Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

ElzbietaFranka 15:46, 14 lis 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13876
Gosialuk napisał(a)
Czerwona chryzantema. W tamtym roku była malutka i myślałam, że to taka niska odmiana.






Piekny kolor chryzantemy, czy ona zimujaca? Jesien jak wszedzie u nas dzisiaj mokro troche siapi deszcz w nocy padal ale cieplo. Szykuje sie na jutro pojechac na wies ma byc slonecznie.

Widze, ze ogrodzenie masz, a wzbranialas sie przed postawieniem.
Czasem wszystko ogrodzisz bo zwierzeta nie pozwola aby zyc bez ogrodzenia.

Moi znajomi z osiedla maja dzialke w Bieszczadach i przywoza male buczki co roku. Widze na twoich fotach piekny las bukowy.
Mam kilka bukow ale u moich liscie na zime nie opadaja. Na jednym sa jeszcze liscie z zeszlego roku.

Lilie gora zmarznie i wiosna na nowo odbije.

Pozdrawiam Gosiu


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 23:55, 14 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
anabuko1 napisał(a)

Śliczne te chryzantemki.
A te czerwona szczególnie.
Dobrze zrozumiałam ,że ona ci zimowała ?
Trawy ladniuchne.
Ale fajny duecik tej jasnota z dąbrówką.

Aniu zimowała bez okrycia. Mam jeszcze taką krzaczastą białą i nie krzaczastą różową. Na wiosnę robię wymianę sadzonek z koleżanką z pracy, to kolorów przybędzie. Lubię chryzantemy, teraz w Rzeszowie wszystkie kwietniki nimi obsadzone i podoba mi się to. W tym roku dzięki takiej pogodzie wyjątkowo długo cieszą.

koliber napisał(a)


Gosia, u mnie również takie dziury sugerują obecność nornic niestety Co roku dziady jedne wpraszają się do mojego ogrodu Jak tak można?!

Anetko nie wiem. Nikt się o zgodę nie pyta. Najbardziej mi szkoda wygryzionych korzeni krzewów, bo bylin wszystkich nie są w stanie skonsumować.

Pszczelarnia napisał(a)


Ależ glina, na pewno trudna w obróbce. Podziwiam kopanie.

Jest ciężko. Trzeba trafić z odpowiednią wilgotnością, co przy weekendowym użytkowaniu nie jest takie proste. Ale tobie kamieni też nie zazdroszczę. I susza też nie dała mi się tak we znaki, jak niektórym. To prawie tak jak z urodą - mamy to czym nas obdarzono. Aha pamiętam o nasionkach dla ciebie. Muszę je tylko przetransportować do Rzeszowa. Dam wtedy znać.
ElzbietaFranka napisał(a)

Elu chryzantema zimuje u mnie bez okrycia. Zaraz wstawię jeszcze zdjęcia.
Ogrodziłam jagodnik jak go zaczęłam nazywać, owocki wolałabym zjeść sama. Sarny nie są tak szkodliwe, na wiosnę najwięcej szkód robią. Gorsze dziki. Dobrze, że ich u nas nie ma.
Bukowy las, to ze szlaku zdjęcie. U mnie graby rosną.
Lilie rosną. jak tak ciepło będzie to jeszcze zakwitną.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 00:09, 15 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Odpisałam, a teraz kilka nowych fotek po weekendzie. Z opóźnieniem, bo laptop zastrajkował i dopiero dziś udało się odpalić.
Na początek pokażę gościa, który chyba się mojego psa przestraszył i zdecydował przeczekać jakiś czas w bezpiecznym miejscu. Szukać w lewym górnym rogu. Prawda, że słodziak.



Teraz chryzantemy w kolorach patriotycznych. Wnoszą dużo koloru o tej porze. Liści już nie ma, a one kwitną.



A te kwitną i ładnie się rozrosły od kiedy zostały posadzone.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 00:18, 15 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Szalone lilie.


U mnie rudbekie dawno już przekwitły, choć teraz myślę, że gdybym ścięła je po przekwitnięciu, to zakwitłyby ponownie. Tak zakwitły rudbekie na jednym ze skwerków miejskich.

Zaczęliśmy w sobotę kosić łąkę. Kończyliśmy już w poniedziałek, ale z poniedziałku zdjęć już nie mam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 00:26, 15 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
A tu zdjęcia z serii przed i po. Tylko na działce sąsiada.


Z tej wielkiej czereśni zostało tylko drewno.



Niedzielę spędziliśmy na szlaku. Było super, ciepło i słonecznie.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 00:36, 15 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Na szlaku zaskoczenie. Tego się nie spodziewaliśmy, ale nie byliśmy w środku




Kapliczka na rozstaju dróg. Przed kapliczką widać ślady działalności dzików. Było kilka takich miejsc po drodze.



I widoki na okolicę. To niecałe 30 km od Rzeszowa.



Dobranoc
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 10:04, 15 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Ślepa jestem gościa na zdjęciu nie widzę
Widzę za to, że są plany na przyszły sezon wymianowe i łąka położona, ale najbardziej wycieczka mi się spodobała, pięknie nad jeziorem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 10:21, 15 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
No to fajnie,że tak dobrze zimowala ci ta chryzantema.
Zdjęcia z wycieczki bardzo ładne. Ciekawe masz okolice.
To chyba ostanie takie ciepelko było ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gosialuk 16:15, 15 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ślepa jestem gościa na zdjęciu nie widzę
Widzę za to, że są plany na przyszły sezon wymianowe i łąka położona, ale najbardziej wycieczka mi się spodobała, pięknie nad jeziorem

Sylwio wzrok masz dobry. To mi o tej porze umysł się zmącił i napisałam prawy róg zamiast lewy. Jak w tych kawałach o blondynkach na drodze. Na drzewo wysoko wspiął się rudy kot i z góry nas obserwował. Niestety zdjęcia z telefonu, więc jakość słaba.

anabuko1 napisał(a)
No to fajnie,że tak dobrze zimowala ci ta chryzantema.
Zdjęcia z wycieczki bardzo ładne. Ciekawe masz okolice.
To chyba ostanie takie ciepelko było ??


Okolice są ładne i mamy mocne postanowienie pochodzić po nich trochę więcej niż dotychczas.
A ciepełko już odeszło. I dobrze. W końcu rośliny też powinny poczuć, że zima za pasem i zacząć się do niej przygotowywać, a nie kwitnąć w najlepsze lub wyłazić z ziemi.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Waclaw 16:47, 15 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gosialuk napisał(a)
Odpisałam, a teraz kilka nowych fotek po weekendzie. Z opóźnieniem, bo laptop zastrajkował i dopiero dziś udało się odpalić.
Na początek pokażę gościa, który chyba się mojego psa przestraszył i zdecydował przeczekać jakiś czas w bezpiecznym miejscu. Szukać w lewym górnym rogu. Prawda, że słodziak.



Teraz chryzantemy w kolorach patriotycznych. Wnoszą dużo koloru o tej porze. Liści już nie ma, a one kwitną.





Gosiu, czy to konwalnik przy chryzantemie? Jak go rozmnażasz?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies