Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Gutlandia

Pokaż wątki Pokaż posty

Gutlandia

hanka_andrus 22:02, 18 lis 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Kochana, mieczyki jeszcze możesz wykopać,wielkiego mrozu nie było. Rozłożyć w suchym miejscu, o dodatniej temperaturze do obeschniecia, uginając 10 cm od kłącza. Po 2 tygodniach zapakować do kartonu i trzymać w suchym miejscu o temperaturze od 5 stopni wzwyż aż do wiosny.

Fajnie, że juz brykasz.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
la_estrellita 22:43, 10 gru 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Dziewczyny miło mi, że jesteście . Ja na razie mam zupełnie co innego na głowie niż ogród i chyba tak zostanie aż do lutego. Kurczę no, nawet cebul nie posadziłam, liści w tym roku nie zebrałam ale wsadziłam kilka krzaków wzdłuż płotu i udaję, że mam żywopłot . Jak to to nie zemrze do wiosny to się pochwalę . Trzymajcie się ciepło bo podobno mrozy idą .
____________________
Agnieszka Gutlandia
sylszu 01:05, 11 gru 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Jak to w życiu - są sprawy ważne i ważniejsze. Życzę wyklarowania się tych pierwszych a wtedy będzie i ochota i sila na te drugie.
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
Gruszka_na_w... 20:36, 12 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Agnieszko, ciepłe myśli przesyłam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 20:39, 12 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
la_estrellita napisał(a)
Dziewczyny miło mi, że jesteście . Ja na razie mam zupełnie co innego na głowie niż ogród i chyba tak zostanie aż do lutego. Kurczę no, nawet cebul nie posadziłam, liści w tym roku nie zebrałam ale wsadziłam kilka krzaków wzdłuż płotu i udaję, że mam żywopłot . Jak to to nie zemrze do wiosny to się pochwalę . Trzymajcie się ciepło bo podobno mrozy idą .

Aga spoko, poczekamy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:59, 23 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Hejka, luty się kończy widzę, że po wątkach zaglądasz, a u Siebie Cię ni hu hu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
la_estrellita 20:34, 24 lut 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
No dobra, żeby nie było... Pozaglądałam do innych, pozazdrościłam i też postanowiłam sekator odkurzyć. Rzuciłam się na wszystko co mam, czyli przycięłam wszytkie berberysy (całe sześć sztuk w tym jeden na 99% był zdechły zanim zaczęłam go strzyc), kilka posadzonych jesienią pęcherznic i moje miskanty giganty. Berberysom wycięłam przy ziemi jedną najgrubszą gałąź (wydedukowałam, że najgrubsza musi być najstarsza) pozostałe trochę skróciłam bo mi w okna pukały. Technikę opracowałam po lekturze wątku Hani od gruszek na wierzbie. Pęcherznice skosiłam jak leci na wysokości 30-40 cm od ziemi coby się rozkrzewiły trochę. Gdzieś kiedyś czytałam, że tak trzeba (mam nadzieję, że nie pomyliłam roślin ). Wykonałam również cięcie odmładzające moim dwóm wierzbom hakuro. Zdjęć nie robiłam, wyglądają tak żałośnie, że się wstydzę. Ciachnęłam też lawendy (te akurat bez strachu bo nie pierwszy raz). Poza tym zauważyłam, że moje czosnki mają już jakieś 10-15 cm wzrostu, kocimiętka i szałwie puszczają nowe listki a złocień jest u mnie zimozieloną rośliną. Chwaściory rosną jak gooopie. To by było na tyle. A nie, sorry mam jeszcze krokusy. Kwitną u mają się dobrze. Wyłażą wszędzie i nigdzie ale na pewno nie tam gdzie bym chciała (spadek po porzednich właścicielach).

Mogę się jeszcze pochwalić, że jakiś czas temu wydarłam prawie z paszczy śmieciarki takie o to cudo. Jak się ociepli będę czyścić i malować.
____________________
Agnieszka Gutlandia
sylwia_slomc... 20:47, 24 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Ale cudna ławka Ci się trafiła
Krokusy patyczkami zaznacz i jak przekwitna a liście zaczną zamierać wykopiesz przesuszysz, a jesienia posadzisz tam gdzie byś chciała by były
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 20:51, 24 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Ławeczka cudna .....fajnie ,żeś się odezwała u siebie też
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
wiklasia 21:08, 24 lut 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
to żeś cudeńko upolowała
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies