Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

antracyt 09:19, 31 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11696
Super mieszkańcy ogrodu. Fajnie że zechcieli zapozować do zdjęć
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gosialuk 16:40, 31 maj 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
Tą traszkę to wykopałam. Była schowana z 10 cm pod ziemią. I właśnie nie ruszała się za bardzo - dlatego są zdjęcia. Z tego co piszą, to prowadzą nocny tryb życia.
Oczywiście dopiero po zdjęciach dochodziłam do tego, co to za stworzenie u mnie mieszka.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 22:06, 31 maj 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
Zwierzaki ogrodowe lubimy ja ostatnio natknęłam się pod ziemią na malutką żmiję, dobrze że miała korytarz do ucieczki pod ziemię a nie na powierzchnię. Bardzo niemałe uczucie z takiego spotkania pozostaje. Lepsze Twoje zwierzaki
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Waclaw 22:11, 31 maj 2023


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Bardzo lubię zwierzątka w ogrodzie.
Niestety obecnie nie mam ich u siebie. Poza ślimakami, nornicami i karczownikami
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Alija 22:15, 31 maj 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8797
Ale masz fajnych mieszkańców ogrodu. U mnie ostatnio w doniczce przy garażu zamieszkała ropucha, oczywiście
ropuch u mnie dostatek, ale ta wybrała sobie ciekawe lokum.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
sylwia_slomc... 00:47, 01 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
Gosialuk napisał(a)
Tą traszkę to wykopałam. Była schowana z 10 cm pod ziemią. I właśnie nie ruszała się za bardzo - dlatego są zdjęcia. Z tego co piszą, to prowadzą nocny tryb życia.
Oczywiście dopiero po zdjęciach dochodziłam do tego, co to za stworzenie u mnie mieszka.

Traszki mieszkają w zbiornikach wodnych, u nas były w oczku i w rowie przed powodziami.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
antracyt 05:58, 01 cze 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11696
Sylwia, traszki przenoszą się do zbiorników wodnych na czas rozmnażania. Potem żyją gdzieś obok, na wilgotnym lądzie. W dzień się chowają(czasem w ziemi) dlatego trudno je wypatrzeć poza wodą.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwia_slomc... 09:46, 01 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
antracyt napisał(a)
Sylwia, traszki przenoszą się do zbiorników wodnych na czas rozmnażania. Potem żyją gdzieś obok, na wilgotnym lądzie. W dzień się chowają(czasem w ziemi) dlatego trudno je wypatrzeć poza wodą.

A to tego nie wiedziałam, dzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 21:22, 04 cze 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
Urszulla napisał(a)
Zwierzaki ogrodowe lubimy ja ostatnio natknęłam się pod ziemią na malutką żmiję, dobrze że miała korytarz do ucieczki pod ziemię a nie na powierzchnię. Bardzo niemałe uczucie z takiego spotkania pozostaje. Lepsze Twoje zwierzaki

Oj chyba bym się potem bała coś w ogrodzie robić. Żmiję widziałam kilka razy z bliska, ale tylko raz o mało bym na nią nie weszła. Przyznam, że serce podeszło mi do gardła wtedy.

Waclaw napisał(a)
Bardzo lubię zwierzątka w ogrodzie.
Niestety obecnie nie mam ich u siebie. Poza ślimakami, nornicami i karczownikami

Chyba Wacku trochę przesadzasz. Na pewno są u ciebie całe tabuny owadów zapylających, może jaszczurki, a może jeszcze inne, których akurat nie udało ci się zobaczyć.
Musiały ci te ślimaki, nornice i karczownik mocno dokuczyć w tym roku.
Ja aktualnie wkurzam się na mrówki, które nie dość, że zakładają mrowiska w korzeniach roślin, to mam takie jedne leśne, co rozpanoszyły się bardzo. Kopiec mrowiska rośnie, ich coraz więcej w okolicy i strach już podchodzić bliżej nawet z plewieniem.

Alija napisał(a)
Ale masz fajnych mieszkańców ogrodu. U mnie ostatnio w doniczce przy garażu zamieszkała ropucha, oczywiście
ropuch u mnie dostatek, ale ta wybrała sobie ciekawe lokum.

Widocznie w twoim ogrodzie czuje się bezpiecznie. Ja też żadnych stworzeń nie przeganiam, za wyjątkiem ślimaków nagich (te morduję bez litości) i mrówek (jak pisałam wyżej) i os.
W ostatni weekend montowaliśmy moskitiery na górnym balkonie, bo osy sobie upodobały miejsca pod okapem dachu i strach było nawet drzwi otwierać, tyle ich tam było.
sylwia_slomczewska napisał(a)

Traszki mieszkają w zbiornikach wodnych, u nas były w oczku i w rowie przed powodziami.

Pewnie u ciebie dalej sobie mieszkają, tylko ich nie widujesz.
antracyt napisał(a)
Sylwia, traszki przenoszą się do zbiorników wodnych na czas rozmnażania. Potem żyją gdzieś obok, na wilgotnym lądzie. W dzień się chowają(czasem w ziemi) dlatego trudno je wypatrzeć poza wodą.

To samo o ich życiu wyczytałam. Pamiętam, że jako dzieci próbowaliśmy je łapać.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Muszelka 00:31, 06 cze 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Gosialuk napisał(a)


Muszelko to pigwowiec pośredni Yukigoten. Czy jest tylko w formie krzewu - nie wiem, nie szukałam innego. Owoce są jadalne, niezbyt duże i moim zdaniem owocuje niezbyt obficie. Ale jeszcze może zmienię zdanie, bo dopiero w tamtym roku zebrałam około 2 kg owoców.
Bez cięcia kwiaty przysłonięte są liśćmi i nie są widoczne z daleka.
Też mi się podoba.

Dziękuję za odpowiedź
Znalazłam, można kupić szczepione na pniu.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies