Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

Mariposa 20:51, 10 maj 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Co prawda nie ma się czym chwalić, ale pokażę, ile z tego kawałka wydobyłam kamieni

gruzu wszelkiej maści

korzeni dużych

i małych

A tak teraz wygląda teren pod przyszły ogród


Chyba jednak jestem z siebie dumna!
____________________
Ela Motylogród
anka_ 20:56, 10 maj 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mariposa napisał(a)
Chyba jednak jestem z siebie dumna!
I tak powinno być (tylko bez tego- chyba) Kawał roboty, podziwiam.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Wiolka5_7 21:04, 10 maj 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Ja też podziwiam, kawał roboty odwaliłaś
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
MartaKozak 21:26, 10 maj 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Wwow, gratuluje, wiem ile to wysilku kosztuje
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Margerytka40 22:35, 10 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Eli ,brawo Ty,ale masz tempo dziewczyno. Ja się bawię z moim frontem bo a to za sucho a to za gorąco a ta szast prasa i już. Jeszcze raz słowa uznania.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
sylwia_slomc... 22:42, 10 maj 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Toszka napisał(a)
Skrzyp rosnie na zlewowych, zbitych, nieuprawianych glebah. W miarę pracy z ziemia zacznie się wycofywać, choćby dlatego, że nie lubi grzebania w korzeniach.
Jest bogaty w związki mineralne i jest cennym zródłem jesiennych gnojówek. Możesz go suszyć i na jesieni (od sierpnia) robić z niego wywary, gnojówki etc.

No nie mogę się zgodzić z tym wpisem bo nijak się ma do pola moich sąsiadów, uprawianego w ciągu roku kilkakrotnie i głęboko i płycej, a w całości skrzypem pokrytego, tuż po uprawieniu zostaje tylko na granicy, a nim plony zbiorą jest już po całości I nawet oprysk na chwast rok temu go nie załatwił.
Mam wrażenie wręcz, że czym bardziej go ćwiartują tym więcej go mają...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:49, 10 maj 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Kawał dobrej roboty zrobiłaś, teraz może ogród powstawać bez przeszkód
no i kamienie na murki masz za "darmo"bo masę pracy kosztowały, ale gotówka na roślinki zostanie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Annak 11:36, 11 maj 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
No Elu, wymiatasz. Ja co weekend po kawałku robiłam, a Ty takie pole już masz obrobione Podziwiam i gratuluję samozaparcia... i siły
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Mariposa 18:28, 11 maj 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Wiolu, Marto, Aniu - niektórzy sporo płacą, aby "powyginać śmiało ciało" w klimatyzowanych pomieszczeniach, a my mamy fitness z siłownią za darmo i to na świeżym powietrzu! A na poważnie - to dopiero początek, jeszcze duuuużo przede mną....
Asiu, mąż mi "zabrał" półtora miesiąca na remont, cały czas nóżkami przebierałam, żeby iść do ogródka, więc jak się dorwałam... Miałam cały tydzień wolny, więc działałam powoli, ale utknęłam kilka dni temu, bo zrobiła się twarda skorupa i już nie dawałam rady. Mam nadzieję, że dzisiaj popadało i jutro znów trochę zrobię.
Sylwio, kamyczki poczekają, może przyjdzie jakiś pomysł do głowy. A skrzyp ewidentnie wchodzi z zewnątrz, od drogi i od sąsiada, bo jest tylko przy siatce. Wyrywam tyle kłączy, ile się daje, poczytałam, że trzeba też wczesną wiosną usuwać pędy zarodnikowe, bo to one sieją.
Anka, to ja Ciebie podziwiałam, moja działeczka to nic przy Twoich areałach Ale już widzę, że i na tej przestrzeni będzie co robić.

Dziewczyny, wszystkim Wam dziękuję za to, że zaglądacie i wspieracie mnie, w końcu kto jak nie Wy lepiej mnie zrozumie Co do podziwiania - poczekajmy do wiosny, wtedy okaże się, czy udało mi się osiągnąć cel.
____________________
Ela Motylogród
Margerytka40 18:57, 11 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
U nas aktualnie pada i to taki fajny równiutki delikatny deszczyk. Mam nadzieję,że całą noc tak sobie będzie podlewać bo taki deszcz to teraz skarb. Ja też dziś dałam za wygraną z kopaniem bo ciężko strasznie było. Chciałam przekopać przy drodze te frontowe rabaty po raz kolejny bo chwast sięrzucił i psy ubiły masakrycznie bo biegają przy siatce. Wysypuję tam zrębkami bo zapielę się na amen jak tego nie zrobię. Mam nadzieję że jutro będzie łatwiej po deszczu. Patrzyłam w tv ,że Łódź zalana.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies