Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 17:08, 15 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Wacku przy chryzantemie rośnie turzyca palmowa sztuk 1. Tworzy u mnie małą kępkę o wysokości tak do kolana.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Waclaw 18:35, 15 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dziękuję
nie rozpoznałem
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Doranma 00:13, 16 lis 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Bardzo mi się podoba Twoja biała chryzantema - odbija świeżością od jesiennego tła. I zazdroszczę, że przetrwała Ci zimę, u mnie się to nigdy nie udało. A okolica wprost bajeczna! Miałabym dylemat, co wybrać: pracę na działce, czy spacer Pozdrawiam
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Anitka 09:43, 16 lis 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Fajna wycieczka, lubię chodzić po takich mało turystycznych ścieżkach. I bardzo klimatyczne to miejsce na szlaku co was zaskoczyło.

U mnie często pies koty przegania i ratują się ucieczka na najwyższą brzozę. Potrafią tam później sporo czasu siedzieć, a ile się później nakombinują, żeby zejść na ziemię
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
anabuko1 21:03, 17 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Ech,,pospacerować,, mówisz, to życzę realizacji tych spacerów.
Fajna sprawa.
Ja na razie na takie rzeczy na razie prawie czasu nie mam.
Pozdrawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gosialuk 22:30, 19 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Doranma napisał(a)
Bardzo mi się podoba Twoja biała chryzantema - odbija świeżością od jesiennego tła. I zazdroszczę, że przetrwała Ci zimę, u mnie się to nigdy nie udało. A okolica wprost bajeczna! Miałabym dylemat, co wybrać: pracę na działce, czy spacer Pozdrawiam

Czasami i ja mam takie dylematy.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:38, 19 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Anitka napisał(a)
Fajna wycieczka, lubię chodzić po takich mało turystycznych ścieżkach. I bardzo klimatyczne to miejsce na szlaku co was zaskoczyło.

U mnie często pies koty przegania i ratują się ucieczka na najwyższą brzozę. Potrafią tam później sporo czasu siedzieć, a ile się później nakombinują, żeby zejść na ziemię

Anitko, też to lubię i cieszę się, że dzieci podrosły na tyle, że mogą zostać w domu same, bo ochoty na takie marsze niestety nie mają.
Mój pies swojego kota (u mojej mamy) toleruje, a nawet powiedziałabym, że czuję pewien respekt. Tylko obce goni.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 22:45, 19 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
anabuko1 napisał(a)
Ech,,pospacerować,, mówisz, to życzę realizacji tych spacerów.
Fajna sprawa.
Ja na razie na takie rzeczy na razie prawie czasu nie mam.
Pozdrawiam

Aniu jak dzieci dorastają, to rodzice mogą wrócić do swoich zainteresowań. Myślę, że dużo czasu poświęcać teraz będziesz tej dodatkowej przestrzeni, którą tworzysz.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:55, 19 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Byłam w ostatnią sobotę na działce. Któtko, bo rano było tak zimno, że już myślałam, że zostaniemy w domu. Dopiero o 11 - tej się zebraliśmy. Wygrabiłam połowę łąki i tworzę następne dwie pryzmy kompostowe. Trawę przesypałam grabowymi liśćmi.

Posadziłam 20 cebulek cebulicy syberyjskiej. Jednak do donicy i zadołowam koło klematisa. Promocja była i się jednak skusiłam. I tak dobry wynik jak na mnie, zwykle więcej rzeczy trafiało do koszyka.

Na koniec powiązałam miskanty i rosplenice, bo jednak zapowiadali na niedzielę opady śniegu z deszczem.

Zdjęć niestety brak, ale i focić teraz za bardzo nie ma czego.
Jak się uda i pogoda dopisze, to w sobotę będzie ostatnia jesienna sesja. Chciałabym zgrabić resztę trawy i przekopać kolejne enklawy, żeby mróz zrobił swoje. Jak się przekonałam w zeszłym roku zdaje to u mnie egzamin.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
anka_ 07:39, 20 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
No to kawał roboty zrobiłaś Gosiu. Cebulicę uwielbiam za kolor. Ja mam zaległości. Ale dopije kawkę i idę sadzić cebule.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies