Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

Toszka 21:39, 15 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Elu, mam taka wadę, ze staram się dogadzać każdemu i proponowałam nie kopanie ściezek w momencie jak byłaś przerażona ogromem prac. Chciałam ci ująć roboty i zmniejszyć stres
I dobrze się stało, że kopiesz po całości.
Szafirki zakwitną w przyszłym sezonie. Teraz chociaż zmagazynują energię i cebulki się rozmnożą. Plusy w minusach znajdujemy
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mariposa 21:47, 15 maj 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Toszka napisał(a)
Elu, mam taka wadę, ze staram się dogadzać każdemu i proponowałam nie kopanie ściezek w momencie jak byłaś przerażona ogromem prac. Chciałam ci ująć roboty i zmniejszyć stres I dobrze się stało, że kopiesz po całości.


Zapytam jeszcze - jak myślisz, robić w tym roku gnojówki i po prostu lać w ziemię, aby szybciej przywrócić jej życie, czy już poczekać, aż będą nasadzenia?
____________________
Ela Motylogród
Toszka 21:53, 15 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jesli lać gnojówki to na korę i kompost, by szybciej się robiły=kompostowały. Gnojówek do tego nie musisz rozcieńczać. A jesli w trakcie kopania znajdziesz dżdżownice to też ostrożnie i z szacunkiem... na kompost (o pracowników trzeba dbać
Do kompostu dodawaj porwane, namoczone kartony by dżdżownice miały z czego jaja robić. W ten sposób z kompostem od razu wprowadzisz pokolenie dżdżownic, a te już w ogrodzie będą wiedziały jaką pracę mają do wykonania
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mariposa 22:03, 15 maj 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Toszka napisał(a)
Jesli lać gnojówki to na korę i kompost, by szybciej się robiły=kompostowały. Gnojówek do tego nie musisz rozcieńczać. A jesli w trakcie kopania znajdziesz dżdżownice to też ostrożnie i z szacunkiem... na kompost (o pracowników trzeba dbać
Do kompostu dodawaj porwane, namoczone kartony by dżdżownice miały z czego jaja robić. W ten sposób z kompostem od razu wprowadzisz pokolenie dżdżownic, a te już w ogrodzie będą wiedziały jaką pracę mają do wykonania


Super, dzięki za radę! Wykopane dżdżownice to ja na razie z szacunkiem... zagrzebywałam z powrotem w ziemi, aby na upalnym słońcu nie wysychały, ale masz rację, kompostownik już jest, bardzo powoli, ale zaczyna się zapełniać, więc tam dostaną domówkę! A naprawdę jest ich sporo, aż sama byłam zdziwiona, głównie w tej nieruszanej, zbitej glinie!
____________________
Ela Motylogród
Anda 22:08, 15 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Plan mi sie bardzo podoba

A robote wykonalas swietna i co za kamloty powyciagalas z ziemi.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
MartaKozak 22:17, 15 maj 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697



Jakie masz wymiary dzialki?
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
sylwia_slomc... 22:48, 15 maj 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Fajnie to już wygląda, a na taak przygotowanej ziemi powinno rosnąć, że ho ho
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Toszka 22:52, 15 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Plan na pierwszy rzut oka bardzo rozsądny. Tylko derenia bym dała przy kwasnej, bo on tez lubi kwaśno.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 12:10, 16 maj 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Pszczelarnia napisała: W międzyczasie po orce i bronowaniu (najpierw lepiej oczyścić glebę z chwastów a potem wprowadzić te minerały i próchnicę) wyrosną Ci chwasty - trzeba coś posiać, proponuję łubin, może być facelia, w sierpniu zaorasz i posiejesz trawę na początku września (do połowy). Tylko jeżeli bedziesz siała łubin to nie dawaj obornika na razie.

Chwasty zaczynają powoli padać, poczekam jeszcze, wybiorę je dam piasek i obornik, może mączkę jeszcze Czy za powiedzmy tydzień po tych zabiegach będzie można zasiać facelię? A te chwasty, które wyjdą w międzyczasie, to rozumiem, że mam wyrwać zanim posieję facelię? Pytanie może wydawać się śmieszne, ale wybacz, dopiero zaczynam
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 12:12, 16 maj 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Przepraszam, ale nie potrafię odnieść się do czyjegoś posta.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies