Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

Mariposa 14:53, 23 maj 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Margerytka40 napisał(a)
Jeszcze raz dziękuję


Asiu, cała przyjemność po mojej stronie
____________________
Ela Motylogród
Kojak 20:02, 23 maj 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Przepraszam Elu ale mi umknęło gdzie kupowałaś kompost w takich ilościach?
____________________
TomekSosnowe zacisze
Mariposa 23:19, 23 maj 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Kojak napisał(a)
Przepraszam Elu ale mi umknęło gdzie kupowałaś kompost w takich ilościach?


tutaj masz wszystko. Nie jest zły, trochę gałązek różnej maści, ale nic na nim nie rośnie, czyli nie ma domieszki nasion chwastów.
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 20:02, 25 maj 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Mam pytanie do mądrzejszych ode mnie - chodzi o oznaczanie pH gleby. Miałam zamiar kupić klasyczny kwasomierz z płytką ceramiczną i płynem Helliga, ale ostatecznie kupiłam inny zestaw firmy B., okazało się, że zawiera papierki lakmusowe i wodę destylowaną.
Poczytałam, że do oznaczania odczynu gleby można zastosować wodę destylowaną, roztwór KCl bądź płyn Helliga (mieszaninę roztworów czerwieni metylowej i błękitu bromotymolowego).
Przy zastosowaniu H2O odczyn silnie kwaśny jest przy pH < 5,0 ; kwaśny 5,0-6,0 ; lekko kwaśny 6,1-6,7 ; obojętny 6,8-7,4 ; zasadowy > 7,4). Dla KCl wartości są inne, mniej więcej jest to różnica 1 jednostki pH. Czy dla płynu Helliga będzie jeszcze inaczej? (skala barw też jest chyba inna)
No i co jest lepsze - płyn Helliga czy woda destylowana?
____________________
Ela Motylogród
Toszka 20:24, 25 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A weź ty idź z tym pytaniem do Mazana. Na to trzeba męskiej głowy...
Bosz, do czego to forum dochodzi...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Roocika 21:36, 25 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
To raczej nie ma znaczenia. Chodzi o pH czynnika. Woda destylowana ma inne niż pyn Heliga i roztwór soli i pewnie stąd te różnice.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Mariposa 21:55, 25 maj 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Toszka napisał(a)
A weź ty idź z tym pytaniem do Mazana. Na to trzeba męskiej głowy...
Bosz, do czego to forum dochodzi...


Jednym słowem - po kiego diabła mi ta wiedza... Może i słusznie, sprawdzę kolor i tyle. Ale mnie ta woda zbiła z pantałyku i zaczęłam grzebać w sieci...
Można by pomyśleć, że nie mam innych problemów, tylko skalę pH rozkminiać. To tak dla odwrócenia uwagi od bolącego kręgosłupa ,
____________________
Ela Motylogród
Toszka 09:27, 26 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Do badania ph najlepsza jest deszczówka. Ph kranówki lub wody ze studni raczej może być mocno zasadowa co też mocno wpływa na wynik.
Ogród to nie apteka
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mariposa 21:37, 05 cze 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Wracam po przerwie do prac ogródkowych. Półtora tygodnia mnie nie było, w tym czasie niestety ogród mi zazieleniał... Niestety, bo to zielone to czysty żywy chwast. Ale na szczęście jeszcze nic nie zakwitło, więc wyrwałam ile się dało i na kompost. Przynajmniej kompostownik mam czym zapełnić
Dojrzewa już druga gnojówka ze skrzypu, rosną pomidorki w doniczkach (no, muszę już coś mieć!), a ja dalej kopię i mieszam, kopię i mieszam, kopię i ...
"Na cacy" (pomieszane ze wszystkimi dobrociami) mam dopiero 100m2, reszta powoli "się robi". Najgorsze przede mną - ta nieruszona zupełnie ziemia pod pryzmą kompostu i obornika. Ale żeby to zrobić, trzeba ten kompost i obornik gdzieś przerzucić, a żeby to przerzucić, trzeba ten teren najpierw oczyścić. Ehhh, syzyfowa robota...


____________________
Ela Motylogród
sylwia_slomc... 21:47, 05 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Elu małymi kroczkami do przodu, a codziennie i będzie ubywało roboty i nabierało wyglądu Ja tak podchodziłam do naszego ogrodu, w życiu inaczej by się nie udało w ciągu tego czasu zrobić ogrodu przy innym podejściuPo troszku, po troszku i już po roku efekty będą widoczne, a to daje motor do dalszego działania
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies