Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

sarenka 07:09, 09 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ela, kupowałas w tym roku cisy?
____________________
Magda W samym sloncu
Margerytka40 08:25, 09 mar 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mariposa napisał(a)

Ranniki to pewnie nie Twój kolor dlatego Ci nie pasują.
Asiu, tak wyszło, że będą 2 odmiany cisa wzdłuż jednego boku działki - od zachodniej ściany domu chcę posadzić ubiegłoroczne, zakupione dzięki namiarom AnizUroczyska (nie wiem, jaka to odmiana, na pewno nie T. baccata, bo to rozstrzygnęliśmy w ubiegłym roku), zaś dalej, od strony frontu, będą tegoroczne Hilli. Te są chude, muszę je od razu przyciąć. Może nie "pogryzą" się wizualnie


Jeśli nie chcesz ich jako ścianę jednolitą to wydaje mi się, że co 1,20 1,30 je sadź. Choć może jeszcze ktoś się wypowie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zakrecona 13:19, 09 mar 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Elu, to ja przegapiłam gdzieś tę informację, że cisy z Ani źródła, to nie były bezodmianowe

____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Mariposa 20:07, 09 mar 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Zakrecona napisał(a)
Elu, to ja przegapiłam gdzieś tę informację, że cisy z Ani źródła, to nie były bezodmianowe


Madziu, kupiłam je na kulki i wykrzykniki, ale Dziewczyny dopatrzyły się, że to nie T.baccata - więc wymieniłam, a te zostawiłam na żywopłot. Jak posadzę, zrobię fotki z bliska, może ktoś rozpozna, jaka to odmiana.
Są bardzo ładne, bardziej mi się podobają niż Hilli, ale nie wiem, co to jest i nie mogłam dokupić takich samych, a niestety jechać po nie do tej samej szkółki nie dałam rady
____________________
Ela Motylogród
Zakrecona 13:10, 10 mar 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Bywa i tak niestety, dobrze chociaż, że Ci się podobają
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Mariposa 11:28, 14 mar 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Nie spieszę się z pracami w ogrodzie, bo pogoda wciąż zmienna i niepewna. Oczyściłam część rabaty różanej, ale muszę chyba niektóre startujące byliny przykryć na noc, bo ma być -5.
Krokusików przybyło, jest kilka kępek białych (sadziłam w doniczkach w obawie przed nornicami, muszę w tym roku zakupić kosze do sadzenia)



I jedna fioletowych



Inne cebulowe też startują




____________________
Ela Motylogród
Mariposa 11:34, 14 mar 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Posadziłam cisy. Porobiłam im misy do podlewania, ale na razie codziennie polewa z góry. Jak dokończę tą rabatę, to rozgarnę ziemię i obsypię korą.



To są ubiegłoroczne, nie wiem, co to za odmiana (na powyższym zdjęciu z przodu)



To są Taxus baccata



A to tegoroczne Hilli (są na samym końcu, od strony drogi)

____________________
Ela Motylogród
Mariposa 08:32, 15 mar 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Pewnie będziemy liczyć straty. Dziś o 6 rano było -8, dopiero o godz 8 "wzrosła" temperatura do -2. Ziemia zdążyła tak zmarznąć, że nawet na wzruszone rabaty można było spokojnie wejść
Magnolkę jednak okryłam - ma 3 pąki kwiatowe, chciałabym je zobaczyć
Nie wiem, czy dereń jadalny da radę - był już cały pokryty kwieciem...

Edit: Znalazłam jeden plus przymusowego siedzenia w domu - przynajmniej obejrzę "Nową Maję w ogrodzie"
____________________
Ela Motylogród
Aneta1309 17:19, 15 mar 2020


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Oby strat nie było wcale
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Margerytka40 18:04, 15 mar 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Elu o tej porze pąkom magnolii minus 10 nie straszne no chyba, że masz jakąś bardzo wcześnie kwitnącą. Sprawdzałam, u mnie bez strat, nawet róże nie mają śladów podmrożeń. Roślinki dadzą radę bo wegetacja rusza wolno mimo, że wcześniej. Gorsze są przymrozki np w maju, na ogrodników. Te potrafią poczynić szkody bo wegetacja już wtedy w pełni.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies