do kosza, a nie na kompost.
Mam nadzieję, że róża dobrze się ma, jest piękna.
W ogóle, to pięknie u Ciebie, paprocie, piwonie, rumiany i ta przestrzeń.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Urszulla 10:41, 18 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Widać symbiozę Ty i ogród z każdym rokiem będzie ciekawiej
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Agania 12:44, 19 cze 2023


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Zdjęcia jaszczura sympatyczne, ale padalca nie koniecznie, ogólnie wolę zielone żabki, ale z tych brązowych się cieszę, że zostawiają u mnie skrzek
Mogę się pochwalić obecnością jeży, a i jeszcze mamy w tym roku dziką lokatorkę kuna zamieszkała.

Lubię Twój bylinowy las, kwitnącą rodgersję uważam za sukces, więc życzę ci radości z jej uprawiania

Jestem fanką kamasji ale mam tylko tę niską
o fioletowym kolorku.
Zazdraszczam ci pozytywnie pustynników olbrzymich…kibicuję i czekam kiedy pokażesz foty z kwitnienia
Pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies