Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

Mariposa 22:35, 21 lip 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
A ja myślałam, że azalii i rododendronów się nie tnie
____________________
Ela Motylogród
Zakrecona 22:38, 21 lip 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
O matko, a ja tak skrupulatnie wytrzęsam ziemię z każdego najmniejszego, jak u Mamy w ogródku Mama pedagog, wymagania były A po wygrabieniu zostawić, czy wybierać? Dziś juzż chciałam kopać od nowa, tam, gdzie przerobiłam w środę, w tamtym tygodniu.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 22:41, 21 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Źle myslałaś W szkółkach tna jak najbardziej, dlatego te kupowane są takie zwarte i kompaktowe z mnóstwem liści (zwłaszcza te wielkokwiatowe i rodki).
Tnie się tydzień-dwa po kwitnieniu. Niemal natychmiast wypuszczają przyrosty ze śpiących oczek. Ten termin nie zakłóca przyszłorocznego kwitnienia. Wszystkie moje rh i azalie tnę rok w rok ponieważ muszę ograniczać gabaryty roslin.

Madziu, przegrabiasz, albo pazurkujesz i zostawiasz. Mozna robić to i co dwa, trzy dni.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mariposa 22:47, 21 lip 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Zakrecona napisał(a)
Elu, czy Ty to jakoś małymi kawałkami poplon siałaś? albo ja jestem za dokładna, albo nie wiem, ale wybieram, wzruszam i ledwie przekopie kawałek, to zanim dalej ogarnę na pierwszym już chwasty rosną. Pomyślałam, że może jak mały kawałek zrobię na gotowo, to siać gorczycę i robić dalej, przynajmniej chwasty nie będą rosły. Zmodyfikowałam plany na ten rok, bo nie dam rady


Magda, chwasty będą cały czas rosnąć. Najważniejsze, żeby te wszystkie kłącza z ziemi usunąć. Poplon je chwilowo zagłuszył, ale jak go przykopię, to nowe wykiełkują, niestety. Takie małe haczykuję - jakoś trzeba wytrzymać, zanim będą rabaty, które się korą przykryje Duże chwastowiska, na częściach ogrodu jeszcze nie zagospodarowanych, po prostu koszę.
Jak ścinałam poplon, to przyglądałam się - chwastów faktycznie nie było, ale grzybki wyrosły
Przy okazji - nie polecam siać facelii razem z gorczycą - gorczyca tak szybko rośnie, że facelia nie ma przy niej żadnych szans.
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 22:56, 21 lip 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Toszka napisał(a)
Źle myslałaś W szkółkach tna jak najbardziej, dlatego te kupowane są takie zwarte i kompaktowe z mnóstwem liści (zwłaszcza te wielkokwiatowe i rodki).
Tnie się tydzień-dwa po kwitnieniu. Niemal natychmiast wypuszczają przyrosty ze śpiących oczek. Ten termin nie zakłóca przyszłorocznego kwitnienia. Wszystkie moje rh i azalie tnę rok w rok ponieważ muszę ograniczać gabaryty roslin.


No to mnie pocieszyłaś Toszko, dzięki
____________________
Ela Motylogród
Zakrecona 22:56, 21 lip 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Elu, ja na zimę, to raczej tylko gorczycę. A nie chcę się z trawą wyrywać, bo jeszcze wszystko w zarysach. A zanim poplon posiałaś, to rozumiem, że teren ładnie wyrównałaś i odpowiednie spadki porobiłaś, tak już na gotowo?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Mariposa 23:02, 21 lip 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Zakrecona napisał(a)
A zanim poplon posiałaś, to rozumiem, że teren ładnie wyrównałaś i odpowiednie spadki porobiłaś, tak już na gotowo?


Madziu, na razie jeszcze nie, bo przede mną kopanie pod odwodnienie, znowu będzie kipisz w ogrodzie (choć będę pilnować koparkowego, aby na jedną stronę dawał to, co już pomieszane z dobrociami, a oddzielnie glinę z podglebia). Potem skopię resztę, wyrównam i zasieję jeszcze mieszankę ozimą, którą przykopię dopiero wiosną, przed sadzeniem roślin.
____________________
Ela Motylogród
sylwia_slomc... 23:52, 21 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Mariposa napisał(a)


Sylwio, masz taką azalię? Doczytałam się, że ona bardzo duża rośnie, do 4m wysokości i szerokości, gdzie ja ją zmieszczę?

Gdzieś w tylnej części rabaty upchaj Ja mam drugi rok , moja jeszcze malutka, ale w "Ciociogrodzie" Gosia ma wielką, cudownie pachnie
U Niej taka szeroka nie jest
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:53, 21 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Toszka napisał(a)
Możesz ja ciąć i formować przecież. I tym samym trzymać w ryzach

Tyz prowda
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mariposa 06:23, 22 lip 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Kochane jesteście, Dziewczyny!
Zaczęłam drugą wersję rabaty, ale cuś za symetryczna mi wyszła, do poprawki
____________________
Ela Motylogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies