Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 18:14, 07 lis 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Piękna ta Twoja okolica. Idealna do omiatania wzrokiem z tarasu. Dojazd faktycznie wymaga dopracowania. Dobrze, że się za to wzięli.
Olejować trzeba co roku. U siebie co kilka lat używam szarego imprachronu. On nieco głębiej wnika w strukturę drewna i zawiera środki p/grzybiczne, a co roku pokrywam dechy ganku i tarasu bezbarwnym olejem lnianym. Olej zabezpiecza przed wypłukiwaniem koloru.


Okolicę bardzo lubię, dużo drzew wokół i nawet jar z potoczkiem niedaleko. Na drogę czekamy, 10 lat jej nie było, to i ten rok da się wytrzymać.
Haniu myślę, że jak nie będę musiała zeszlifowywać warstwy starej powłoki, to samo malowanie nie będzie tak długie. No i zabrać się za nie muszę wcześniej niż w tym roku.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 18:21, 07 lis 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
anpi napisał(a)
Gosiu, widzę ,że u Ciebie też pracowicie jeszcze. Renowacja tarasu i roślinki jeszcze dokupujesz Plany rabatowe na przyszły sezon też się klarują? ( wokół skrzynki)
Ładnie Ci się wszystko rozrasta, trawy, krzewy, byliny...obejrzałam w jesiennej odsłonie

Aniu no właśnie rozrosło się już co nieco, mogłabym swoje dzielić i przesadzać, ale jak zwykle czasu nie mam na wszystko. Pasowałoby z tydzień urlopu na wiosnę sobie wziąć na prace ogrodowe.
Wokół skrzynki powstanie jakaś rabatka na pewno, już wykorzystałam resztkę piasku, która tam leżała i mogę działać. Pewnie jak zwykle na spontanie. Jakoś nie wychodzi mi realizacja szczegółowych planów, bo sporo zależy od tego gdzie w danym momencie da się coś zrobić i posadzić. Ale spróbuję jeszcze teren wokół przekopać, żeby moja glina trochę skruszała.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 19:30, 07 lis 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
Urszulla napisał(a)
Czytam o Twoim planowaniu i myślę że wszystkie wymienione rośliny się zmieszczą. Cisy jak najbardziej w glinie dadzą radę. Tylko róże muszą mieć słońce,to nie wiem, jak masz strony świata, trawy mogą być za różami.
Tylko powojnika nie sadź tak, żeby oplatał skrzynkę, lepiej niech jest ukryta pomiędzy roślinami. U siebie dachówki chciałam ukryć za powojnikiem, to mi nie wyszło. Powojnik moim zdaniem musi być wyeksponowany ładnie,
A ta skrzynka rozumiem, że jest przy ścieżce? Masz też spad terenu z drugiej strony? Nie bardzo łapię usytuowanie skrzynki w stosunku do domu, drogi i otoczenia.

Ula zdjęcie robione z tarasu, ale taras usytuowany jest na północ i tylko jak się bokiem wygląda, to widok na tą skrzynkę jest. Ale jednocześnie przychodzimy od tamtej strony, tą ścieżką, którą widać za skrzynką. Droga jest przy samej linii drzew na zdjęciu. Wchodząc na działkę mam pod górkę, potem niewielki spadek. Od strony południowej skrzynki (tam gdzie ścieżka) musi być przejazd na auto z drewnem do kominka. Od strony zachodniej nic nie mogę posadzić, bo tam jest już działka sąsiada, od wschodu jest domek, a od północnego wschodu te rabatki co na zdjęciu.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 19:36, 07 lis 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
Byliśmy w ten weekend na działce, ale pogoda nie sprzyjała za bardzo. Tyle, że udało mi się posadzić zakupy, a potem deszcz mnie przegonił. Niedziela niestety też deszczowa. Nawet nie miałam weny, żeby zdjęcia porobić.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 18:58, 25 lis 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Piękny październik. Listopad nie do zniesienia.
Wczoraj dzień przeplatany słońcem i chmurami. Dzisiaj makabra fale śnieżyc. Każdy dzień inny.

Gosiu już mam dosyć jutro jadę, ale podobno dużo śniegu Kasia Pestka pisała a ona ode mnie rzut beretem.

Przydałby się tydzien względnie ładnej pogody, ale się nie zanosi. Myślałam,że zrobię porządki na wiosnę będzie mniej sprzątania a tu nie da rady.

Pozdrawiam Malgosiu
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Urszulla 19:33, 25 lis 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
Gosialuk napisał(a)

Ula zdjęcie robione z tarasu, ale taras usytuowany jest na północ i tylko jak się bokiem wygląda, to widok na tą skrzynkę jest. Ale jednocześnie przychodzimy od tamtej strony, tą ścieżką, którą widać za skrzynką. Droga jest przy samej linii drzew na zdjęciu. Wchodząc na działkę mam pod górkę, potem niewielki spadek. Od strony południowej skrzynki (tam gdzie ścieżka) musi być przejazd na auto z drewnem do kominka. Od strony zachodniej nic nie mogę posadzić, bo tam jest już działka sąsiada, od wschodu jest domek, a od północnego wschodu te rabatki co na zdjęciu.



Od północnego, bardziej wschodu mam posadzone anabelki.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Margo2 00:41, 26 lis 2023


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 878
Zawsze podziwiałam osoby, które zakładają ogród z nie przy domu.
To wymaga dużo większego wysiłku niż ogród przydomowy.
Widać ile pracy włożyliście w dom i ogród.
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Gosialuk 16:17, 08 gru 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
ElzbietaFranka napisał(a)
Piękny październik. Listopad nie do zniesienia.
Wczoraj dzień przeplatany słońcem i chmurami. Dzisiaj makabra fale śnieżyc. Każdy dzień inny.

Gosiu już mam dosyć jutro jadę, ale podobno dużo śniegu Kasia Pestka pisała a ona ode mnie rzut beretem.

Przydałby się tydzien względnie ładnej pogody, ale się nie zanosi. Myślałam,że zrobię porządki na wiosnę będzie mniej sprzątania a tu nie da rady.

Pozdrawiam Malgosiu

Elu będziemy ogarniać wiosną. Ja też nic nie zrobiłam. A czytałam u Ciebie ile z siatką na oczku się namęczyliście. Jednak dojazdowy ogród na takie zmiany pogodowe dużo trudniej ogarniać.
Jutro się wybieram zobaczyć czy domek stoi.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 16:28, 08 gru 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
Urszulla napisał(a)


Od północnego, bardziej wschodu mam posadzone anabelki.


Ula ja jestem strasznie niezdecydowana co do tamtego miejsca. Raz chcę to, a za chwilę co innego. Na razie u nas śniegiem zasypało i tematu nie ma, bo niestety lubię w terenie działać, a nie na papierze.
Na wiosnę zobaczę jak moje anabelki z odkładów się ukorzeniły. A mama ma dla mnie całkiem dużą sadzonkę tej hortensji. Ja je chcę posadzić kępami po 3, po północnej stronie dawnej drogi, która teraz zarośnięta jest grabami. Co raz więcej tam cienia niestety.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 16:32, 08 gru 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
Margo2 napisał(a)
Zawsze podziwiałam osoby, które zakładają ogród z nie przy domu.
To wymaga dużo większego wysiłku niż ogród przydomowy.
Widać ile pracy włożyliście w dom i ogród.


Gosia masz 100 % racji. Pewnie byłoby lepiej jakby pogoda była na zamówienie. Ale pomalutku idziemy do przodu. I tak się cieszę, bo już rozrosły się niektóre rośliny i je widać.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies