Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

Toszka 10:58, 22 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
sylwia_slomczewska napisał(a)

Gdzieś w tylnej części rabaty upchaj Ja mam drugi rok , moja jeszcze malutka, ale w "Ciociogrodzie" Gosia ma wielką, cudownie pachnie
U Niej taka szeroka nie jest


Dużą azalię pontyjska pokazywała w tym roku Mała Mi. I u Ani ładnie widać jak niecięta azalia (wielkokwiatowa) szybko zamienia się w patyczaka. Mam dwie azalie wielkokwiatowe, mają ponad 10 lat. Cięte systematycznie są ok 1m gęstymi, obficie kwitnącymi krzaczkami. Gdybym ich nie cięła to zapewne juz by miały z ponad 2 metry i tez by były "patyczaki" łyse od dołu i z pietrami gołych, mało ulistnionych gałązek.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Bogdzia 20:41, 23 lip 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Zakrecona napisał(a)
Ależ Bogdzia wyczerpująco opisała temat. Pocieszające dla nas, że jak czasami nie wszystko zrobi się zgodnie z wszelkimi zasadami, to jest szansa. Choć już lepiej w miarę możliwości unikać błędów. Pozdrawiam Dziewczyny!


Magda nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałas. Ja sadziłam rododendrony jak najbardziej zgodnie z wszelkimi zasadami, mimo że sadziłam w torf zmieszany z ziemią z ogrodu. Taki sposób sadzenia poleca najwiekszy producent rododendronów w Europie pan Ciepłucha i ja tak własnie jak radzi sadziłam , zresztą wiele razy z nim rozmawiałam bo mam go dosc blisko. Zobacz

http://www.cieplucha.com.pl/pl/uprawa
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Zakrecona 21:46, 23 lip 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Bogdziu, ale ja wielkim szacunkiem Cię darzę. A pociesza mnie to, że roślinki czasami też szaleją i to co do końca dla jednych ogrodników wydaje się nie do końca właściwym sposobem ich prowadzenia, zgodnym z jakąś nazwijmy to szkołą, okaże się dal nich strzałem w dziesiątkę. Mnie ten torf zmylił, bo wszyscy piszą, że nie dobry.

A wiedzę, to ja mam tak malutką, że nawet bym się nie ośmieliła kogokolwiek na O podsumowywać Bardzo chętnie bym przygarnęła Twoje rodki!
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Mariposa 21:50, 23 lip 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Nareszcie podziałałam w ogrodzie.
Ostatni rzut okiem na pole gorczycowe



niektóre okazy miały imponujące rozmiary



ale musztardy nie będzie - połowa już leży



powoli przykopuję - ziele jest tak kruche, że pomimo dużej masy zielonej, bez trudu można je "upchać" w ziemi



no i przykopane!



Jak mi teraz na tym pięknym polu jakiś chwast wyrośnie to wrrrr.... wyhaczykuję dziada natychmiast
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 21:53, 23 lip 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Bogdzia napisał(a)


Ja sadziłam rododendrony jak najbardziej zgodnie z wszelkimi zasadami, mimo że sadziłam w torf zmieszany z ziemią z ogrodu.


Bożenko, Twoje rododendrony mówią same za siebie! Widać im to pasowało.
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 21:58, 23 lip 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Dodaję tych dobroci, a tu nic się teren nie podnosi. W sumie na ten kawałek wejdzie około 40 ton wszystkiego - a jak ziemia osiądzie po kopaniu, to chyba i tak będę niżej niż sąsiedzi. A na pewno z tyłu domu jest wciąż niżej niż od frontu, bo po burzy widać, gdzie woda spływa.
No i co teraz?
____________________
Ela Motylogród
Zakrecona 22:10, 23 lip 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Elu, mój maż też mnie straszy, że u nas niżej będzie niż trzeba, ale dowieźć ziemi, to by chyba totalna głupota była po takiej katorżniczej pracy z glebą

A tak przy okazji nie wiem jak Ty to robisz , że Ci tak robota idzie. Tytan pracy po prostu! Podziwiam Cię

U nas dzieciaki chore, więc słabo
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Mariposa 22:31, 23 lip 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Madziu, miałam dobry dzień Nie zawsze tak idzie
____________________
Ela Motylogród
Margerytka40 23:15, 23 lip 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Elu ,ale roboty zrobione ,szacun dla Ciebie .Jak w takim tempie będziesz działać to w przyszłym roku całość ogarniesz. Brawo Ty
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mariposa 07:28, 24 lip 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Asiu, Madziu - gdybym mogła robić w ogrodzie codziennie, robiłabym po trochu, żeby się tak nie przemęczać. Ale na razie pracuję z doskoku, więc jak dobrze idzie to działam na full, ile się da, bo potem przez kilka dni przerwa (za to wtedy się regeneruję
A swoją drogą, Asiu, z Twoim tempem pracy nawet nie mogę się równać, ile Ty rabat w tym roku zrobiłaś, to głowa mała
____________________
Ela Motylogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies